FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  10 edycja Red Bull Skim It w...

News

10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze

Od:
Redakcja 
Data:
15 lipca 2021, 13:21
Ocena:
Ocena 0.00

Już 24.07.2021 r. odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja największych zawodów skimboardowych w Polsce - Red Bull Skim It. W czasie wakacji nie może bowiem zabraknąć wydarzenia, które już na stałe jest wpisane w kalendarz łódzkich imprez sportowych. To tradycja, że podczas jednego z letnich weekendów zjeżdżają się do łódzkiej Manufaktury pasjonaci skimboardingu z całej Polski, co więcej towarzyszyć temu wszystkiemu będą 598 urodziny Łodzi.

Plaża Manufaktury na 3 dni zamieni się w surferską wioskę, na której stanie najdłuższy dmuchany tor do ślizgania się po wodzie. Tor do skimboardu będzie dostępny dla wszystkich bezpłatnie 23 i 25 lipca. Każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił, będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora VHS, który od podstaw wyjaśni na czym polega ten sport i jak wykonać pierwsze ślizgi. Najwięcej dziać się jednak będzie w sobotę 24 lipca między godz: 12:00 -17:00, kiedy to oficjalnie wystartuje jubileuszowa edycja zawodów Red Bull Skim It.

To właśnie w mieście włókniarek dziesięć lat temu rozpoczął się trend stawiania torów skimboardowych w miejscach, w których na pierwszy rzut oka byłoby to niemożliwe.  Red Bull Skim It to jedyna taka impreza na skalę światową. Czym jeszcze wyróżnia się to wydarzenie? Na pewno formułą w jakiej jest rozgrywane. Eliminacje wśród profesjonalistów są w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opiera się o deskorolkową grę w SKATE’a. Wodna odmiana popularnej gry jest nieco dłuższa, ponieważ zawodnicy losują rodzaj przeszkody oraz to z kim będą konkurować. Następnie zadają sobie nawzajem triki, które muszą powtórzyć. Jeśli przeciwnikowi nie uda się odzwierciedlić zadanej ewolucji dostaje literkę z wyrazu „SKIM IT”. Pierwsza osoba, która „uzbiera” pełny napis odpada. 

10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze Foto: 10 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze
Dekada Red Bull Skim It w cyfrach:

- 400 zawodników

- max. temp 31°C

- 100 m3 wody

- 1000 nowych riderów

- 400 godzin szkoleń

- ponad 10000 widzów

- 1 złamana deska

- 0 złamanych kości

Już teraz warto zapisać datę zawodów w kalendarzu by nie zapomnieć o dołączeniu do największych i najbardziej pozytywnych zawodów skimboardowych w Polsce i Europie.

Skrzyyydeł dodaje Red Bull. Dodatkowo zawodników wspierają Manufaktura, VHSboard.pl, Black Dots Apparel, Gagaboo, Pakalolo, Jungmob, Smmash, Seventyone.

Harmonogram i regulamin zawodów dostępny na stronie wydarzenia Red Bull Skim It vol. 10:

https://fb.me/e/DPmqJfZW

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności