FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Tutaj wirus nie ma szans

News

Tutaj wirus nie ma szans

Od:
Redakcja 
Data:
21 grudnia 2020, 09:19
Ocena:
Ocena 0.00
W weekend ruszył sezon zimowy w czeskich Beskidach, Sudetach i Karkonoszach

Właściciele ośrodków znając zawczasu warunki i standardy obowiązujące w wyniku obostrzeń mających zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, zainwestowali miliony koron i dostosowali swoją działalność do nowej rzeczywistości.

Ograniczyli dzienną liczbę narciarzy i snowboardzistów, oraz zmniejszyli liczbę miejsc w hotelach, restauracjach i barach. A co najważniejsze złożyli deklaracje, że zrobią wszystko, aby utrzymać ceny z zeszłego sezonu. To miła informacja w tych trudnych czasach!

Warto podkreślić, że w Czechach 98 procent kolejek linowych jest otwartych, przejazd trwa poniżej 9 minut, więc ryzyko zakażenia jest niskie - mówi Ivana Bilkova z Czech Tourism.

Visit Czech Republic Foto: Visit Czech Republic
Paweł Klimek - przewodnik i zapalony turysta poleca fanom biegówek, i turystyki pieszej Jesioniki oferujące jedne z najdłuższych tras zjazdowych w Czechach. Najdłuższa z nich, mierząca ponad 3 km, znajduje się w Ramzovej. Nieco krótsza nartostrada, mierząca ponad 2,5 km, czeka na narciarzy w ośrodku Kouty nad Desnou.

Amatorom wycieczek skialpinistycznych i na rakietach śnieżnych polecamy oznaczone trasy wiodące grzbietami górskimi, które zaprowadzą uczestników na najwyższe szczyty górskie z pięknymi widokami na okolicę. Do ulubionych tras należą na przykład Vysoká hole, Sviní žleb, stoki Pradziada, Dlouhých strání lub Śnieżnika Kłodzkiego na pograniczu czesko-polskim.

Natomiast alpejczykom polecamy w tym roku dwie destynacje - Bedřichov. Ta urocza wioska leżąca w malowniczej dolinie w Górach Izerskich. To jedno z najlepszych miejsc dla początkujących narciarzy, oraz dla rodzin z dziećmi. Trasy są tu bardzo szerokie, łagodne, a kolejek do wyciągów (7 orczyków) praktycznie brak. Znaleźć tu można przyjemną gospodę, z klasycznymi czeskimi potrawami regionalnymi.

Visit Czech Republic Foto: Visit Czech Republic
Wszyscy, którzy szukają prawdziwego górskiego klimatu, bez zbędnego tłoku i szpanu na stokach, powinni koniecznie odwiedzić Małą Upę. To jedna z najwyżej położonych miejscowości w Czechach, a przy tym leżącą tuż przy polskiej granicy, pod przełęczą Okraj, na wschodnim skraju Karkonoszy. Znajdują się tu dwa kompleksy wyciągów, między którymi kursuje darmowy skibus, dają możliwość wyszalenia się zarówno początkującym, jak i średniozaawansowanym narciarzom. Drogi pomiędzy poszczególnymi przysiółkami wioski są zamknięte dla ruchu kołowego, dając praktycznie nieograniczone możliwości spacerowania, jeżdżenia saniami lub pobiegania na nartach.

Na dzisiaj mogę śmiało stwierdzić - mówi Ivana Bilkova - że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tegoroczne urlopy i wyjazdy były udane jak zawsze. Jednocześnie miejcie na uwadze, że w tym sezonie spontaniczność może przynieść rozczarowania. Gdy impulsywnie podejmiecie decyzje o wypadzie na czeskie stoki, może się okazać, że nie ma już wolnego miejsca w Waszych ulubionych ośrodkach. Dlatego rezerwujcie już dziś i wybierajcie takie miejsca, które oferują 100 proc. elastyczności w nieprzewidzianej sytuacji, jak np. kolejny atak pandemii.

Informacje dotyczące zasad obowiązujących znajdziecie w naszym Vademecum.

Więcej informacji:

www.visitczechrepublic.com

fot. Dreamstime.com, Creative Commons Zero (CC0)

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności