FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Aftermovie SnowFest Festival...

News

Aftermovie SnowFest Festival Powered By Tauron 2020

Od:
Redakcja 
Data:
28 maja 2020, 12:26
Ocena:
Ocena 0.00
Gdyby jakiś czas temu powiedziano, że SnowFest Festival 2020 będzie ostatnim dużym wydarzeniem kulturalnym w Polsce to nikt by nie uwierzył

Niemniej jednak okazało się, że nasze zimowe święto w Szczyrku było - jak na razie - ostatnim tegorocznym festiwalem w Polsce i jednym z ostatnich na świecie. 

Powrót do miłych wspomnień z ostatniej edycji to idealne antidotum na obecne czasy, więc cofnijmy się na koniec lutego za sprawą festiwalowego aftermovie, które idealnie oddaje genialną atmosferę oraz zabawę tamtych dni w zimowej stolicy Polski - Szczyrku.


Siódma edycja festiwalu SnowFest Festival Powered By Tauron odbyła się w dniach 28 i 29 lutego w Szczyrku. Stolica polskiej zimy po raz kolejny wypełniła się po brzegi muzyką najwyższej próby od gwiazd światowej i polskiej sceny muzycznej. Warto dodać, że także wszyscy miłośnicy freeski oraz snowboardu, którzy przybyli pod Skocznię Skalite mogli podziwiać czołowych riderów podczas ich występów. Po raz kolejny udowodniono, że SnowFest Festival Powered By Tauron to perła Beskidu Śląskiego, a także raj dla miłośników dobrej muzyki oraz sportów zimowych. Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie województwa Śląskiego, a także szerzej w tej części Europy, gdyż próżno szukać podobnego, zimowego konceptu festiwalowego. 

Zaproszeni do Szczyrku artyści zafundowali publiczności SnowFest występy na najwyższym poziomie i z pewnością zapadną w naszej pamięci na bardzo długo. W piątek na głównej scenie festiwalu królował hip-hop. W roli reprezentantów tego gatunku pojawił się szef uznanej wytwórni SB Mafija - Solar, bodaj najpopularniejszy polski raper i story-teller Sokół, który rozgrzał do czerwoności publikę, kładąc fantastyczny fundament pod występ legendarnego Mos Defa. Artysta znany również jako Yasiin Bey zaprezentował swoja ogromną wartość artystyczna, prezentując także najpopularniejsze utwory jak „Mathematics” czy „I’m Leaving”.

Główną osią piątku był hip-hop, ale nie zabrakło także drum’n’bassu, który jest od lat jednym z wiodących gatunków na festiwalu. Miłośnicy tych brzmień mogli być nieźle ukontentowani z występu ROS`a & Mc Conrada, ikonicznego Shy FX`a, który zagrał dużo klasyków oraz utworów z wydanej w 2019 roku płyty „Raggamuffin Soundtape”. Później o odpowiednio wysoki poziom endorfin we krwi zadbał reprezentant topowej wytwórni Hospital - Metrik, wspierany przez Dynamite MC, a także jeden z największych popularyzatorów muzyki D’n’B w kraju - Ginee & MC Maniac. Warto nadmienić, że na pozostałych scenach festiwalowa publiczność bawiła się przy muzyce elektronicznej spod ręki polskich artystów. Całości uroku oraz magii nadał śnieg, który pokrył SnowFest Festival Powered By Tauron 2020

Sobota rozpoczęła się na stoku Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego przy wsparciu radiowych DJ’ów, związanych z PR Czwórka. To wydarzenie mogłoby zawstydzić niejedno Apres-Ski w najpopularniejszych kurortach narciarskich na świecie. Później płynnie przeszliśmy na festiwalowy teren, gdzie wystąpili niejako rezydenci SnowFestu - Łąki Łan po raz kolejny udowadniając, że ich występy w Amfiteatrze nie są dziełem przypadku. Kolejni na scenie pojawili się Kraak & Smaak w formule na żywo. Ich najnowszy album „Pleasure Center”, który promowali w Szczyrku, to pochwała dla muzyki tanecznej. Nie sposób było znaleźć wśród publiczności kogokolwiek kto nie tańczył miarowo wraz z artystami. Kiedy główna scena wypełniła się ludźmi na deskach amfiteatru pojawił się projekt SIGMA. Autorzy „Nobody To Love” w piękny sposób zamknęli swoim występem główną część festiwalu. Niesamowita energia, spontaniczność i kontakt z publicznością to niezapomniane highlighty z festiwalowego weekendu.

Łąki Łan Foto: Łąki Łan
Od północy na drugiej co do wielkości scenie - SnowTent hipnotyzowali królowie polskiej elektroniki - 
Kamp!, a zaraz po nich stery przejął Vitalic, który zagrał bardzo dynamicznie, a w jego występie nie zabrakło największych hitów, jak: "Poison Lips", czy "Second Lives”. Skutecznie o tym kto rządzi na szeroko pojętej scenie muzyki house/techno przypomniał Irlandczyk – Ejeca, po którym przegląd najciekawszych utworów elektronicznych dokonał doskonały duet Last Robots. Obecni od pierwszej edycji artyści zamknęli festiwal w mistrzowskim stylu. Na wyróżnienie także zasługują bohaterowie sceny Let’s Music: Rakieta feat. NOVIKADJ NozSpoxBiernaskiPluszowy i Staszek Selektah oraz BURN Stage: TruantSeb SkalskiSincz i Raidho. Piękna energia wypełniła także scenę Łowcy, gdzie pokaz swoich umiejętności dali dj-e związani z tym projektem oraz laureaci konkursu „Łowcy” - Lua Preta oraz Ńemy

SnowFest Festival Powered By Tauron 2020 Foto: SnowFest Festival Powered By Tauron 2020
Poza występami muzycznymi trzeba także oddać szacunek autorom niesamowitych wizualizacji - Visualism (FKS + EYE), którzy sprawili, że światło i dźwięk przez te dni stał się jednością. Poza samą zabawą na uczestników czekały także zajęcia praktyczne w strefie Burn z marką Pioneer DJ, gdzie mogliście poznać tajemnice sztuki didżejskiej i spróbować swoich sił na profesjonalnym sprzęcie. W przerwie od wszystkich atrakcji można było najeść się w strefie food-trucków z szeroką ofertą gastronomiczną. 

SnowFest Festival Powered By Tauron 2020 Foto: SnowFest Festival Powered By Tauron 2020
Obok muzyki głównym trzonem SnowFest Festival Powered By Tauron 2020 są także zawody sportowe SnowFest Games. W Tym roku Skocznia Skalite nabrała miejskiego charakteru - zawodnicy mieli do pokonania poręcze oraz schody, a na końcu czekał na nich niesamowicie widowiskowy quater. W piątek na snowboardzie królowali Piotr Tokarczyk (I miejsce), Nikodem Franczak (II miejsce) oraz Adam Adamczyk (III miejsce oraz nagroda specjalna za best trick). Nie zabrakło także najlepszych riderek w kraju wśród których najlepsza okazała się Martyna Maciejewska. Sobotnie nagrody za freeski oraz uznanie publiczności powędrowało do Michała Kulpy (I miejsce), Szczepana Karpiela (II Miejsce), Wojtka Rizera (III Miejsce), a także Andrzeja Sztuczki, który zwyciężył w kategorii “best trick”.

To była rekordowa edycja pod względem frekwencji za co pragniemy podziękować wszystkim obecnym, a także mamy nadzieje, że z roku na rok przybywać będzie członków snowfestowej rodziny. Każdorazowe spotkanie z Wami motywuje i napędza do jeszcze cięższej pracy nad kolejnymi edycjami festiwalu. SnowFest Festival Powered By Tauron 2020 dzięki Waszej obecności napisał piękną historię. Sprawiliście, że już z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, aby odtworzyć ten bajkowy klimat oraz niesamowitą atmosferę sportu i zabawy. 

Dziękujemy i do zobaczenia w 2021 roku!

Dostępne w kategoriach

freeskiing music snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności