FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Artykuły >  Jak znaleźć dobry sklep rowerowy?

Artykuły

Jak znaleźć dobry sklep rowerowy?

Od:
Redakcja 
Data:
15 lutego 2019, 11:11
Ocena:
Ocena 0.00
Dla każdego kolarza wybór roweru to niezwykle istotna kwestia, której poświęca wiele czasu. Nie sposób jednak kupić idealnego roweru, szukając go w nieodpowiednim sklepie. Zatem jakie warunki powinien spełniać dobry sklep rowerowy?

Gdzie kupić rower?

Wydaje się, iż można wskazać kilka cech sklepu, które świadczą o tym, że warto zakupić w nim rower. Należą do nich z pewnością:

 • Duży wybór – bogaty asortyment sklepu to podstawa. Klient powinien mieć do wyboru rowery szosowe, miejskie, górskie i wiele innych. Ponadto, warto, aby mógł wybierać między modelami od rozmaitych producentów. Duży wybór daje możliwość nie tylko znalezienia dobrego jakościowo, ale również indywidualnie dopasowanego jednośladu. Ponadto, duży wybór produktów świadczy o renomie firmy.
 • Dostępność części rowerowych – przed zakupem roweru warto upewnić się, że dany sklep dysponuje wszelkimi niezbędnymi częściami do danego modelu. Mowa tu o łańcuchu, łożysku, hamulcach i wszelkich innych częściach, które w przyszłości mogą wymagać wymiany. Konieczność poszukiwania części w razie ewentualnej awarii to duża niewygoda, której jednak można uniknąć, wybierając odpowiedni sklep rowerowy.
 • Serwis rowerowy – dobrze, aby przy sklepie funkcjonował serwis, w którym w razie potrzeby można naprawić swój pojazd. Jeżeli sklep spełnia wyżej wymieniony warunek dotyczący posiadania części rowerowych, nie trzeba obawiać się problemów z dostępem do poszczególnych podzespołów, co ma miejsce w wielu serwisach zewnętrznych.
 • Akcesoria rowerowe – poza częściami rowerowymi sklep powinien dysponować również akcesoriami. Rzecz w tym, aby rowerzysta mógł w jednym miejscu dokonać pełnych zakupów. Dodatkowym atutem sklepu jest posiadanie w ofercie odzieży rowerowej.
 • Profesjonalna obsługa – duży wybór rowerów i części to zaleta sklepu, jednak sprawia, że często trudno się zdecydować, co kupić. Dlatego tak ważna jest profesjonalna i miła obsługa, która w razie potrzeby posłuży dobrą radą.

Internetowy sklep rowerowy

Internetowy sklep rowerowy Foto: Internetowy sklep rowerowy
Dzisiaj handel w dużej mierze przeniósł się do sieci, jednak czy warto kupować tam akurat rowery? Niewątpliwie, niektóre z wyżej wymienionych warunków dobrego sklepu spełniają tylko firmy internetowe(bogaty asortyment), podczas gdy niektóre to domena punktów stacjonarnych(serwis przy sklepie). Wydaje się zatem, iż najlepszą ofertę posiadają sklepy internetowe, które funkcjonują również jako placówki naziemne. Działając w sieci, sklep może posiadać szerszą ofertę ze względu na brak konieczności magazynowania znacznej części asortymentu. Klient dokonuje zamówienia i otrzymuje towar prosto z hurtowni. W sklepach stacjonarnych tego typu działania się nie sprawdzają, gdyż klienci nie chcą dwukrotnie przychodzić do sklepu – raz w celu złożenia zamówienia, a później po jego odbiór. Placówka naziemna przydaje się jednak choćby ze względu na możliwość stworzenia własnego serwisu. Przykładem sklepu internetowego z placówką naziemną jest rowertour.com. Sklep stacjonarny oraz serwis znajdują się w Bydgoszczy, natomiast sprzedaż online prowadzona jest na terenie całego kraju.

Niewątpliwie to właśnie brak serwisu jest największą bolączką sklepów internetowych. Niemniej jednak, jeśli trudno znaleźć w okolicy sklep stacjonarny, działający również w sieci, lepszym rozwiązaniem od dokonania zakupu w naziemnej placówce, będzie złożenie zamówienia przez internet. Brak serwisu nie jest bowiem aż tak uciążliwy, biorąc pod uwagę, iż wielu internetowych sprzedawców spełnia pozostałe warunki dobrego sklepu internetowego.

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • lubiezdrowie
  od:
  lubiezdrowie
  data
  28 lutego 2019, 08:41
  Dobry temat. Właśnie szukam czegoś dla siebie!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności