FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wywiady >  Pół miliona narciarzy w Szczyrku...

Wywiady

Pół miliona narciarzy w Szczyrku (wywiad z Bohusem Hlavatym)

Od:
Redakcja 
Data:
15 stycznia 2018, 14:52
Ocena:
Ocena 0.00

Nawet do pół miliona nowych amatorów sportów zimowych spodziewają się Słowacy z Tatry Monuntain Resorts w Szczyrku w roku 2019. Zainwestujemy ponad 260 mln złotych w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat, zbudujemy ośrodek, który nie będzie miał sobie równych w Polsce. Dynamiczne ceny skipassu, nowoczesny system naśnieżania, 40 km tras i 6 nowoczesnych kolei linowych, tym będzie się wyróżniał Szczyrkowski Ośrodek Narciarski – powiedział nam Bohus Hlavaty prezes zarządu TMR.

„W Szczyrku ruszyły prace przygotowawcze nad budową Ośrodka Narciarskiego 360°. Mowa o nowym rodzaju resortu, który będzie działać przez cały rok, oferując różne wydarzenia, imprezy i eventy, dedykowane zarówno narciarzom początkującym, osobom zaawansowanym, które chcą doskonalić swoją jazdę na nartach jak i łowcom ekstremalnych przygód a także rodzinom z dziećmi. Na gości czekać będą doskonałe warunki techniczne, czyli poszerzone, i odpowiednio dośnieżone trasy na różnych poziomach w tym i do jazdy nocnej oraz profesjonalne szkoły narciarskie. Latem na amatorów biegania, wycieczek rowerowych oraz downhill’u również czeka odpowiednio przegotowana infrastruktura i doskonałe warunki naturalne, które rozpoczynają się na Pilsku, w okolicach Klimczoka a kończą na paśmie Skrzycznego” – opowiada Bohus Hlavaty.

Małe Skrzyczne - etap II Foto: Małe Skrzyczne - etap II
Wszystko to sprawi że ośrodek będzie tętnił życiem przez cały rok a skala planowanych i już realizowanych inwestycji umożliwi zwiększenie zatrudnienia. Julius Vinter – dyrektor generalny na Polskę (TMR) szacują, że w najbliższych latach w samych Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim pojawi się ok. 200 nowych miejsc pracy  (w TMR i u podwykonawców spółki), 500 miejsc pracy u partnerów ośrodka oraz kilka tysięcy w samym regionie, które będą wygenerowane przez właścicieli całej infrastruktury towarzyszącej (hotele, gastronomia, wypożyczalnie sprzętu sportowego, inne centra usług itp.). Całość infrastruktury hotelowej i gastronomicznej będzie oczywiście znajdować się w rękach Polaków, którzy będą ją na bieżąco dostosowali do zapotrzebowania i klientów.

„Szczyrk czeka także rewolucja w zakresie polityki cenowej ceny skipass’ów na wzór ofert w booking.com czy rezerwacji biletów lotniczych. Oznacza to, że codziennie jest możliwa inna cena na skipass’y, wyższa gdy w ośrodku jest dużo narciarzy i snowboardzistów, niższa gdy mniej osób szusuje po stokach. Będzie to pierwsze europejskie wdrożenie dynamicznych cen za skipassy” – chwali się Bohus Hlavaty.

„Zakładamy, że narciarze będą się o tym dowiadywać bezpośrednio za pomocą aplikacji GoPass, która codziennie będzie informować o warunkach śniegowych i cenach skipass’ów. W ten sposób mogą podejmować nawet spontaniczne decyzje o wizycie w Szczyrku, nie obawiając się złej pogody i wysokich cen” – dodaje Hlavaty.

Solisko Foto: Solisko
Szacujemy, że liczba mieszkańców regionu śląskiego i okolic, jest podobna do liczby mieszkańców na Słowacji, gdzie w tej chwili jeździ od 16 do 18 proc. osób na nartach i snowboardzie. Zakładamy, długofalowo, że w regionie w którym działamy, podobna skala Polaków zacznie również jeździć na nartach. Czyli w sezonie 2019/2020, gdy skończymy inwestycje, w Szczyrku może pojawić się nawet 0,5 mln narciarzy. Zakładamy, że wiele osób będzie właśnie tutaj zaczynało swoją narciarską przygodę, a potem zaczną eksplorować wszystkie góry w Europie czy na całym świecie. Podobny trend zaobserwowaliśmy na Słowacji, gdzie po zainwestowaniu np. w Jasną, co roku liczba amatorów białego szaleństwa rosła o ok. 20 proc.

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności