FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wywiady >  Warto znać: Kuba Kuć

Wywiady

Warto znać: Kuba Kuć

Od:
Ojre 
Data:
23 marca 2011, 02:16
Ocena:
Ocena 5.00
Zastanawialiście się kiedyś kto robi rysunki dla INFO Magazine? Kuba Kuć, który opowie Wam jak wygląda jego przygoda z grafiką i street art'em.

Jakub Kuć to bez wątpienia bardzo barwna i utalentowana postać. Z jednej strony uznany skater, jeden z reprezentantów Bali mynah, crew z Mińska Mazowieckiego. Z drugiej, koleś z szerokim wachlarzem skillsów artystycznych. Autor rysunków w INFOMAG, plakatów w Indexie i ramówek do wielu filmików deskorolkowych. My dzisiaj zwrócimy uwagę przede wszystkim na artystyczną stronę Kuby. W krótkim wywiadzie opowie nam jak zaczęła się jego przygoda z grafiką i jak łączy ją z pasją do skateboardingu. 

Kuba Kuć Foto: Kuba Kuć
Kubo, przed deską próbowałeś wcześniej rolek i roweru. Dobrze, że zapałałeś miłością do deski, bo Twoje umiejętności są imponujące. A jak zaczęła się Twoja przygoda z grafiką?

To wynika z tego że za małolata łapałem się różnych zajęć, ale jak stanąłem na desce to tak zostało do dzisiejszego dnia. Z szeroko pojętą "grafiką" świadomie zacząłem zaznajamiać się dopiero na studiach, ale zawsze wcześniej coś bazgrałem po zeszytach, wymyślałem jakieś komiksy.

Czy w związku z tym ktoś sugerował Ci rozwijać artystyczne zdolności czy sam wybrałeś taką drogę przy wyborze studiów. Najpierw przecież zgłębiałeś informatykę?

Na szczęście nie wybrałem informatyki, to by była prawdopodobnie klęska bo z matematyki nigdy nie byłem orłem. Decyzja o studiowaniu na Sztuce nowych mediów pozwoliła mi w pełni zająć się tym co prawdopodobnie robiłbym też, gdybym tam nie poszedł, ale mogłem to robić skupiając się na tym w 100%

Kuba Kuć Foto: Kuba Kuć
Odwiedzając Twoją stronę internetową widać jak szeroką gamą form wyrazu się posługujesz. Mamy animacje, zdjęcia i mnóstwo innych dziedzin. Czy w tym gąszczu technik, któraś jest Twoją ulubioną?

Chyba to niezdecydowanie za małolata przekłada się dziś właśnie na to hehe. Nie miałem zbyt wiele czasu na eksperymentowanie z różnymi formami, bo nie chodziłem do żadnego liceum plastycznego, więc w zasadzie na studiach dopiero zauważyłem mnogość sposób w których można coś wyrazić... Ciężko mi się określić z tym co lubię robić najbardziej. Aktualnie skupiam się na animacji z racji mojego dyplomu magisterskiego i walczę z tym aby nie podejmować się niczego co by mocno od tego odbiegało.

Zajawka jest, bo w Twoich pracach widać nawiązanie do deskorolki. Szczególnie spodobały mi się rysunki na deckach, które wystawiałeś na Need for Street. Skąd, oprócz deski, jeszcze czerpiesz inspiracje?

Jest tego za dużo. Musiałbym wymienić wszystko co mi się podoba, interesuje albo zwraca moją uwagę. Tak w zasadzie to wszystko jest inspiracją.

Kuba Kuć Foto: Kuba Kuć
Rozwijając ten wątek, z pewnością czerpiesz inspiracje także i z ulicy. Czy jarasz się szeroko pojętym street art'em? Widzisz swoje prace na mieście, oczywiście tylko w legalnych miejscach:) czy wolisz zwrócić uwagę bardziej na plakaty i wspomnianą wcześniej, ulubioną animację, a nie malować na ulicach?

Można malować po ulicach i później to animować :) Bezbłędnie pokazuje to w swoich pracach BLU. Dla mnie to bardziej jakby wybór płótna. Plakat który wisi obok szablonu mimo wszystko ma podobny cel -o czymś nas poinformować z tym, że szablon może być bardziej "szorstki" w swoim wyrazie i trochę bardziej "prawdziwy". Jakby nie było, ktoś to musiał namalować ręcznie, no i anonimowo...

BLU to już najwyższa półka, podobnie zakłada ROA. W takim razie powiedz czy możemy jeszcze gdzieś oprócz autorskiej strony podziwiać Twoje prace? Myślę tutaj również o przyszłości, jakieś galerie, typowy street art? Co planujesz dalej?

Wszelką aktywność odnotowuje na blogu, do którego odsyłam (www.jakubkuc.blogspot.com), stałą współpracę utrzymuje również z magazynem deskorolkowym INFOMAG do którego robię ilustracje. Co dalej, tego nie wiem na razie skupiam się na skończeniu dyplomu.

W takim razie tego Ci życzę. Dzięki wielkie za rozmowę. Pozdro

Kuba Kuć Foto: Kuba Kuć
Kuba Kuć Foto: Kuba Kuć

Dostępne w kategoriach

sport street

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności