FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wydarzenia >  Kalendarz wydarzeń >  Ford Focus Active Challenge 2019 w...

Kalendarz wydarzeń

Ford Focus Active Challenge 2019 w Pucku


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2019-08-15 11:00 do 2019-08-18 16:00

Ford Focus Active Challenge

W długi weekend 15 – 18 sierpnia
czołówka polskich kitesurferów spotka się na zawodach Ford Focus Active Challenge, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski i zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Polski. Finałowe zmagania rozegrają się w Pucku, w porcie jachtowym na teranie MOKSiR, który po raz trzeci w historii pucharu będzie gospodarzem ostatnich zawodów zamykających sezon.

Puck to prężnie rozwijające się miasto stawiające mocno na turystykę i ochronę środowiska. Kojarzy się z żeglarstwem, portem rybackim i jachtowym. Można stąd popłynąć na Półwysep Helski nie stojąc w korkach. Jest określany mianem „slow city”, gdzie dobrze się wypoczywa i mieszka.

Uroczystego otwarcia zawodów w dniu 15 sierpnia o godz. 10:30 dokona Burmistrz Pucka Pani Hanna Pruchniewska.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Formuła Kite. W ramach punktacji pucharowej ścigać się będą zawodnicy startujący w konkurencji TT Racing U14 oraz zawodnicy walczący o finał we Freestylu. Tytułu mistrzów Polski bronić będą zeszłoroczni triumfatorzy Kasia Lange i Marek Rowiński, któremu mocno po piętach depcze Mateusz Włodarczyk. Obaj zawodnicy mają również tyle samo punktów w Pucharze więc zapowiada się zacięta walka o najwyższe miejsce na podium.

W Formule Kite o zwycięstwo ponownie będą walczyć Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski.

W Mistrzostwach Polski przewidziano konkurencje: Formuła Kite Open, Formuła Kite Mixed Relay oraz Freestyle.

W tym roku, po raz drugi w historii kitesurfingowych zawodów na świecie rozegrana zostanie Formuła Kite Mixed. Wyjątkowość tej konkurencji polega na tym, że w wyścigach wystartują pary mieszane, damsko – męskie. Najprawdopodobniej w takiej formie będzie się odbywała rywalizacja na Igrzyskach Olimpijskich, w Paryżu w 2024 roku.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również  bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie jak zawsze Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Nagrody dla zawodników ufundował sponsor główny, firma motoryzacyjna Ford - producent Forda Focusa Active, nowego crossovera. Będzie można go oglądać i testować przez cały czas trwania zawodów w Pucku. Nowy Ford Focus Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i dynamiczny styl życia. Wyróżnia się odważną stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które ułatwiają przewożenie sprzętu sportowego – od deski do kite’a, przez rower, po kajak.

Offroadowe aspiracje Focusa Active i pierwszorzędne właściwości jezdne pozwalają dotrzeć wszędzie tam gdzie czeka przygoda.

Do tego wrażenia akustyczne klasy premium płynące z 10-głośnikowego zestawu audio firmy B&O Play.

Pozostali fundatorzy nagród i sponsorzy zawodów to: Duotone Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Aztorin, który dostarcza  designerskie zegarki, idealne dla miłośników wszystkich sportów wodnych. Energii zawodnikom doda Red Bull, dbający również o dobry, muzyczny klimat na plaży.

Dla wszystkich fanów kitesurfingu mamy też dodatkową niespodziankę! Na zaproszenie jednego ze sponsorów, firmy Duotone, producenta światowej klasy sprzętu do kitesurfingu, przyjadą dwaj utytułowani riderzy, Aaron Hadlow i Airton Cozzolino! Brytyjczyk Hadlow to 5-cio krotny Mistrz Świata we Freestylu PKRA, a Cozzolino to kitesurfer urodzony na Cabo Verde, który na desce z latawcem pływa niemalże od urodzenia. Obaj dadzą pokazy swoich najlepszych tricków i pokażą zawodnikom, jak  najlepiej wykorzystywać moc latawca w praktyce. 

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która tym razem gościć będzie dziennikarzy i Gwiazdy, którzy również będą pływać na kitesurfingu.

Szczegółowe informacje znajdują się na profilu facebookowym zawodów

www.facebook.com/fordkitecup

Do udziału w zawodach można zapisać się pierwszego dnia zawodów tj. 15 sierpnia w godz. 8:00 – 9:30 w biurze zawodów. Regulamin dostępny jest na stronie www.forcup.pl

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Miejsca

  • MOKSiR - Puck MOKSiR - Puck Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku od lat słynie z organizacji imprez żeglarskich. Tutaj odbywają się zawody żeglarskie o randze międzynarodowej i krajowej. Mamy... Lipowa 3c, Puck Od: Redakcja Data: 11 sierpnia 2017, 12:31 więcej

Dostępne w kategoriach

kiteboarding sport

TekstyGaleria


Podziel się


QRCode

QRCode: Ford Focus Active Challenge 2019 w Pucku

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności