FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wydarzenia >  16. Krakowski Festiwal Górski

Wydarzenia

16. Krakowski Festiwal Górski


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2018-11-28 15:00 do 2018-12-02 21:00

16. Krakowski Festiwal Górski

KFG – dla wytrawnych

Miłośnicy i pasjonaci gór, alpiniści, wspinacze górscy, skałkowi, sportowi. Boulderowcy, panelowcy, łojanci. Górołazi i grotołazi. Zbliża się nasze święto! KFG: górskie podsumowanie roku, okazja do wymiany doświadczeń, spotkania w gronie znajomych oraz poznania ludzi, którzy wyznaczają dzisiaj nowe standardy alpinizmu i wspinania sportowego lub na stałe zapisali się w jego historii. KFG to również dobry moment dla poszukiwań – inspirację odnajdziemy w światowej klasy filmach i literaturze górskiej. Wszystko wskazuje na to, że 28 listopada spotkamy się po raz kolejny, a Krakowski Festiwal Górski będzie trwał po raz pierwszy w historii aż 5 dni!

***

Kwintesencją KFG jest jego specjalistyczny charakter. Organizatorzy dokładają wszelki starań, aby zapewnić swojej publiczności jak największą ilość prelekcji, filmów oraz warsztatów niosących ze sobą ważne i merytorycznie wartościowe treści. To właśnie wyjątkowe skupienie i dbałość o zdecydowaną selekcję tematów poruszanych na Festiwalu, sprawia, że KFG z roku na rok odwiedza coraz szersza rzesza pasjonatów wszelkich odmian alpinizmu. Co warte podkreślenie, ten wysoki poziom merytoryczny od wielu lat idzie w parze z pięknym uniwersalnym przekazem jaki płynie z większości festiwalowych prelekcji – góry uwznioślają, inspirują, hartują i uczą pokory. To właśnie w obliczu pięknej natury ludzie i sportowcy realizują swoje pasje, od kontemplacji przyrody i górskiego krajobrazu, po najwyższej klasy wyczyny sportowe. Na KFG każdy może odczuć wyjątkową rolę gór, jaką od zarania dziejów odgrywają w naszej cywilizacji.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie organizatorzy zdecydowali się rozbudować Festiwal i zmodyfikować nieco jego formułę. KFG w tym roku rozpocznie się wcześniej – już w środę 28 listopada – a zakończy w niedzielę, 2 grudnia. To 5 dni górskiej przygody w centrum Krakowa. Główną areną tegorocznej edycji jest tradycyjnie Uniwersytet Ekonomiczny, jednak ważne festiwalowe wydarzenia rozegrają się również w krakowskich kinach.

Goście

Dani Arnold, Fred Degoulet, Piotrek Schab, Adam Bielecki, Aleksandra Rudzińska…. to tylko kilka spośród nazwisk osób podnoszących nieustannie poprzeczkę ludzkich możliwości na dzisiejszej scenie alpinistycznej i sportowej – osób, które chętnie podzielą się z publicznością swoimi przeżyciami z minionego roku. Na festiwalu nie zabraknie również postaci legendarnych – do takich bez wątpienia należy świetny angielski wspinacz Jerry Moffatt, jedna z najważniejszych postaci w historii wspinania skalnego i sportowego. To oczywiście tylko niektóre nazwiska z długiej listy naszych gości – wszak sezon jeszcze trwa!

Filmy

Międzynarodowy Konkurs Filmowy to również stały stały element festiwalu. Górskie historie zapisane na taśmie filmowej oceniać będzie jak co roku grono profesjonalistów, a sam przegląd skrupulatnie wyselekcjonowanych filmów będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z owocami rozwijającej się prężnie, górskiej kinematografii. Na ekranach Krakowskiego Festiwalu Górskiego zobaczymy między innymi: obsypane nagrodami obrazy, tegoroczne hity, nie zabraknie też wielkich premier!

Nie tylko dla specjalistów

Organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Górskiego, świadomi współczesnych trendów oraz ewoluujących zainteresowań górskiego widza, z roku na rok starają się urozmaicić swój program o pozycje mniej specjalistyczne. Na tegorocznej liście dodatkowych atrakcji znajdziemy zawody w trail runningu, klub kulturalny, warsztaty fotograficzne, rozbudowane spotkania z autorami książek górskich. KFG odwiedzą również goście wiodący prym w innych niż alpinizm dziedzinach, jak choćby ratownicy TOPR, eksperci z TPN, biegacze górscy, skitourowcy, podróżnicy, a nawet prawnicy... specjalizujący się prawnych zagadnieniach związanych z górami.

Niespodzianki

Szczegółowy program tegorocznej edycji KFG pozostaje na razie tajemnicą. Z docierających do nas nieoficjalnych informacji wynika jednak, że organizatorzy szykują szereg niespodzianek - mówi się o nowych konkursach, nagrodach, pokazach kinowych, eksperckich kursach oraz dodatkowych atrakcjach dla dzieci, które w tym roku mają urozmaicić Festiwal.

Z pewnością wkrótce pojawi się więcej szczegółowych informacji dotyczących Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Kolejno odkrywać będziemy atrakcje i niespodzianki przygotowane w tym roku przez organizatorów. Jednak jedno wiemy już teraz: datę 28 listopada – 2 grudnia warto wpisać do kalendarza już dzisiaj.

Informacje dotyczące Krakowskiego Festiwalu Górskiego będą pojawiały się również na stronie internetowej (http://kfg.pl/) oraz facebookowym profilu (https://web.facebook.com/FestiwalGorski/) wydarzenia.

Z materiałów prasowych Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Miejsca

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Adres do korespondencji: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie ul. Rakowicka 27 31-510 Kraków Centrala tel.: (012) 293 5700 lub (012) 293 5200 Rakowicka 27, Kraków Od: Redakcja Data: 13 listopada 2013, 15:08 więcej

Dostępne w kategoriach

sport

TekstyGaleria


Podziel się


QRCode

QRCode: 16. Krakowski Festiwal Górski
Reklama-Jak zamawiać?
Heavy Water

Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • aybnb51
 • SundayXvip
 • vezxu89
 • pogrzebowyeu
 • margeles
 • laineqtfz
 • ysqaz62
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności