FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wydarzenia >  Mistrzostwa Polski Freestyle...

Wydarzenia

Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2017-11-17 16:30 do 2017-11-18 21:00

Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017

Najlepsi freestylerzy przyjadą do Olkusza

Już 17 listopada w Olkuszu rozpoczną się Mistrzostwa Polski we freestyle football. Zawody potrwają dwa dni a swoje rozgrywki będą mieli osobno panowie, panie i młodzież do 18 roku życia (U18). W turnieju rozgrywanym w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu tytułu będzie bronił Szymon Skalski.

Freestyle football to licząca zaledwie kilkanaście lat dyscyplina sportu polegająca na podbijaniu piłki i robieniu nią trików za pomocą wszystkich części ciała. Mieszkańcy Olkusza i osoby, które zdecydują się przyjechać wtedy do Srebrnego Miasta w województwie małopolskim, będą mieli okazję po raz drugi oglądać w akcji prawdziwych mistrzów tego sportu. Jednym z nich będzie wspomniany już Szymon Skalski, który wygrał w tym mieście również rok temu.

Nastawienie takie jak zawsze, wejść i zrobić swoje. Jestem pewny swoich umiejętności i wiem że stać mnie na wygraną.  Jest kilka osób przeciwko którym gra się niewygodnie, ale stoczyłem już pojedynki ze wszystkimi i wiem że niezachwiana wiara w siebie jest połową sukcesu. Wygrać Mistrzostwa Polski po 10 latach to wspaniałe uczucie, jestem z siebie dumny że przez tą dekadę cały czas progresuję. Nie śpieszy mi się do zakończenia kariery.”  - powiedział popularny "Szymo", który jednocześnie będzie miał szansę zdobyć trzeci tytuł mistrza Polski w karierze równo 10 lat po tym, jak wywalczył pierwszy. W 2007 roku został pierwszym w historii najlepszym zawodnikiem Polski po wygranej w zawodach w Zawierciu.

Równorzędnie z zawodami panów zostaną rozegrane: turniej kobiet i mistrzostwa dla zawodników U18. O ile pierwszy turniej zagościł na dobre w kalendarzu freestylerskich zawodów już wiele lat temu, o tyle rozgrywki dla młodszych graczy są nowością - do tej pory wszyscy musieli walczyć w jednych zawodach.

Na turniej zapraszają organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Polska Federacja Football Freestyle. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że to nie pierwsza taka współpraca tych dwóch instytucji.  W latach 2009-2011 do Olkusza freestylerzy przyjeżdżali na turniej, którego stawką było zdobycie Pucharu Polski.

Rafał Kobylarczyk
Polska Federacja Freestyle Football

Miejsca

  • Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR Olkusz Hala Widowiskowo Sportowa MOSiR Olkusz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu został powołany decyzją Rady Miejskiej Olkusza i rozpoczął działalność 01.04.1990 r. Siedziba Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji... Wiejska 1a, Olkusz Od: Redakcja Data: 17 października 2016, 10:42 więcej

Dostępne w kategoriach

sport

Teksty

  • Najlepsi freestylerzy przyjadą do Olkusza Najlepsi freestylerzy przyjadą do Olkusza Już 17 listopada w Olkuszu rozpoczną się Mistrzostwa Polski we freestyle football. Zawody potrwają dwa dni a swoje rozgrywki będą mieli... ocena Od:Redakcja Data:22 września 2017, 11:45więcej


Galeria


Podziel się


QRCode

QRCode: Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2017
Reklama-Jak zamawiać?
Pokazy Winterland Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020
Freestyle Heroes 2020


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności