FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wydarzenia >  BIKE EXPO – narodowy test...

Wydarzenia

BIKE EXPO – narodowy test rowerowy 2017 na Narodowym


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00


Data wydarzenia: od 2017-03-18 09:00 do 17:00

BIKE EXPO – narodowy test rowerowy 2017. Na Narodowym

Jeśli jesteś kolarzem, albo chcesz zacząć jeździć na rowerze,
18 i 19 marca nie możesz ominąć Stadionu  Narodowego w Warszawie. Zapraszamy na „BIKE EXPO – narodowy test rowerowy” - jedyne takie wydarzenie, gdzie spotkasz nie tylko specjalistów, którzy pokażą Ci wszystkie najnowsze trendy w rowerowym świecie, ale także wielkie gwiazdy tego sportu. Oni opowiedzą Ci o pasji, walce i ciężkiej pracy, która zaprowadziła ich na szczyt.

Wielkie marzenia się spełniają jeśli mocno się wierzy i ma odwagę o nie walczyć. To opowieść o drodze z małej kaszubskiej wsi na olimpijskie podium i kolarskie salony. Gościem targów będzie wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata Czesław Lang. Pierwszy zawodowy kolarz w historii naszego kraju spotka się z kibicami promując swoją biografię – „Zawodowiec”. To unikalna szansa na zadanie pytań związanych nie tylko z bogatą karierą kolarską byłej gwiazdy peletonu, ale też odkrycia kulisów organizacji najważniejszego wyścigu w tej części Europy. Książki z autografem Mistrza, który będzie je podpisywał na miejscu, mogą być nie tylko piękną pamiątką ale też doskonałym prezentem. To dzięki Czesławowi Langowi podupadająca rywalizacja w Tour de Pologne zmieniła się w najlepszą polską imprezą sportową organizowaną cyklicznie. Dziś wyścig należy do elitarnego grona kolarskiej „Ligi Mistrzów” – UCI World Tour, a międzynarodowe władze przyznają jej 98 na 100 możliwych punktów określających profesjonalizm imprezy.

Przez lata wspólnie się ścigali, teraz organizują Tour de Pologne. Gościem Wydarzenia będzie także przyjaciel Czesława Langa – Lech  Piasecki – jeden z najlepszych w historii kolarstwa specjalistów od jazdy na czas. Dwukrotny mistrz świata i to w dwóch różnych specjalnościach – w szosowym wyścigu ze startu wspólnego i torowym wyścigu na dochodzenie. Na swoim koncie ma także zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia i żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Tour de France.

Obok tych znakomitości spotkać będzie można medalistów światowych imprez, zwycięzców Pucharu Świata w kolarstwie - Dariusz Batek, wicemistrz świata w rywalizacji sztafet kolarzy górskich, Kamil Kuczyński – olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro, wielokrotny zwycięzca torowych Pucharów Świata i aktualny mistrz Europy w sprincie drużynowym, Krzysztof Maksel – 9. zawodnik olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro w keirinie, niedawny zwycięzca Pucharu Świata w Los Angeles i wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski, Rafał Sarnecki – także był na igrzyskach w Rio de Janeiro, na swoim koncie ma także drużynowe mistrzostwo Europy w sprincie z Paryża w 2016. roku, Maciej Bielecki – olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro, aktualny mistrz Europy w sprincie drużynowym i drugi kolarz styczniowego Pucharu Świata w kolumbijskim Cali, Mateusz Rudyk – mistrz Europy w sprincie drużynowym Paryż 2016 i młodzieżowy mistrz Europy w sprincie indywidualnym Montichiari 2016, a także Mateusz Lipa – aktualny drużynowy mistrz Europy Paryż 2016, wielokrotny mistrz Europy i Polski. Z zawodnikami porozmawiają znani dziennikarze – eksperci z branży kolarskiej.                                    

BIKE EXPO – narodowy test rowerowy to nie tylko spotkania z gwiazdami ale wszystko co związane jest z najnowszymi trendami. Kilkadziesiąt marek zaprezentuje swoje nowości u progu sezonu. Swoje stoiska będą mieli legendarni, światowi producenci sprzętu kolarskiego, ale też prężnie rozwijające się polskie firmy, jak choćby producent ubrań kolarskich, rodzinna firma Mai Włoszczowskiej, która zawsze testuje wszystkie materiały przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Będzie też można osobiście sprawdzić co oferują wystawcy na początku sezonu 2017 podczas Narodowego Testu Rowerowego. Przy wejściu VIP na Stadion Narodowy od strony Wisły będą stały namioty producentów. Wystarczy wypożyczyć rower i sprawdzić go na jednym z dwóch specjalnie przygotowanych do tego torów.

Po wielu wrażeniach, jakie czekają na odwiedzających przyjdzie czas także na chwilę relaksu – ten aktywny zapewnią wyścigi na trenżerach po wirtualnych trasach.

O tym, że na rowerze można nawet latać przekona nas Dawid Godziek – najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX reprezentujący zespół Red Bull’a.

Specjalną strefę dla dzieci zorganizuje Akademia Kusznierewicza. To będzie doskonałe miejsce do zabawy dla najmłodszych. Mateusz Kusznierewicz to nazwisko, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – mistrz olimpijski z igrzysk w Atlancie w 1996 roku w klasie Finn, osiem lat później znów stanął, tym razem na niższym stopniu, olimpijskiego podium w Atenach w 2004 roku. Zabaw, konkursów i innych atrakcji na pewno nie zabraknie.

SPOT REKLAMOWY BIKE EXPO: https://youtu.be/wQKWmEczZo0

Miejsca

Dostępne w kategoriach

bmx mtb sport

TekstyGaleriaVideo

Podziel się


QRCode

QRCode: BIKE EXPO – narodowy test rowerowy 2017 na Narodowym

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności