FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  Wydarzenia >  Garmin Winter Sports Festival 2022

Wydarzenia

Garmin Winter Sports Festival 2022


Od:
Redakcja
Ocena:
Ocena 0.00

Data wydarzenia: od 2022-02-11 11:00 do 2022-02-12 16:00

Garmin Winter Sports Festival 2022

Wyjątkowe sportowe widowisko powraca do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

W dniach 11 i 12 lutego br. odbędzie się 19. edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozegrane zostaną narciarskie i snowboardowe zawody w olimpijskiej konkurencji Big Air.

Pomiędzy pierwszym historycznym finałem rywalizacji narciarzy w konkurencji Big Air w czasie Igrzysk Olimpijskich i tuż przed rozpoczęciem zmagań snowboardzistów na wielkiej skoczni w Pekinie, freestyle’owe ewolucje na jednej i dwóch deskach podziwiać będzie można na żywo w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.

Odbywający się w dniach 11 i 12 lutego Garmin Winter Sports Festival będzie jednym z trzech wydarzeń w kalendarzu FIS (obok zawodów organizowanych w szwajcarskich ośrodkach Davos i St. Moritz), które pochwalić się może statusem Premium. Celem FIS przy tworzeniu tej specjalnej kategorii było wytyczenie zawodnikom i zawodniczkom jasnej ścieżki awansu do startów w Pucharze Świata FIS, dzięki możliwości zdobycia większej liczby punktów FIS. Odbywające się od 2004 roku zawody Garmin Winter Sports Festival są jedną z najstarszych imprez Big Air w Europie. Narciarzy, którzy przez lata zdobywali w Polsce czołowe lokaty, oglądać można teraz na najważniejszych arenach zmagań na świecie. Zapewne i tym razem w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska nie zabraknie zawodników i zawodniczek, których celem jest walka w przyszłości o najwyższe laury w rywalizacji międzynarodowej.

Podobnie jak w poprzednich latach specjalnym wydarzeniem w czasie Garmin Winter Sports Festival będzie rywalizacja specjalistów od rowerowego freestyle’u.

Sobotnie finały zawodów oglądać będzie można na żywo na kanale: YouTube Garmin Winter Sports Festival

Więcej informacji na temat Garmin Winter Sports Festival znaleźć można na stronie:

Miejsca

  • Kotelnica - Białka Tatrzańska Kotelnica - Białka Tatrzańska Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o.o. to nowa inwestycja uruchomiona i działająca od 8 grudnia 2001r. Ośrodek dysponuje 4 wyciągami: - nowa kolej linowa 4 os. o... Kotelnica, Białka Tatrzańska Od: pawelec Data: 20 lipca 2010, 11:00 więcej

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Teksty
Ostatnie foty


Podziel się


QRCode

QRCode: Garmin Winter Sports Festival 2022

Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności