FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019

News

Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019

Od:
Redakcja 
Data:
23 lipca 2019, 09:25
Ocena:
Ocena 0.00

W sobotę, 20 lipca, odbyła się czwarta edycja Avalon EXTREME Sitwake Challenge – wyjątkowych zawodów integrujących sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych pełnosprawnych. Pogoda dopisała, więc do podwarszawskiego parku wodnego Wawa Wake zjechali zarówno kibice wake’a, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą.

Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019 rozpoczęło się otwartymi treningami dla zawodników. W samo południe natomiast ruszyły eliminacje w dwóch grupach: osób sprawnych i z niepełnosprawnościami. Zawodnicy z najlepszymi wynikami z dwóch grup zostali połączeni w pary i ponownie wystartowali, każdy uczestnik walczył też jednocześnie o miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Avalon Extreme Sitwake Challenge_nagrody Foto: Avalon Extreme Sitwake Challenge_nagrody
- Przy organizacji Avalon EXTREME Sitwake Challenge zależy nam przede wszystkim na tym, aby pokazać, że sport łączy ludzi, dlatego nasze imprezy mają charakter integracyjny. Oprócz rywalizacji i walki o punkty, na naszych wydarzeniach najważniejsze jest pokazanie wszystkim kibicom i uczestnikom, jak ciekawym i atrakcyjnym sportem jest sitwake i myślę, że po raz kolejny nam się to udało osiągnąć – podkreśla Tomasz Biduś, specjalista ds. rozwoju projektu Avalon EXTREME.

Avalon Extreme Sitwake Challenge - Igor Sikorski Foto: Avalon Extreme Sitwake Challenge - Igor Sikorski
W zawodach wzięli udział wysokiej klasy wakeboardziści i wakeboardzistki, a także najbardziej utytułowani sportowcy uprawiający sitwake’a, m.in. ambasadorzy Avalon Extreme, Igor Sikorski i Szymon Klimza oraz Jérôme Elbrycht, obecny wicemistrz świata i Europy oraz mistrz Francji.

Zawody były niezwykle widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Grupa OzN: Igor Sikorski – I miejsce, Jérôme Elbrycht – II miejsce, Szymon Klimza – III miejsce.

Grupa Sprawni: Marcin Matysiak – I miejsce, Andrzej Jękot- II miejsce, Maciej Misiołek – III miejsce.

Pary: Igor Sikorski i Marcin Matysiak – I miejsce, Jerome Elbrycht i Maciej Misiołek- II miejsce, Krzysztof Stern i Andrzej Jękot – III miejsce.

Avalon Extreme Sitwake Challege - zwycięzcy kat.pary Foto: Avalon Extreme Sitwake Challege - zwycięzcy kat.pary
Avalon Extreme Sitwake Challenge - zwycięzcy kobiety Foto: Avalon Extreme Sitwake Challenge - zwycięzcy kobiety
Avalon Extreme - zwycięzcy kat.seated Foto: Avalon Extreme - zwycięzcy kat.seated
Jestem dumny z pierwszego miejsca w zawodach, bo rywalizacja była całkiem zacięta, ale dla nas, zawodników, ważny jest również fakt, że panowała wyjątkowa atmosfera i wszyscy się świetnie bawiliśmy. Avalon EXTREME po raz kolejny udowadnia, że sport jest jeden. Z roku na rok impreza cieszy się rosnącą popularnością i coraz więcej osób poznaje ten sport i przyjeżdża, aby nas gorąco dopingować – powiedział Igor Sikorski, ambasador Avalon EXTREME i zwycięzca zawodów w kategorii siedzącej.

Dodatkowo, zostały przyznane nagrody specjalne dla najlepszych kobiet w obu kategoriach: wśród osób z niepełnosprawnościami zwyciężyła Sylwia Klusek, natomiast w gronie sprawnych wakeboardzistek - Elżbieta Nitsze.

***

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • Macko
 • troy5166
 • margeles
 • ysqaz62
 • laineqtfz
 • aybnb51
 • swaldebht7
 • vezxu89
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności