FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Kwiat paproci znaleziony –...

News

Kwiat paproci znaleziony – wieczne szczęście dla Andrzeja Kaisera

Od:
alik 
Data:
24 czerwca 2010, 14:20
Ocena:
Ocena 4.00
Noc Świętojańska w Sopocie. 23 czerwca równo z zachodem słońca w Sopocie rozpoczął się pierwszy nocny maraton rowerowy Red Bull Kwiat Paproci, w którym udział wzięło 201 zawodników. Inspiracją do zorganizowania zawodów była legenda o zakwitającym w noc świętojańską kwiecie paproci. Rywalizację wygrał Andrzej Kaiser z Bytowa zdobywając symboliczne trofeum. Ceremonię nagród uświetniły różnorodne atrakcje kulturalno rozrywkowe, m.in. koncert z mobilnej sceny Red Bull Tourbus zespołu Happysad

Bezchmurne niebo, jasna noc i doskonałe humory towarzyszyły zawodnikom startującym w jedynym nocnym maratonie rowerowym Red Bull Kwiat Paproci. Zawodnicy oprócz rywalizacji na 8 km pętli mieli za zadanie znaleźć legendarny kwiat paproci, który według wierzeń ludowych zakwita tylko w tę jedną noc, a szczęśliwy znalazca zdobędzie wieczną młodość i dostatek. Zdobywcą trofeum Kwiat Paproci został Andrzej Kaiser, który pokonał najdłuższy dystans (29 okrążeń – 232 km) spośród 201 zawodników biorących udział w maratonie.
Wśród kobiet najlepsza była Weronika Hoffman z Sopotu, która w ciągu siedmiu godzin pokonała dystans 184 km (23 okrążenia)! Rywalizację drużynową wygrał duet Robert Bartosz i Bartosz Banach, pokonując trasę 240 km (30 okrążeń).

„Mam tak dosyć roweru, że nie spojrzę na niego chyba do jutra.” – powiedział Adam Grześkowiak

„To były bardzo fajne zawody. Początkowo myślałem, ze nie będzie tak ciężko. Ośmiokilometrowa pętla teoretycznie nie jest niczym wielkim, ale kilkunastokrotne pokonywanie tej trasy w nocy – to już nie lada wyczyn. Cieszę się, że mogłem wziąć w tym udział!” – powiedział jeden z uczestników.

Red Bull Kwiat Paproci to nie tylko zawody rowerowe, to także noc inspirowana muzyką i sztuką. Kibice zgromadzeni w okolicach Parku Północnego mogli posłuchać koncertu zespołu Happysad grającego z mobilnej sceny Red Bull Tourbus. Oprócz muzyki, były też atrakcje wizualne: pokazy fireshow kolektywu Mamadoo, koncert na płonących beczkach, puszczanie lampionów, a artysta Ivo Nikić przygotowywał specjalny art performance - „Bitwa robotów”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody o łącznej wartości 20 000 PLN oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Citroen. Lidera klasyfikacji indywidualnej oraz zwycięski team czekają dwumiesięczne wakacyjne jazdy samochodami Citroen!


Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1.    Andrzej Kaiser (Bytów) – 29 okrążeń
2.    Krzysztof Krzywa (Gdańsk) – 28 okrążeń
3.    Daniel Formela (Gdynia) – 27 okrążeń

Klasyfikacja generalna kobiet:
1.    Weronika Hoffmann (Sopot) – 23 okrążenia
2.    Olga Niewiarowska (Przasnysz) – 23 okrążenia (strata 00:05:49)
3.    Anna Świerkowicz (Gdynia) – 22 okrążenia

Rywalizacja drużynowa:
1.    Robert Banach i Bartosz Banach (Gdańsk) – 30 okrążeń
2.    Sławomir Pituch i Radosław Tecław (Corratec Team) – 29 okrążeń
3.    Sławomir Wojciechowski i Maciej Siedlicki (Subaru Trek Gdynia) – 28 okrążeń


Transmisje z zawodów można obejrzeć 26 czerwca o 12:15 w TVP Sport.

Dostępne w kategoriach

bike bmx mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności