FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS...

News

Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS już są połączone!

Od:
Redakcja 
Data:
31 października 2018, 12:38
Ocena:
Ocena 0.00

Historyczny mariaż już coraz bliżej – w zimowym sezonie 2018/19 zostanie uruchomiona nowa kolej krzesełkowa prowadząca z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę.

#HalaSkrzyczeńska kanapy czekają na zawieszenie Foto: #HalaSkrzyczeńska kanapy czekają na zawieszenie
Już w tym roku narciarze i snowboardziści odkryją nowe możliwości szusowania w Szczyrku – do ich dyspozycji zostanie m.in. oddana, najwyżej położona w ośrodku Szczyrk Mountain Resort (SMR) – (www.szczyrkowski.pl) kolej. Jest to 6-osobowa nowoczesna kanapa firmy Leitner o przepustowości 2000 os/ha, która wygodnie i komfortowo zawiezie amatorów białego szaleństwa i beskidzkich pejzaży z Hali Skrzyczeńskiej w kierunku Skrzycznego. Jej górna stacja znajduje się na Zbójnickiej Kopie 1205 m npm.

#HalaSkrzyczeńska Foto: #HalaSkrzyczeńska
- Kolej krzesełkowa na trasie Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa połączy Szczyrk Mountain Resort (SMR) z sąsiednim Centralnym Ośrodkiem Sportu (COS). To historyczna chwila w rozwoju obu kurortów. Jednocześnie przegotowaliśmy nową trasę umożliwiającą zjazd w kierunku niebieskiej nartostrady Ondraszek – opowiada Grzegorz Przybyła dyrektor SMR.

Zbójnicka Kopa Foto: Zbójnicka Kopa
Wygodne szusy

Jak więc widać na tych przykładach, rozbudowa ośrodka szczyrkowskiego ciągnie się w najlepsze a Słowacy nie zwalniają tempa. Poza nowym historycznym połączeniem, w SMR do dyspozycji narciarzy zostanie oddana kolejna niebieska trasa prowadząca w stronę Ondraszka. Zbójnicka – bo tak ją nazwano – będzie liczyć 700 metrów. Jednocześnie poszerzono dwie nartostrady – 3a kierunku Hali Skrzyczeńskiej oraz 2, czyli Świerkowa, która miejscami szeroka na 50 metrów oferuje piękne widoki beskidzkich gór. Słowem, luksus zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów szukających chwili wytchnienia w urokach zimy.

Elementy przeniesionego z Chopoka wyciągu talerzykowego już na miejscu czekają na montaż na Hali Skrzyczynskiej Foto: Elementy przeniesionego z Chopoka wyciągu talerzykowego już na miejscu czekają na montaż na Hali Skrzyczynskiej
Oprócz rozbudowy siatki połączeń i nowych nartostrad, jednym z priorytetowych założeń TMR jest poprawa i rozbudowa instalacji naśnieżania. W nowym sezonie narciarze i snowboardziści powinni odczuć wyraźną zmianę w komforcie szusowania dzięki wzmocnieniu systemu naśnieżania w wytypowanych miejscach – gwarantują to nowo zakupione armatki śnieżne TechnoAlpin TR10 i TR8. Lepszą jakość zjazdów uzyskamy również dzięki nowym ratrakom posiadającym wbudowany system nawigacji satelitarnej Leica, który precyzyjnie monitoruje pokrywę śnieżną.

- Na nowej trasie biegnącej ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, zainstalowaliśmy armaty śnieżne na chowanych w ziemi kolumnach – po zaśnieżeniu trasy i uzyskaniu odpowiedniej grubości pokrywy, armaty zostaną zdemontowane, a kolumny schowane – narciarze będą mogli więc korzystać z nartostrady pozbawionej widoku lanc czy wysięgników z armatami – przekonuje Grzegorz Przybyła

Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS już są połączone! Foto: Czekaliśmy na to 30 lat! SMR i COS już są połączone!
Bogatsza oferta

TMR stawia także na jak najbardziej kompletne i różnorodne usługi gastronomiczne dla amatorów białego puchu. Dlatego w sezonie 2018/2019 dotychczasowa oferta zostanie poszerzona o nowe restauracje: Grill, Ápres-ski Solisko, Freebox bar Hala Skrzyczeńska oraz Bistro Czyrna.

W nowym sezonie powiększona będzie również strefa partnerów gastro – m.in. Aperola i Lecha oraz przygotowywana jest strefa dziecięca.

Trasa nr 4 do #Solisko Foto: Trasa nr 4 do #Solisko
Na najmłodszych narciarzy czeka nowa szkółka narciarskiej Maxiland. A cała Strefa Maxiland w lokalizacji Czyrna posiada dwa wyciągi taśmowe dla naszych pociech, którymi zaopiekują się profesjonalni instruktorzy. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji również sklep z nowoczesnymi akcesoriami i możliwością wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Oficjalne otwarcie sezonu w Szczyrku zaplanowano na sobotę 15 grudnia 2018 r.

Jak bilet na samolot

Na tym nie koniec nowości. TMR w sezonie 2018/19 wprowadza innowacyjny system zakupu skipassów, wzorowany na rozwiązaniach powszechnie wykorzystywanych przez linie lotnicze.

Video: Gopass PL 03

– W dzisiejszych czasach rzadko kto kupuje bilety na samolot w normalnej kasie. Z reguły wyszukujemy i wybieramy połączenia przez Internet, a kupując z odpowiednim wyprzedzeniem lub sukcesywnie polując na okazje, możemy liczyć na niezłe zniżki. A więc: łatwo, szybko, wygodnie i jak najtaniej. Podobnie będzie działać nasz nowy system GOPASS – m.in. osoby, które kupią skipass z dużym wyprzedzeniem, uzyskają rabat sięgający nawet kilkudziesięciu procent. Dla przykładu, już dziś, w online można upolować bilety na tzw. pierwszy śnieg od 9 EURO, na Boże Narodzenie od 27 EUR, a na Sylwestra od 38 EUR. A więc mamy szansę kupić o wiele tańsze skipassy niż w zeszłym roku, nawet na najbardziej oblegane terminy – tłumaczy Juraj Chovanak z TMR.

Co więcej, w przeciwieństwie do częstych praktyk stosowanych przez linie lotnicze, nie musimy się martwić utratą zapłaconej sumy (lub jej części), gdy się okaże, że w tym czasie nie możemy szusować. Wpłacone pieniądze można będzie po prostu wykorzystać w innym terminie

W zimowym sezonie 2018/19 ten program będzie obowiązywał w słowackich ośrodkach TMR a więc w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie. Jednak, jak zapowiadają przedstawiciele spółki, jeśli się sprawdzi, szybko zostanie rozszerzony na wszystkie ośrodki TMR czyli też i Szczyrk.

Rozpoczęcie sezonu w Jasnej pod Chopokiem (www.jasna.sk) tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend grudnia- czyli 1 grudnia 2018.

Więcej informacji:

www.szczyrkowski.pl I www.gopass.pl I www.tmr.sk

Zdjęcia: autor Maciej Roth - Solisko Arena i TMR a.s.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • vezxu89
 • ursula5198
 • SundayXvip
 • troy5166
 • urzadzeniekuchnia
 • pogrzebowyeu
 • acsoz86
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności