FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Snow Soul 6

News

Snow Soul 6

Od:
alik 
Data:
25 maja 2010, 20:33
Ocena:
Ocena 0.00
Do Wiłsly dojechaliśmy w nocy z piątku na sobotę po 3 dniach bardzo intensywnych opadów. Chłopaki, którzy byli tam wcześniej i ogarniali snowpark ostrzegali nas o cięzkich warunkach na drogach. I rzeczywiście biało wszędzie. Zakręt z główej ulicy na Łabajów wyglądał jak zjazd na łąkę. Leżało kilkanaście centymetrów świeżego śniegu a przecież wcześniej jeździły tam samochody! Nocny podjazd na Stożek był przygodą, którą długo by opisywać.

W sobotę o godzinie 9 36i6 Superpark, który gotowy był już kilkakrotnie ponownie wyglądał jak stoki na Alasce. Opady wciąż były obfite. Takich warunków nie pamięta żadna z pięciu poprzednich edycji Snow Soul. Cięzka pracy kilku osób dała pierwsze efekty koło godziny 12. Pojawiali się pierwsi chętni do startu w zawodach. Mimo pokrywy śniegu sięgającej 200 cm i związanego z tym zagrożenia lawinowego udało się wreszcie wszystko rozpocząć.

Tym razem zawody poprowalił warszawski duet Rudy i Pawelec.


Brakowało im może wiedzy na temat tricków jibbowych ale na pewno nie weny i humoru. Trudno może w to uwierzyć ale chłopaki potrafią każdy obrót czy slide przeliczyć w pamięci na ilość alkoholu, procenty i wreszcie na promile.

Pierwsze tricki w luźnej, skatowej formule uczestnicy robili na butter boxie - nowej przeszkodzie w 36i6 Superparku. Szeroka i bardzo bezpieczna przeszkoda pozwoliła pojeździć każdemu. Kolejni zawodnicy proponowali wybrany przez siebie trick. Po pokazującym zjeżdżała cała grupa i gotówką nagradzana była najlepiej wykonana ewolucja. Po 20 pln dostali Kuba "Oliwa" Sitak, Krzysiek Dubiel, Tomek "WoTang" Wolicki, Mira Kwiecień, Maciek Krywult i wiele innych osób, niektórzy kilkakrotnie. Na oklaski publiczności zasłużył Miłosz "Burek" Kuder wykonując przejazd na pufie 36i6!

Kolejnym wyzwaniem był line butter box i piramida z beczką. To zapamiętali na pewno wszyscy obecni. Do ostatecznego pojedynku o 50pln doszło między Krzysiem Dubielem i Oliwą z Olsztyna koło Częstochowy. Obaj robili fs rodeo 5 z beczki na płaski zeskok. Wygrał Krzysiu wykonując ten trick bardzo wolno i płynnie dokładając jeszcze backside grab.

Chwila przerwy i zawody znowu ruszyły na dwóch boxach ustawionych w taki sposób, że przeskakiwało się w przejeździe z jednego na drugi. Tu najciekawsze i stylowe tricki robili WoTang i Mira i to oni poza gotówką zapychającą ich kieszenie dostali nagrody rzeczowe za najlepsze wrażenie podczas całego dnia.

Po uroczystej ceremonii wręczenia nagród impreza Snow Soul 6 została zakończona. Impreza, która na pewno zostanie zapamiętana również dzięki panującej w walentynkową sobotę zimie stulecia! Dziękujęmy obecnym za przybycie sami wiedząc, jak było to ekstremalnie trudne.

Relację z zawodów obejrzeć będzie można w telewizji Viva.

Naszymi sponsorami byli Snickers, 36i6, 44 Snowboards, Nomis i Brenda.

Dostępne w kategoriach

snow sport

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności