FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Audi Nines MTB 2018 ogłasza nowy...

News

Audi Nines MTB 2018 ogłasza nowy format zawodów

Od:
alik 
Data:
30 sierpnia 2018, 10:14
Ocena:
Ocena 0.00

Nowy format oparty na materiale video daje zawodnikom mountain bike’owym więcej okazji na “lot w kosmos!”

Nowy ekscytujący format zawodów, więcej potwierdzonych riderów i nowa spektakularna lokalizacja szybko przetransformowana w miejscówkę mountain bike’ową na światowym poziomie. Tak, trwają przygotowania do Audi Nines MTB 2018. Od 8 do 13 września br. we współpracy z Bikeparkiem Idarkopf, 8. edycja prestiżowego wydarzenia mountain bike’owego odbędzie się po raz pierwszy w niemieckim kamieniołomie regionu Rheinland-Pfalz.

Sam Reynolds Foto: Sam Reynolds
Pionierski format zawodów, po raz pierwszy zastosowany na scenie mountain bike’owej, prowadzi do ewolucji Audi Nines MTB 2018, wcześniej znanego pod nazwą Nine Knights MTB. Zamiast jednodniowego, jak niegdyś, wydarzenia edycja 2018 Audi Nines MTB daje riderom pełen tydzień na odjechanie najlepszych trików przed obiektywami kamer. Zebrany materiał video zostanie oceniony w kategoriach Best Slope Bike Line, Best Freeride Bike Line, Best Slope Bike Trick, Best Freeride Bike Trick i Wymiatacz Tygodnia  (Ruler of the Week), a wszystkie kategorie będą oceniane przez samych zawodników. Ekscytujący format na bazie video daje riderom nowe możliwości uchwycenia ich najlepszych wyczynów z całego tygodnia, jak i stworzenia niesamowitego filmu dla fanów na całym świecie.


AUDI NINES MTB 2018 Foto: AUDI NINES MTB 2018
Możliwość sklejenia przejazdu kiedy tylko mi się podoba w ciągu całego tygodnia – i świadomość, że będzie się liczyć do zawodów – to coś wspaniałego,
 mówi rider i twórca trasy Sam Reynolds (GBR). Myślę, że na tym torze zobaczymy jazdę na wyższym poziomie.

Na niecałe dwa tygodnie do eventu team zawodników i konstruktorów ciężko pracuje nad transformacją księżycowego krajobrazu kamieniołomu niedaleko Birkenfeld, Bikeregion Hunsrück-Hochwald, w miejscówkę mountain bike’ową o epickich proporcjach. Dwa oddzielne lajny, freeride’owy i slopestyle’owy, przecinają teren kamieniołomu, wcielając dirtowe hopy i drewniane rampy oraz  wyjątkowe przeszkody jak ogromny dający wiele możliwości Satellite Dish (talerz anteny satelitarnej) czy napawający strachem Skydrop. Jest też rampa Big Airowa, która pozwoli riderom na wykonywanie jeszcze wyższych lotów.

Ta lokalizacja jest idealna! mówi naczelny konstruktor toru Andi Brewi. Kopiemy i budujemy od ponad dwóch tygodni, więc to zdecydowanie będzie największy tor, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Warto było, jesteśmy mega podjarani trasą. Będzie grubo.

AUDI NINES MTB 2018 Foto: AUDI NINES MTB 2018
Lajn freeride’owy zaczyna się 6-metrowym czysto-freeryde’owym dropem, będzie nieziemsko, 
mówi konstruktor i rider Clemens Kaudela. Pozostała część freride’owego lajnu to kawał dobrej jazdy.

Ekskluzywna grupa riderów, od międzynarodowych gwiazd po lokalne legendy, już potwierdziła swój udział w Audi Nines MTB 2018. Do weteranów wydarzenia, takich jak Nicholi Rogatkin (USA), Emil Johansson (SWE), Szymon Godziek (PL) czy Adolf Silva (ESP) dołączą nowi, w tym brat Szymona, Dawid Godziek czy legenda freeride mountain bike’u Brendan Fairclough (GBR). 

Tegoroczna ekipa riderów nie mogła być lepsza, mówi lokalny pro mountain bike’er Patrick Schweika (GER). Połączmy ją z najlepszym torem i miejscówką, i mamy w tym roku prawdopodobnie najlepszy event w historii!


I na koniec, dzikie karty. Video konkurs "FOCUS Become a Nine" był w tym roku jeszcze bardziej konkurencyjny: swoje edity przesłało dwudziestu niezmiernie utalentowanych riderów. Reed Boggs (USA) i Iven Ebener (GER) wygrali swoją niezwykle progresywną jazdą, dzięki czemu będą mieli szansę zaprezentować się na evencie. Towarzyszyć im będzie także Lukas Schäfer (GER), zwycięzca Bike & Style 2018 Mountainbike Freestyle Contest prezentowanego przez Audi, który odbył się w zeszłym tygodniu na lotnisku w Monachium.

AUDI NINES MTB 2018 Foto: AUDI NINES MTB 2018

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Arczista
Free Solo


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • vezxu89
 • margeles
 • ysqaz62
 • laineqtfz
 • acsoz86
 • SundayXvip
 • aybnb51
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności