FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Avalon Extreme Workout Battle....

News

Avalon Extreme Workout Battle. Szymon Klimza spod znaku siły!

Od:
Redakcja 
Data:
19 marca 2018, 09:56
Ocena:
Ocena 0.00

Szymon Klimza okazał się bezkonkurencyjny w najważniejszej kategorii – MEN OPEN – podczas Avalon Extreme Workout Battle. Na starcie zawodów crosstreningu dla osób z niepełnosprawnością stanęło 26 osób. Impreza odbyła się na terenie CrossFit GCW w Warszawie.

Treningi siłowo-kondycyjne stanowią wyzwanie dla każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. Im bardziej zróżnicowane, tym większa satysfakcja ze zrealizowanych zadań. Podczas Avalon Extreme Workout Battle nie zabrakło prawdziwych emocji, walki do samego końca, pokonywania własnych słabości oraz rywalizacji na najwyższym poziomie.

Avalon Extreme Workout Battle Foto: Avalon Extreme Workout Battle
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy – WOMEN OPEN, TETRA oraz MEN OPEN. W ostatniej kategorii wystartowało 16 zawodników, a jednym z faworytów był Szymon Klimza. Ambasador Avalon Extreme w ubiegłym roku dwukrotnie nie miał sobie równych podczas Wheelmageddonu, czyli terenowego wyścigu na wózkach. W niedzielę, potwierdził swoją wysoką dyspozycję oraz sportową wszechstronność. Sędziowie uznali, że najlepiej radził sobie z poszczególnymi zadaniami, dzięki czemu triumfował w klasyfikacji generalnej. – Stawiam na trening ogólnorozwojowy. Regularnie wzmacniam wszystkie partie mięśni, co pozwala mi osiągać satysfakcjonujące wyniki w wielu dyscyplinach. Obecnie jestem na etapie intensywnych treningów siłowo-kondycyjnych. Cieszy, że forma sukcesywnie rośnie. To dobry prognostyk przed sezonem letnim, w którym planuję wziąć udział w kilku imprezach o różnorodnej charakterystyce – podsumował Szymon Klimza.

Zawodnicy mieli do pokonania dwie rundy eliminacyjne. Po ich zakończeniu, wyłoniono uczestników finałów, w których rywalizowały po cztery osoby w kategorii WOMEN OPEN i TETRA oraz osiem w MEN OPEN. W pierwszej z nich triumfowała Kamila Kubas. Spośród zawodników z niepełnosprawnością czterokończynową najlepszy okazał się Piotr Stankiewicz. Szymon Klimza wyprzedził natomiast w bezpośredniej rywalizacji Łukasza Wardzińskiego oraz Andrzeja Pasika.

Szymon Klimza (w środku) Foto: Szymon Klimza (w środku)
Całodniowa impreza została przeprowadzona w CrossFit GCW w Warszawie.

Wyniki Avalon Extreme Workout Battle 2018:

MEN OPEN

 1. Szymon Klimza
 2. Łukasz Wardziński
 3. Andrzej Pasik

WOMEN OPEN

 1. Kamila Kubas
 2. Anna Stasiak
 3. Agnieszka Bojarska

TETRA

 1. Piotr Stankiewicz
 2. Aleksander Karbowiak
 3. Karol Marach 

*** 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

Dostępne w kategoriach

sport

Powiązania

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • margeles
 • lprvi94
 • jozefa
 • grishama4413
 • flkid12
 • acsoz86
 • aybnb51
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności