FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Relacja z Mistrzostw Polski XCE...

News

Relacja z Mistrzostw Polski XCE 2017 w Lublinie

Od:
Redakcja 
Data:
9 sierpnia 2017, 09:37
Ocena:
Ocena 0.00
Tytuł odzyskany, tytuł obroniony. Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk Mistrzami Polski MTB XCE

W roku swojego 700-lecia Lublin ponownie był gospodarzem zmagań o tytuły mistrzostw Polski w sprintach rowerowych, które odbyły się w minioną niedzielę 6 sierpnia. Na starcie zameldowała się czołówka sprinterskiego MTB w Polsce czyli m.in. Marta Turoboś, Iwona Kurczab, Gabriela Wojtyła, Patrycja Piotrowska, Łukasz Szymczuk, Marceli Bogusławski, bracia Budzińscy, Borys Góral, Adrian Rzeszutko czy Oskar Pluciński. Również młodzież próbowała swoich sił w walce o tytuły. Na listach startowych znaleźli się młodzi zdolni czyli Agnieszka Szpocińska i Filip Matyjaszczyk.

Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie Foto: Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie
Podstawą do rozstawienia w wyścigach eliminacyjnych była jazda na czas. Kilometrową rundę, najeżoną przeszkodami, wiodącą klimatycznymi uliczkami lubelskiego rynku najszybciej pokonali Marta Turoboś (Hurom LKK Luks Sławno Kellys Team) oraz Oskar Pluciński (Erkado Racing Team Kraśnik). W wyścigu towarzyszącym, który organizatorzy przygotowali dla zawodników nie posiadających licencji Polskiego Związku Kolarskiego, najlepszy czas osiągnął Przemysław Gierczak, notabene trener Marty Turoboś.

Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie Foto: Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie
Emocji nie brakowało od samego początku, bowiem panie z racji niewielkiej frekwencji rozpoczęły ściganie już od półfinałów. Swoje przejazdy wygrały Marta Turoboś i Gabriela Wojtyła. Panowie mieli do przejechania przynajmniej jeden wyścig więcej. Pewnie do dalszych przejazdów awansowali faworyci, tak że w półfinałach trudno już było wskazać kto może zameldować się w wyścigu o medale. W finałowym przejeździe pań prowadzenie objęła Marta Turoboś, ale tuż za plecami miała Gabrielę Wojtyłę (Superior Zator) i Iwonę Kurczab (SGR Specialized). W takiej właśnie kolejności zawodniczki wjechały na metę. Tym samym Marta odzyskała po roku przerwy koszulkę z orzełkiem, Gabriela w swoim debiucie w XCE zdobyła srebro, a Iwona odczarowała pecha z lat poprzednich i wyjechała z Lublina z brązem.

Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie Foto: Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie
Wśród panów walka toczyła się między doświadczonymi zawodnikami a pokoleniem tych w dobrej formie i z perspektywami. Efektem tej walki był chociażby brak w finałowej czwórce Adriana Rzeszutko, a zawodnikiem z najdłuższym rowerowym stażem był Borys Góral (Kolarska Grupa Masters Kameleon Team). Walka o medale toczyła się niemal do samego końca, a kreskę najszybsi minęli w kolejności Łukasz Szymczuk (KKW Superior Wałbrzych), Oskar Pluciński (Erkado Racing Team Kraśnik), Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Borys Góral (Kolarska Grupa Masters Kameleon Team). W ramach wyścigu dodatkowego Eliminator MTB Lublin 2017 na podium zameldowali się Przemysław Gierczak, Bartłomiej Bereza i Przemysław Woźniak. Najszybszym Mastersem okazał się Dariusz Garwoliński a Juniorem Adrian Wawer.

Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie Foto: Mistrzostwa Polski XCE 2017 w Lublinie
Kolejny raz impreza w Lublinie pokazała wielki potencjał zarówno miejsca jak i konkurencji XCE. Tłumy widzów, wiele mediów, efektowna walka z trasą i rywalami. Niestety frekwencja wśród zawodników pozostawiała sporo do życzenia, ale na szczęście poziom sportowy był na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy na stronę organizatora www.facebook.com/EliminatorMTB na której znajdziecie filmy i zdjęcia z imprezy.

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • ysqaz62
 • laineqtfz
 • troy5166
 • ursula5198
 • swaldebht7
 • vezxu89
 • flkid12
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności