FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Do startu Red Bull X-Alps 2017...

News

Do startu Red Bull X-Alps 2017 pozostały 4 dni

Od:
Redakcja 
Data:
28 czerwca 2017, 16:42
Ocena:
Ocena 0.00
Po długich i intensywnych przygotowaniach do wyścigu Red Bull X-Alps 2017 32 zawodników z 21 krajów dotarło właśnie do obozu w Fuschl am See w Austrii

W malowniczej wiosce regionu Salzburgerland uczestnicy rywalizacji w towarzystwie pomocników dokonują ostatnich poprawek i dopracowują swoje strategie. Już w niedzielę (2 lipca) rozpoczną ekstremalny transalpejski wyścig, podczas którego muszą pokonać 1138 km tylko na dwa sposoby: pieszo lub na paralotni. Jedynym Polakiem, któremu udało się zakwalifikować do tego najtrudniejszego rajdu przygodowego jest 30-letni Michał Gierlach z Zakopanego. Postępy wszystkich zawodników będzie można śledzić na żywo na www.redbullxalps.com.

O skali trudności Red Bull X-Alps mogą świadczyć liczby: każdy zawodnik będzie musiał pokonać ok. 100 km dziennie, spalając przy tym nawet 6000 kcal. Dzięki energii spalonej podczas wyścigu przez jednego zawodnika, 60-watowa żarówka świeciłaby przez 58 dni! W poprzedniej edycji rajdu, zwycięzca pokonał trasę o 100 km krótszą od tegorocznej w 8 dni, 4 godziny i 37 minut. Ile będzie potrzebował najszybszy zawodnik w tym roku? Na wynik złożą się umiejętności, warunki pogodowe, forma fizyczna oraz odpowiednie przygotowanie sprzętowe.

Michal Gierlach Foto: Michal Gierlach
Każdy z uczestników Red Bull X-Alps to profesjonalny paralotniarz z doświadczeniem zawodniczym w międzynarodowych imprezach. To właśnie w powietrzu uczestnicy będą chcieli pokonywać największe dystanse. „Dysponuję skrzydłem trzyrzędowym. Wtajemniczeni w paralotniarstwo wiedzą, że są też skrzydła dwurzędowe, ale stwierdziłem, że w tym wyścigu kwestia bezpieczeństwa też jest bardzo istotna, a skrzydła trzyrzędowe charakteryzują się tym, że dużo łatwiej wychodzą z wszelakich deformacji.” – opowiada Michał Gierlach, jedyny Polak startujący w rajdzie. „Uprząż, z której korzystam została skonstruowana specjalnie na Red Bull X-Alps. Waga była podstawowym wyznacznikiem dla projektantów. Waży 1,4 kg. Jednocześnie, przy zachowaniu niskiej wagi, udało się uzyskać bardzo duży komfort.”.

Michał Gierlach będzie wyposażony także w szereg akcesoriów. Cały czas przy sobie będzie miał kijki do chodzenia oraz elektronikę, na którą składa się m.in. urządzenie śledzące (live tracker), dzięki któremu będzie można śledzić jego pozycję na redbullxalps.com.

Michal Gierlach Foto: Michal Gierlach
Każdy zawodnik będzie dysponował tzw. zespołem supportowym. Zespół porusza się samochodem mogąc dostarczyć brakujący sprzęt w prawie dowolne miejsce, gdzie prowadzi droga, lub donieść go zawodnikowi podążając górskim szlakiem. Tę możliwość zamierza wykorzystać Michał: „Zestaw biwakowy będzie przygotowany w samochodzie supporterów. W jego skład wchodzi między innymi lekki namiot i lekki śpiwór puchowy. Jeśli zdarzyłby mi się jakiś biwak w górach, wówczas moi supporterzy będą mi dostarczać niezbędny sprzęt.”

RedBullXalps Infografika Foto: RedBullXalps Infografika

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Po raz pierwszy start wyścigu poprzedni tzw. prolog, czyli wstępna rywalizacja, która odbędzie się w Fuschl am See 29 czerwca.

RedBullXalps Infografika Foto: RedBullXalps Infografika
System Live Tracking startuje 29 czerwca wraz wyścigiem Leatherman Prologue. Śledź swojego ulubionego zawodnika, oglądaj kolejne etapy wyścigu i przeżywaj każdy emocjonujący dzień rywalizacji na redbullxalps.com/live-tracking!

Oglądaj także relację z Leatherman Prologue na żywo na Facebooku (www.facebook.com/redbullxalps), która rozpocznie się o godzinie 09:50 czasu CEST wraz ze startem wyścigowej akcji.

Począwszy od 2 lipca każdego dnia na Facebooku pojawią się dwie transmisje na żywo. Poranna relacja rozpocznie się o 08:30 CEST, a popołudniowa planowana jest na 17:30 CEST. Należy pamiętać, że 2 lipca pierwsza transmisja będzie miała miejsce 30 minut przed startem wyścigu.

RedBullXalps Infografika Foto: RedBullXalps Infografika
 Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony redbullxalps.com, gdzie znajdą się najświeższe wiadomości i aktualizacje – od szybkich faktów na temat wyścigu i klipów, aż po materiały z portali społecznościowych zawodników. Jeśli szukasz najlepszej jakości treści wizualnych, zdecydowanie musisz śledzić profile Red Bull X-Alps w serwisach Facebook, Instagram i YouTube. Najbardziej aktualne wiadomości na temat wyścigu będą pojawiały się z minuty na minutę na Twitterze.     

Live Tracking: Śledź Leatherman Prologue 29 czerwca 2017 r. oraz wyścig główny 2 lipca wyłącznie za pomocą system Live Tracking na redbullxalps.com.

Kanały społecznościowe: FacebookTwitter, Instagram i YouTube.

O RED BULL X-ALPS

Red Bull X-Alps 2017 wystartuje 2 lipca i będzie to już ósma edycja najtrudniejszego rajdu przygodowego świata. Startując z Salzburga, 32 zawodników reprezentujących 21 narodowości przemierzy w prostej linii trasę przez Alpy do Monako liczącą 1 138 km, po drodze zaliczając 7 punktów kontrolnych w 7 różnych krajach.

Dzięki zaawansowanej technologii Live Tracking miliony fanów będą mogły śledzić każdy ruch podróżujących pieszo lub na paralotni zawodników. Z uwagi na nieustannie zmieniające się warunki pogodowe zaplanowanie odpowiedniej taktyki jest równie ważne co ekstremalna wytrzymałość. W tym sezonie każdemu zawodnikowi towarzyszyć będzie pomocnik, którego zadaniem będzie udzielanie wsparcia w kwestii strategii, odżywiania i całej reszty.

Przed startem głównego wyścigu w regionie Salzburgerland rozegrany zostanie jednodniowy Leatherman Prologue, w ramach którego zawodnicy powalczą o jedną z trzech przepustek Ledlenser Nightpass umożliwiających rywalizację poza obowiązkowym okresem odpoczynku. Drugiego dnia głównego wyścigu start każdego z zawodników, którzy standardowo rozpoczynają rywalizację o 5:00 rano, zostanie opóźniony o czas, jaki stracili do zwycięzcy podczas Leatherman Prologue.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Diverse Downhill Contest

Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • mirekb
 • MalagA
 • Kamiq0312
 • Oluś159
 • pawel niemira
 • Mad Max
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności