FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Diverse Downhill Contest: na Żarze...

News

Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco

Od:
Redakcja 
Data:
27 czerwca 2017, 10:56
Ocena:
Ocena 0.00

Odliczanie do Mistrzostw Polski w zjeździe na rowerach trwa. Już za dwa i pół tygodnia zawodnicy staną na starcie Diverse Downhill Contest w Międzybrodziu Żywieckim. Bardzo szybka trasa na stoku góry Żar uległa modernizacjom i nabiera ostatecznych kształtów można więc być pewnym, że nie zabraknie ekstremalnych emocji ze sportową rywalizacją na najwyższym poziomie w tle.

15 i 16 lipca zapowiada się niezłe ściganie. Kilka elementów trasy nabiera nowych kształtów i są starannie przygotowywane do najważniejszej rywalizacji krajowej w sezonie. O to co się zmieni oraz czego mogą się spodziewać zawodnicy zapytaliśmy Kubę Pysza, który wraz z ekipą dbającą o PKL Bike Park przygotowuje trasę.

„Trasa na Mistrzostwa Polski przeszła modernizację górnego odcinka od startu aż do „ścianki” za rock gardenem. Start będzie, jak zawsze, na polance przy górnej stacji kolei linowo-terenowej. Zaraz po starcie wjeżdżamy na kamienne progi, nazywane przez rowerzystów schodami. I tutaj pierwsza ze zmian - dolna część schodów została wyrównana i na jej miejscu powstał mały step down. Przy następnym rock gardenie, który znajdował się przed laskiem, powstały motomuldy trochę utrudniające ten odcinek. Jako, że element ten powstał po raz pierwszy w Polsce, poprawiamy go, aby był utrudnieniem lecz nie wybijającym mocno z płynności przejazdu. Po wlocie do lasku następna zmiana - całkowicie nowy odcinek, na którym znajdziemy jedną hopkę oraz wyskok z kamienia, po którym wjeżdżamy na mocno zmodernizowany rock garden. Kamienie można przejechać trzema liniami. Po drugiej sekcji rock gardenu, kolejny z nowych elementów - hopka na lekki trawers z wychodzącą siatką korzeni, po którym znajduje się ostatni z rock gardenów i jednocześnie najkrótszy. W ramach przebudowy planowane jest jeszcze wydłużenie lądowania na ostatniej hopie przed metą (na niej też odbędzie się Monster Best Whip Contest).

Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco Foto: Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco
Trasa DH na górze Żar charakteryzuje się tym, że jest dość szybka w porównaniu do innych polskich tras i ma jedyne w swoim rodzaju podłoże. Ziemia najeżona średniej wielkości kamieniami, nawet podczas największych ulew nie zamienia trasy w błotną kąpiel. Równocześnie jest bardzo zdradliwa i w każdym momencie można popełnić błąd, który będzie miał decydujący wpływ na czas.”

Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco Foto: Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco
Malowniczy krajobraz góry Żar i okolicznych szczytów Beskidu Małego, najlepsi polscy zawodnicy w walce o tytuł Mistrza Polski oraz najlepsi kibice zjazdów na rowerach sprawią, że ten lipcowy weekend będzie wyjątkowy i na pewno pełen emocji. Warto spędzić go z nami.

Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco Foto: Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco
Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco Foto: Diverse Downhill Contest: na Żarze będzie gorąco
Zapisy online do Mistrzostw Polski trwają do 12 lipca. Link do zgłoszenia:

http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu      

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • vzfuu22
 • flkid12
 • vezxu89
 • mirekb
 • qgpms19
 • MalagA
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności