FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Diverse Downhill Contest: trasy...

News

Diverse Downhill Contest: trasy Pucharu Polski muszą być trudne

Od:
Redakcja 
Data:
6 kwietnia 2017, 20:39
Ocena:
Ocena 0.00

Do inauguracyjnej rundy Pucharu Polski w zjeździe na rowerach pozostały już tylko dwa tygodnie. Zawodnicy ostro przygotowują się do pierwszej punktowanej rywalizacji w sezonie. Trasa na górze Stożek jest już odświeżana i porządkowana. Jednym słowem przygotowania idą pełną parą. Zanim zawodnicy staną na starcie zadaliśmy kilka pytań Tomkowi Gagatowi współwłaścicielowi Agencji Sportainment – organizatora zawodów oraz Jakubowi Pyszowi, który od lat współpracuje przy Diverse Downhill Contest oraz jest jednym z organizatorów dwóch nowych serii zawodów zjazdowych w Polsce.

- Tomek jak oceniasz polski downhill A.D. 2017?

TG - Wraz z coraz wyższym poziomem naszych imprez, poziom polskiej sceny DH bardzo poszedł w górę. Sławek Łukasik z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki, wygrywa Puchary Europy IXS, a w 2016 zdobył Mistrzostwo Europy w Wiśle na górze Stożek. W tej samej imprezie z rewelacyjnej strony pokazał się Wojtek Czermak, który zajął trzecie miejsce w kategorii Elita. To był ogromy sukces polskich zawodników, mam nadzieję że ten rok będzie dla nich jeszcze lepszy. Życzę im tego z całego serca. Mamy też młodszych zawodników, którzy jeżdżą naprawdę szybko i z uwagą śledzimy ich wyniki. Powstał Bike Park w Kasinie Wielkiej z ogromnym potencjałem, stale rozwijają się także trasy na górze Żar. W tym roku premierę będzie mieć nowa seria zawodów Hard Downhill League – tworzona przez Kubę Pysza, który przez lata pod skrzydłami Sportaiment wiele się nauczył i z dużym zapałem i zajawką rozwija zawody DH w Polsce. To wszystko sprawia, że patrzę z dużym optymizmem na sezon 2017 oraz kolejne  lata.

- Przez dwa lata z rzędu Wisła gościła zawody Mistrzostw Europy, w tym roku będą one rozgrywane we Włoszech, to celowa rezygnacja z ME na rzecz Pucharu Polski?

TG - Historia zawodów Diverse Downhill Contest rozpoczęła się w 2006 roku, więc to już nasz dwunasty sezon. Do tej pory osiągnęliśmy bardzo dużo, zaczynając od lokalnych zawodów, poprzez kilkadziesiąt rund Pucharu Polski, kilkukrotnie organizowaliśmy Mistrzostwa Polski, a takže zawody UCI rangi C3, C2, C1, aż po Mistrzostwa Europy DH w 2015 roku, które powtórzyliśmy rok później.

DDHC Wisła Foto: DDHC Wisła
Dla Sportainment rok 2017 jest sezonem „złapania oddechu“ skupiamy się na zawodach krajowych (Puchar Polski i Mistrzostwa Polski) oraz planujemy nowości na kolejny sezon 2018. Co to będzie? Tego jeszcze nie zdradzimy lecz możecie być pewni, że będzie „grubo“ 
J  Tymczasem zapraszam wszystkich na rozpoczęcie sezonu Pucharu Polski do Wisły 22-23 kwietnia.

Plakat DDHC Wisła 2017 Foto: Plakat DDHC Wisła 2017
W tym sezonie poza dwiema rundami Diverse Downhill Contest w kalendarzu PZKol znalazły się imprezy zarówno dla hobbystów, jak i profesjonalistów – Local Series of Downhill i Hard Downhill League. O obie z nich zapytaliśmy jednego ze sprawców „zamieszania” Jakuba Pysza.

- Kuba skąd pomysł na Hard Downhill League?

KP - W roku 2016 widząc duże zainteresowanie nową serią zawodów Local Series of Downhill, która ma na celu przede wszystkim rozwój tego sportu u podstaw oraz zachęcenie osób, które hobbystycznie uprawiają downhill do rywalizacji i podnoszenia swoich umiejętności, jednocześnie przy coraz mniejszej ilości imprez zjazdowych, które odbywały się w Polsce, postanowiliśmy wskrzesić Puchar Polski. W ostatnim roku opierał się on jedynie na zdecydowanie najlepszej imprezie downhillowej w Polsce – Diverse Downhill Contest oraz Mistrzostwach Polski w Czarnej Górze, co niestety, ale wciąż stanowiło jedynie dwie imprezy z cyklu Pucharu Polski. Chcąc ujednolicić poziom produkcji zawodów całego cyklu, jednocześnie przy utrzymaniu bardzo wysokiej jakości przygotowania tras, która dla zawodników jest jedną z najważniejszych rzeczy, zainicjowaliśmy nowy cykl Hard Downhill League, wzorując się nazewnictwem z motocrossowej dziedziny Hard Enduro. Trasy na których odbywać się będą zawody Pucharu Polski mają być TRUDNE! W każdym tego słowa znaczeniu, tak by rowerzyści mieli miejsca, w których mogą podnosić poziom swoich umiejętności.

- Co jest dla was priorytetem w sezonie 2017?

KP - Na pewno najważniejsze dla nas jest, żeby każdą edycję zarówno Local Series of Downhill, Hard Downhill League oraz Diverse Downhill Contest przy których jak zawsze będziemy pomagać w przygotowaniach, odbyły się na jak najwyższym poziomie. Jest to pierwszy rok, w którym samodzielnie organizujemy edycje Pucharu Polski, tak więc będzie to rok pełen nowych doświadczeń. Local Series of Downhill chcemy utrzymać w klimatach które towarzyszą tej imprezie od samego początku: „luźne ściganki w milej atmosferze”, unikając błędów które zdarzały się w roku poprzednim, tak by wszystko ciągle szło do przodu.

Diverse Downhill Contest już za dwa tygodnie. Zapisy online do pierwszej w tym roku edycji zawodów Pucharu Polski potrwają do 19 kwietnia. Link do zgłoszenia:

http://www.downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html

Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów. (http://www.downhillcup.eu/downhill,regulamin.html)

Inauguracyjna runda Pucharu Polski na pewno dostarczy sporo sportowych wrażeń. Bądźcie gotowi na weekend wypełniony dobrym ściganiem. Nie może was zabraknąć w Wiśle 22 i 23 kwietnia!

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu      

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Diverse Downhill Contest

Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • ambrozik1984
 • MalagA
 • kisielewicz1984
 • magicznamag
 • mirekb
 • sobczak1989
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności