FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Snowpark Goobaya z największą...

News

Snowpark Goobaya z największą skocznią w Polsce!

Od:
Redakcja 
Data:
18 stycznia 2017, 10:51
Ocena:
Ocena 0.00

W tym sezonie na miłośników freestylu na Gubałówce czekają nowe atrakcje – a wśród nich największa w Polsce, 15 metrowa skocznia, dodatkowe raile, boxy oraz wiele niespodzianek, które pasjonatom białego szaleństwa dostarczą jeszcze więcej radości.

Snowpark Goobaya, należący do Polskich Kolei Linowych, jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Na jego terenie znajduje się m.in. 5 skoczni o wysokości od 2 m do 15 m oraz 11 przeszkód jibbowych.  Tej zimy przestrzeń parku została powiększona oraz wykorzystana w nowy, jeszcze bardziej ciekawy sposób.

Snowpark Goobaya, materiały prasowe PKL Foto: Snowpark Goobaya, materiały prasowe PKL
- W tym sezonie Goobaya zajęła całą górną polanę Gubałówki. W ramach rozbudowy powstała m.in. „Goobaya Loszka” - największa w Polsce skocznia o wielkości ok. 15 m z lądowaniem i wysoką parabolą lotu oraz wiele innych atrakcji. Wszystkie nowe przeszkody, podobnie jak cały snowpark, zostały zaprojektowane przez czołowych zawodników freestyle i wielokrotnych Mistrzów Polski we freeskiingu – Szczepana Karpiela-Bułeckę oraz Jana Krzysztofa – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

- Snowpark podzieliliśmy na specjalne strefy – dla uczących się oraz dla profesjonalistów. Przeszkody zostały dopasowane do różnych poziomów umiejętności, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Jan Krzysztof. Na terenie Gubałówki już trzeci sezon działa pierwsza w Polsce profesjonalna Akademia Freestylowa, której założycielami i instruktorami są Jan Krzysztof i Szczepan Karpiel Bułecka. W szkółce, pod okiem najlepszych instruktorów można rozpocząć przygodę
z freestylem i rozwijać zdobyte umiejętności.

14 stycznia, w sobotę na Gubałówce odbyły się wyjątkowe zajęcia sportowe, w których wzięli udział młodzi mistrzowie pływania ze sponsorowanego przez Polskie Koleje Linowe klubu sportowego „Płetwal“ w Zakopanem. Trening na Gubałówce poprowadzili czołowi zawodnicy freestylu – Jan Krzysztof i Szczepan Karpiel-Bułecka wspólnie z Maciejem Harasem – wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu, byłym członkiem kadry narodowej. Dzieci mogły podziwiać zmagania mistrzów oraz same wypróbować możliwości snowparku.

Snowpark Goobaya, materiały prasowe PKL Foto: Snowpark Goobaya, materiały prasowe PKL
Freestyle to jedna z najprężniej rozwijających się dyscyplin sportowych w Polsce. Uprawiany jest zarówno przez snowboardzistów jak i narciarzy. Zawodnicy freestyle snowboardingowego konkurują ze sobą wykonując poszczególne ewolucje. Freestyle narciarski jest osobną dyscypliną polegającą na zjeżdżaniu po różnego rodzaju trasach narciarskich oraz wykonywaniu przy tym jak najefektywniejszych skoków i ewolucji.

- Freestyle to dyscyplina sportu najbardziej popularna wśród nastolatków, jednak chętnych do nauki nie brakuje ani wśród dzieci, ani dorosłych  – dodaje Jan Krzysztof.

Aktualne zdjęcia znajdziecie na fanpage Goobaya Snowpark na fb.

Goobaya snowpark jest jedną z największych zimowych atrakcji Gubałówki. Na terenie parku w tym roku planowane jest również przeprowadzenie narciarskich i snowboardowych Mistrzostw Polski w konkurencjach Slope Style. Tej zimy, już po raz drugi, na Gubałówce odbywają się także pojedynki freestylowców, tzw. „Snow Battle”. Sponsorem wydarzenia są Polskie Koleje Linowe.

- Gubałówka przez 70 lat była mekką sportów zimowych. Obecnie to przede wszystkim całoroczne centrum rekreacji. Zimą na narciarzy i snowboardzistów czeka profesjonalny snowpark, a dla turystów przygotowaliśmy wyjątkową wystawę rzeźb świetlnych – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Diverse Downhill Contest

Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • Jakub Kosmowski
 • GrubSon
 • lotar
 • jozefa
 • mirekb
 • MalagA
 • Kamiq0312
 • Oluś159
 • pawel niemira
 • Mad Max
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności