FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Wakacyjny freestyle Przygońskiego...

News

Wakacyjny freestyle Przygońskiego i Pawlusiaka na pustyni

Od:
Redakcja 
Data:
7 czerwca 2016, 11:44
Ocena:
Ocena 0.00
Rajdowo-snowboardowy plac zabaw w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Pędzące po wydmach dakarowe MINI, specjalnie dostosowany snowboard, lina i dwóch utalentowanych sportowców – tak w skrócie można opisać projekt „Przygoński x Pawlusiak Dune Freestyle”.

Kuba Przygoński, jeden z czołowych polskich kierowców rajdowych i członek ORLEN Team, oraz snowboardzista Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak stworzyli freestylową kolaborację na malowniczej pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W specjalnym klipie zobaczymy oszałamiający skok Gniazda nad samochodem, zjazd równoległy z jednej z najwyższych wydm na Półwyspie Arabskim oraz zestaw tricków na… pustynnych poręczach.

Materiał dostępny do obejrzenia pod linkiem www.redbull.pl/dunefreestyle.

Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle Foto: Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle
Czas wakacyjnych przygód rozpocznie się już za kilka tygodni. Dwóch zawodników reprezentujących zupełnie różne dyscypliny (snowboarding i rajdy samochodowe) już uległo beztroskiemu klimatowi, znajdując inspirację w gigantycznej „piaskownicy”. Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak, który na co dzień specjalizuje się w jibbingu, czyli snowboardowej jeździe po poręczach, murkach i innych miejskich przeszkodach, spróbował swoich sił na bezkresnej pustyni, oddalonej o 250 km od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kuba Przygoński, który akurat zakończył rywalizację w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge, dołączył do Wojtka i dzięki swojej dakarowej maszynie MINI All4 Racing, pomógł mu napędzać się po wyjątkowo trudnej nawierzchni, przy okazji popisując się rajdowymi umiejętnościami. Wspólnie wykonali spektakularny zjazd z jednej z najwyższych pustynnych wydm na Półwyspie Arabskim, Moreeb Dune, której wysokość sięga 300 m, a kąt nachylenia to ok. 50 stopni.

Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle Foto: Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle
„Połączyliśmy snowboard z samochodem dakarowym i na piasku pokazaliśmy możliwości naszych kompletnie różnych dyscyplin. Zjazd z Moreeb Dune zrobił na mnie największe wrażenie – wjeżdżając na szczyt wydmy i przełamując go, przeszły mnie ciarki. W dół jechaliśmy z prędkością ok. 70-80 km/h, przy tym nachyleniu już ciężko było nawet hamować”
– powiedział Kuba Przygoński, członek ORLEN Team.

Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle Foto: Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle
Zarówno dla Kuby, jak i dla Wojtka, wspólna wyprawa na pustynne piaski była przede wszystkim świetną zabawą. „Jazda po piasku jest dużo trudniejsza od snowboardingu, ale była to rewelacyjna przygoda. Przez kilka tygodni specjalnie przygotowywaliśmy deskę, aby jej ślizg jak najlepiej przygotować na ekstremalne starcie z piaskiem. Najwięcej radości przyniósł mi skok nad samochodem MINI, który w klipie został rewelacyjnie uchwycony” – powiedział Wojtek Pawlusiak.

Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle Foto: Przygonski i Pawlusiak Dune Freestyle

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PROJEKTU

www.redbull.pl/dunefreestyle

Dostępne w kategoriach

auto snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności