FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Play Rekord Polski 100 WAY 2015...

News

Play Rekord Polski 100 WAY 2015 ruszył pełną parą

Od:
Redakcja 
Data:
12 sierpnia 2015, 11:39
Ocena:
Ocena 0.00

W czeskiej miejscowości Klatovy odbyło się powitanie zawodników i oficjalne otwarcie. Jednak pierwsze skoki rozpoczęły się wczoraj, ponieważ dzień przed oficjalną imprezą panie podejmowały próbę ustanowienia dwóch Rekordów Polski. I to z sukcesami! Dzisiaj rano został ustanowiony Rekord Polski Kobiet 34 WAY oraz pierwszy wertykalny Rekord Polski Kobiet (w dyscyplinie Head Down). A to dopiero początek sportowych emocji, bo przed skoczkami trudne zadanie – utworzenie 100-osobowej, podniebnej formacji.

Pierwszy oficjalny dzień Rekordu Polski 100 WAY właśnie dobiega końca, a skoczkom już dopisują wyśmienite humory. To wszystko za sprawą pań, do których bezapelacyjnie należał ten dzień. Po kilku wczorajszych próbach i podejściach, dzisiaj rano udało się ustanowić dwa Rekordy Polski Kobiet! Na początku nasze zawodniczki zbudowały rekordową 34-osobową powietrzną formację, a następnie ustanowiły pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa kobiecy rekord w dyscyplinie Head Down, czyli spadaniu głową w dół.

Naprawdę bardzo się cieszę, że wreszcie udało nam się wyjść z kobiecej formacji 20-osobowej. Tak naprawdę próbowałyśmy zrobić to kilka lat. Wczoraj chciałyśmy utworzyć formację 40-osobową i długo się nie poddawałyśmy, ale do końca dnia nie było sukcesu. Po ostatniej próbie w poniedziałek zdecydowałyśmy się na dodatkowy, nieplanowany szósty skok – we wtorkowy poranek, w nieco mniejszym składzie. I udało nam się! Utrzymałyśmy tę formację prawie przez 15 sekund! Wszystkie wiedziałyśmy już na górze, że mamy rekord. Ja z trudem się powstrzymywałam, aby nie puścić gripów i nie zacząć machać z radości rękami! Uważam, że przejście z formacji 21-osobowej do 34-osobowej w tak pięknym stylu to naprawdę sukces! Po prostu dałyśmy czadu! A za rok myślę, że zbudujemy czterdziestkę i tego nam wszystkim życzę! - opowiada Amelia Bobowska, uczestniczka Rekordu Polski Kobiet 34 WAY.

Rekord Polski Foto: Rekord Polski
Następnie odbyła się ceremonia otwarcia Rekordu Polski, podczas której setka zawodników została uroczyście powitana przez organizatorów ze SkyDive.pl – Dariusza „Dafiego” Filipowskiego i Jarosława „Widgeta” Szota. Skoczkowie przeszli specjalne szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz briefing i tak zwany dirtdive, podczas którego „na sucho” ćwiczy się ustawienie ludzi w formacji i trenuje podejście na swoją pozycję, chwyt i rozejście. Następnie zawodnicy wykonali pierwszy próbny skok – wznosząc się na wysokość 4 500 m, przećwiczono już użycie aparatury tlenowej, która jest zawsze potrzebna powyżej 4000 m, a docelowo skoczkowie będą na 6000 m. Po wylądowaniu kapitanowie sektorów wykonali tak zwany debrief, czyli omówienie próby, którego celem jest wyeliminowanie niedociągnięć i dokonanie stosownych zmian. W ten sam sposób przebiegły następne dwa skoki, które z każdą próbą przybliżają polskich spadochroniarzy do rekordu i upragnionego sukcesu!

Rekord Polski Kobiet Foto: Rekord Polski Kobiet
Więcej informacji na temat Play Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl.

***

Dyscyplina BIG-WAY to niezwykłe wydarzenie w sportach ekstremalnych, które od 2008 roku jest organizowane przez SkyDive.pl. Rekord Polski 100 WAY 2015 to próba stworzenia narodowej formacji składającej się ze 100 skoczków spadochronowych z Polski. Dotychczas tylko 7 państw dokonało takiego wyczynu. Organizatorem wydarzenia jest SkyDive.pl. Oficjalna witryna wydarzenia: rekord2015.pl.

SkyDive.pl to największy ośrodek szkolenia spadochronowego w Polsce, powstały w 2006 roku.  Skoki spadochronowe i szkolenia organizowane są przez najlepszych polskich instruktorów - wielokrotnych Mistrzów Polski, rekordzistów świata i pasjonatów sportów lotniczych. Skydive.pl chętnie angażuje się w projekty, które mają pomóc w propagowaniu spadochroniarstwa i sportów ekstremalnych w Polsce i na świecie.

Projektami SkyDive.pl są m.in.: Bigways.pl oraz Profly.pl, których celem jest cykliczne organizowanie wydarzeń spadochronowych na światowym poziomie oraz doskonalenie szkoleń spadochronowych.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • laineqtfz
 • ysqaz62
 • troy5166
 • swaldebht7
 • vezxu89
 • flkid12
 • aybnb51
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności