FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Play Rekord Polski 100 WAY 2015...

News

Play Rekord Polski 100 WAY 2015 ruszył pełną parą

Od:
Redakcja 
Data:
12 sierpnia 2015, 11:39
Ocena:
Ocena 0.00

W czeskiej miejscowości Klatovy odbyło się powitanie zawodników i oficjalne otwarcie. Jednak pierwsze skoki rozpoczęły się wczoraj, ponieważ dzień przed oficjalną imprezą panie podejmowały próbę ustanowienia dwóch Rekordów Polski. I to z sukcesami! Dzisiaj rano został ustanowiony Rekord Polski Kobiet 34 WAY oraz pierwszy wertykalny Rekord Polski Kobiet (w dyscyplinie Head Down). A to dopiero początek sportowych emocji, bo przed skoczkami trudne zadanie – utworzenie 100-osobowej, podniebnej formacji.

Pierwszy oficjalny dzień Rekordu Polski 100 WAY właśnie dobiega końca, a skoczkom już dopisują wyśmienite humory. To wszystko za sprawą pań, do których bezapelacyjnie należał ten dzień. Po kilku wczorajszych próbach i podejściach, dzisiaj rano udało się ustanowić dwa Rekordy Polski Kobiet! Na początku nasze zawodniczki zbudowały rekordową 34-osobową powietrzną formację, a następnie ustanowiły pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa kobiecy rekord w dyscyplinie Head Down, czyli spadaniu głową w dół.

Naprawdę bardzo się cieszę, że wreszcie udało nam się wyjść z kobiecej formacji 20-osobowej. Tak naprawdę próbowałyśmy zrobić to kilka lat. Wczoraj chciałyśmy utworzyć formację 40-osobową i długo się nie poddawałyśmy, ale do końca dnia nie było sukcesu. Po ostatniej próbie w poniedziałek zdecydowałyśmy się na dodatkowy, nieplanowany szósty skok – we wtorkowy poranek, w nieco mniejszym składzie. I udało nam się! Utrzymałyśmy tę formację prawie przez 15 sekund! Wszystkie wiedziałyśmy już na górze, że mamy rekord. Ja z trudem się powstrzymywałam, aby nie puścić gripów i nie zacząć machać z radości rękami! Uważam, że przejście z formacji 21-osobowej do 34-osobowej w tak pięknym stylu to naprawdę sukces! Po prostu dałyśmy czadu! A za rok myślę, że zbudujemy czterdziestkę i tego nam wszystkim życzę! - opowiada Amelia Bobowska, uczestniczka Rekordu Polski Kobiet 34 WAY.

Rekord Polski Foto: Rekord Polski
Następnie odbyła się ceremonia otwarcia Rekordu Polski, podczas której setka zawodników została uroczyście powitana przez organizatorów ze SkyDive.pl – Dariusza „Dafiego” Filipowskiego i Jarosława „Widgeta” Szota. Skoczkowie przeszli specjalne szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz briefing i tak zwany dirtdive, podczas którego „na sucho” ćwiczy się ustawienie ludzi w formacji i trenuje podejście na swoją pozycję, chwyt i rozejście. Następnie zawodnicy wykonali pierwszy próbny skok – wznosząc się na wysokość 4 500 m, przećwiczono już użycie aparatury tlenowej, która jest zawsze potrzebna powyżej 4000 m, a docelowo skoczkowie będą na 6000 m. Po wylądowaniu kapitanowie sektorów wykonali tak zwany debrief, czyli omówienie próby, którego celem jest wyeliminowanie niedociągnięć i dokonanie stosownych zmian. W ten sam sposób przebiegły następne dwa skoki, które z każdą próbą przybliżają polskich spadochroniarzy do rekordu i upragnionego sukcesu!

Rekord Polski Kobiet Foto: Rekord Polski Kobiet
Więcej informacji na temat Play Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl.

***

Dyscyplina BIG-WAY to niezwykłe wydarzenie w sportach ekstremalnych, które od 2008 roku jest organizowane przez SkyDive.pl. Rekord Polski 100 WAY 2015 to próba stworzenia narodowej formacji składającej się ze 100 skoczków spadochronowych z Polski. Dotychczas tylko 7 państw dokonało takiego wyczynu. Organizatorem wydarzenia jest SkyDive.pl. Oficjalna witryna wydarzenia: rekord2015.pl.

SkyDive.pl to największy ośrodek szkolenia spadochronowego w Polsce, powstały w 2006 roku.  Skoki spadochronowe i szkolenia organizowane są przez najlepszych polskich instruktorów - wielokrotnych Mistrzów Polski, rekordzistów świata i pasjonatów sportów lotniczych. Skydive.pl chętnie angażuje się w projekty, które mają pomóc w propagowaniu spadochroniarstwa i sportów ekstremalnych w Polsce i na świecie.

Projektami SkyDive.pl są m.in.: Bigways.pl oraz Profly.pl, których celem jest cykliczne organizowanie wydarzeń spadochronowych na światowym poziomie oraz doskonalenie szkoleń spadochronowych.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności