FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  100 skoczków spadochronowych chce...

News

100 skoczków spadochronowych chce ustanowić nowy Rekord Polski

Od:
Redakcja 
Data:
17 lipca 2015, 11:46
Ocena:
Ocena 0.00

W dniach 11-14 sierpnia w czeskiej miejscowości Klatovy odbędzie się wielkie święto polskiego spadochroniarstwa. Nasi skoczkowie będą próbowali ustanowić Rekord Polski 100 WAY w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu ogromnych powietrznych formacji. Ich celem jest utworzenie 100-osobowej figury w barwach biało-czerwonych, złożonej wyłącznie z polskich zawodników. Pobicie rekordu pozwoliłoby nam dołączyć do elitarnego „Klubu 100-WAY”, gdyż ten wyczyn udał się tylko 7 państwom na świecie.

Polskie środowisko spadochroniarskie od dłuższego czasu marzyło o zbudowaniu 100-osobowej formacji, składającej się z naszych rodaków. Jest to wyjątkowo trudna dyscyplina, zważając na ogromną ilość zawodników. Taki wyczyn wymaga od każdego skoczka doświadczenia, precyzji i dyscypliny. Spadochroniarstwo w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, mamy coraz więcej doskonałych skoczków, których umiejętności i zapał pozwalają nam sądzić, że uda się sprostać wyzwaniu – mówi Maciej Węgrzecki, szef SkyDive.pl i Bigways.eu – organizatorów Rekordu. Ustanowienie tego rekordu to nie lada osiągnięcie, zwłaszcza jeśli spojrzymy na jego historię – po raz pierwszy udało się to dopiero w 1986 roku! Dzisiaj, czyli prawie 30 lat później, pobiło go tylko 7 krajów na świecie. Te państwa to Niemcy, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Australia, Brazylia i Kanada. Bylibyśmy dumni, gdyby Polska mogła dołączyć do tego elitarnego grona – dodaje Węgrzecki.

Dotychczas Polacy zbudowali formację 45-osobową – było to w 2008 roku, a w 2012 udało się stworzyć formację 70 osób, co jest aktualnym rekordem Polski.

Podczas trwającej kilka dni imprezy skoczkowie będą trenować i oddawać próbne skoki. Dla zawodników bardzo ważne jest, by Rekord był dla wszystkich obserwatorów – również tych zagranicznych – jednoznacznie kojarzony z Polską. Dlatego formacja została podzielona na sektory w narodowych barwach: biały i czerwony. Każdy skoczek będzie ubrany w specjalnie uszyty kombinezon o odpowiednim kolorze. Taka konfiguracja sprawi, że być może uda się jednocześnie ustanowić inny rekord – utworzyć największą podniebną polską flagę w historii!

Warto śledzić wiadomości dotyczące tegorocznego Rekordu. Na bieżąco będziemy informować o jego przebiegu. 100-WAY jest niezwykle widowiskową dyscypliną, chociaż piekielnie trudną. Dlatego prosimy wszystkich polskich kibiców o trzymanie kciuków i mocne dopingowanie naszych rodaków – dodaje Maciej Węgrzecki.

Więcej informacji na temat Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl.

***

Dyscyplina BIG-WAY to niezwykłe wydarzenie w sportach ekstremalnych, które od 2008 roku jest organizowane przez SkyDive.pl. Rekord Polski 100 WAY 2015 to próba stworzenia narodowej formacji składającej się ze 100 skoczków spadochronowych z Polski. Dotychczas tylko 7 państw dokonało takiego wyczynu. Organizatorami wydarzenia są: SkyDive.pl, Bigways.eu i Polskie Stowarzyszenie Lotniczo-Spadochronowe „VELO”.

SkyDive.pl to największa szkoła spadochronowa w Polsce, powstała w 2006 roku. Zatrudnia ona grono najlepszych polskich instruktorów, którzy wielokrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski w dyscyplinach spadochronowych. Szkoła chętnie angażuje się w projekty, których celem jest propagowanie spadochroniarstwa i sportów ekstremalnych w Polsce i na świecie.

Projektami SkyDive.pl są m.in.: Bigways.eu i Bigways.pl, których celem jest cykliczne organizowanie wydarzeń spadochronowych na światowym poziomie.

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • margeles
 • vezxu89
 • urzadzeniekuchnia
 • ursula5198
 • aybnb51
 • SundayXvip
 • pogrzebowyeu
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności