FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Relacja z trzeciomajowego biegania...

News

Relacja z trzeciomajowego biegania w ramach Olsztyn Biega!

Od:
Redakcja 
Data:
6 maja 2015, 13:28
Ocena:
Ocena 0.00

Każdy bieg rodzi nowe nadzieje, wzbija w powietrze tony endorfin, przynosi satysfakcję. Druga edycja zawodów z cyklu Olsztyn Biega! czyli Biegowy Puchar Olsztyna 5 km stanowczo spełniła wszystkie te warunki!

Fantastyczna, słoneczna pogoda obiecywała sukcesy już od rana. Zapewne miała też wpływ na to, że na starcie w Parku im. J. Kusocińskiego pojawiło się łącznie aż 367 zawodników! Długi majowy weekend zachęcił do udziału w biegu nie tylko mieszkańców Olsztyna i okolic ale również wielu gości z różnych stron Polski, a nawet z… Turcji! Wygląda na to, że nasi biegacze robią świetną reklamę.

W piękne majowe przedpołudnie po raz kolejny wyrosło w olsztyńskim parku biegowe miasteczko. W miejscu centralnym linia startu i mety, tuż obok scena i zaplecze techniczne, a dalej liczne stoiska wspaniałych partnerów akcji. Pierwszymi gośćmi byli ponownie najmłodsi biegacze ze swoimi rodzinami. To dla nich zorganizowana została pierwsza profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez Anię Walaugo – znaną już i lubianą trenerkę fitness. Po energicznych ćwiczeniach przy żywej muzyce na linii startu ustawili się zawodnicy kategorii do lat sześciu. Mimo, że w tej części nie obowiązuje pomiar czasu, to jest to być może najbardziej emocjonujący element zawodów. Emocje, które tu dominują to nie rywalizacja i chęć poprawy życiowych rekordów ale czysta radość z ruchu na świeżym powietrzu!

Bardziej „na poważnie” wygląda sytuacja w kategorii „Młodziaki”. Tu chip, trzymający się kurczowo sznurowadeł, ma już coś do powiedzenia. Dystans 0,95 km jako pierwszy pokonał Jakub Pieczarka z Ostródy, z czasem 3:42. Drugi przybiegł Bartosz Kapała – Kteam Olsztyn (4:01) a tuż za nim Adam Pretrzak (4:06). Najszybszą dziewczyną okazała się Amelia Borko - BACK Bo Olsztyn (4:14). Na drugim miejscu wśród dziewcząt uplasowała się Aleksandra Jędruszczak - Skra Wójtowo (4:27), a trzeci czas z zaledwie sekundą straty uzyskała Natalia Przymęcka z Olsztyna (4:28).

Trzeciomajowe bieganie w ramach Olsztyn Biega! Foto: Trzeciomajowe bieganie w ramach Olsztyn Biega!
Po krótkiej przerwie i dekoracji zawodników wystartowała młodzież w wieku 10-16 lat. Na pokonanie dystansu 1,8 km wystarczyło niespełna 6 minut panom Dominikowi Bugajowi – OKSW SMS Olsztyn (5:50) i Rafałowi Polakowi z Opola (5:51) – obaj w kategorii 14-16 lat. Trzeci był Daniel Brejnak z Olsztyna (7:05). Z tym samym czasem (7:05) przybiegła pierwsza dziewczyna – Ewa Jaszczuk z Olsztyna, reprezentująca kategorię wiekową 10-13 lat. Miejsca drugie i trzecie wśród dziewcząt przypadły kolejno Aleksandrze Romańczyk z Olsztyna (7:59) i Julii Boczkowskiej z Olsztyna (8:08).

Gdy młodzież wróciła na metę i każdy otrzymał pamiątkowy medal, przyszedł czas na rozgrzewkę dla uczestników Biegu Głównego. Zestaw rozciągających i rozgrzewających ćwiczeń przy dynamicznej muzyce zaprezentowali olsztyńscy triathloniści bracia Sebastian i Paweł Najmowicz . Do mety dotarło 226 startujących osób, ale bezkonkurencyjny był tym razem Dawid Worobiec Team Kopeć/DHL Olsztyn, z czasem 15:40, którym pobił jednocześnie dotychczasowy rekord trasy. Drugi czas uzyskał Fabian Florek - Team Kopeć Konin (16:17), a trzeci był Paweł Najmowicz – Tri NEGU Olsztyn 16:20. Pierwszą kobietą na mecie była Emilia Wołyniec – Tri NEGU Gołdap (20:55). Drugi czas uzyskała Elżbieta Cieśla – Biegające Małżeństwo Olsztynek (21:12), a jako trzecia dobiegła Dorota Bronakowska Tri NEGU Olsztyn (21:55).

Pełne wyniki

Niezmiennie wszystkim uczestnikom należą się wielkie i szczere gratulacje! Wszyscy otrzymali je na mecie wraz z pamiątkowymi medalami. Szczególne wyróżnienie w postaci personalizowanych medali przypadło rekordzistom tras z pierwszej edycji Biegowego Pucharu Olsztyna 5 km. Dzięki wspaniałym sponsorom duża część zawodników otrzymała również nagrody przyznawane na drodze losowania z rąk ambasadora akcji Olsztyn Biega! – Pawła Pszczółkowskiego. Najmłodsi ucieszyli się z zestawów słodkości i artykułów plastycznych, dorośli zaś nie kryli radości z otrzymanych gadżetów biegowych. Wśród nagród znalazł się też zatankowany samochód od Renault na weekend oraz romantyczny nocleg w Pałacu Pacółtowo – przyjemności w pełni zasłużone za ciężki trening i ukończony bieg!

Dla wielu przybyłych tego dnia do Parku Kusocińskiego majowe przyjemności nie skończyły się na biegu – można było bowiem skorzystać z licznych atrakcji zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji tuż obok, przy Aquasferze z okazji AQUA MAJÓWKI.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Zaprzyjaźnione tereny parku poczekają na biegaczy do 21 czerwca, bo kolejne spotkanie z Olsztyn Biega! odbędzie się na dystansie 10 km po raz pierwszy nad malowniczym brzegiem jeziora Ukiel. Widzimy się ostatniego dnia maja! Zapisz się już dziś na www.olsztynbiega.pl Na liście startowej już 150 nazwisk. Zapraszamy

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności