FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Piąte miejsce Rutkowskiego w...

News

Piąte miejsce Rutkowskiego w pierwszych zawodach pucharu Europy!

Od:
Redakcja 
Data:
27 kwietnia 2015, 16:31
Ocena:
Ocena 0.00

W dniach 23-26 kwietnia włoskie jezioro Garda stało się areną zmagań najlepszych europejskich windsurferów. W czołówce nie zabrakło reprezentanta Polski, który zapowiada walkę o miejsce na podium w kolejnych zawodach cyklu Windsurfing Euro – Cup 2015.

W miejscowości Trobole nad Jeziorem Garda we Włoszech rozegrane zostały pierwsze zawody windsurfingowego pucharu Europy. Wystartowało w sumie 48 zawodników z 11 krajów, w tym reprezentujący Polskę Maciek Rutkowski.

23 - letni słupszczanin bez problemu przeszedł przez ćwierćfinał i półfinał pierwszej eliminacji. W finale zaliczył nieco słabszy start, ale na stosunkowo długiej trasie zdołał odrobić stratę i zakończył pierwszy etap rywalizacji na 4. miejscu. W drugiej eliminacji Rutkowski wraz z teamowym kolegą i ówczesnym liderem zawodów Andreą Cucchim, źle policzyli heaty i obaj spóźnili się na start ćwierćfinałów!

Pierwsza piątka Pucharu Europy Foto: Pierwsza piątka Pucharu Europy
„Nigdy jeszcze nie popełniłem takiego błędu. Tak, trasa była 3 kilometry od brzegu i owszem, sędziom ze względu na głębokość jeziora zakotwiczenie łódki zajęło ponad godzinę, a komunikacji z łodzią startową nie było żadnej. Nie zmienia to faktu, że był to nasz i tylko nasz błąd. Teraz trzeba jednak iść dalej i w przyszłości dopilnować, żeby sytuacja się nie powtórzyła.” – powiedział nasz zawodnik, który pod koniec pierwszego dnia zmagań zajmował 12. miejsce.

To oznaczało, że w kolejnych dniach będzie musiał odrabiać straty, nie ryzykując przy tym zbyt wiele. Znalazł się w ten sposób w dosyć trudnej sytuacji, bo jak mówi – „Ciężko się pływa ze świadomością, że nie ma już miejsca na błędy. Tymczasem w slalomie często wygrywa ten, kto ścigając się podejmuje największe ryzyko.”

Młody windsurfer stopniowo poprawiał jednak swoją pozycję i pod koniec drugiego dnia zajmował już 6. miejsce! Trzeciego dnia, w finale piątej eliminacji miał 100 metrów przewagi nad pozostałymi zawodnikami. Sędziowie stwierdzili jednak, że na jednej z bój nie wieje wystarczająco mocno i zarządzili powtórkę. Tym razem Polak był 4., co ostatecznie dało mu 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej całych zawodów.

„Zaryzykowałem i wziąłem swój największy żagiel o powierzchni 9.7 metra kwadratowego. Cała reszta zdecydowała się na mniejsze - 8.6 m2. Nic dziwnego, że brakowało im wiatru na zwrotach. Sędziowie w pucharze świata biorą takie rzeczy pod uwagę, ale niestety tutaj to trochę inna bajka. Byłem już na przedostatniej prostej i nie wiem co musiałoby się stać, żebym oddał zwycięstwo. Szkoda, bo wygrać finał to zawsze duża przyjemność, a poza tym wskoczyłbym prosto na pudło. Zamiast tego w powtórce się rozwiało i to właśnie 8.6 było optymalne. Wynik na pewno nie taki jakiego życzyłbym sobie przed zawodami, ale biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności nie jest najgorzej. Sezon jest bardzo długi i ten wynik nie skreśla mnie z walki o podium czy nawet tytuł. Teraz jednak pora skupić się na dużych chłopcach z PWA.” – podsumowuje z uśmiechem Rutkowski, który już we wtorek, prosto z Mediolanu, poleci do Korei Południowej. Tam od 1 do 6 maja rywalizował będzie w  pierwszych zawodach pucharu świata zawodowców – PWA World Tour.

Więcej informacji na temat zawodnika znaleźć można na stronie:  www.maciekrutkowski.com.

Dostępne w kategoriach

sport windsurfing

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Arczista

Dawn Wall


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • mgl
 • Forfiter
 • Redakcja
 • Macko
 • Klaudia Stój
 • lotar
 • flkid12
 • lprvi94
 • acsoz86
 • aybnb51
 • ysqaz62
 • vezxu89
 • wqlvs45
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności