FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Znamy daty Pucharu Polski i...

News

Znamy daty Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup 2014

Od:
Redakcja 
Data:
20 lutego 2014, 13:40
Ocena:
Ocena 0.00

Już za 3 miesiące rozpocznie się dziewiąta edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup. Pomysłodawcą oraz sponsorem tytularnym zawodów jest firma motoryzacyjna Ford, która wspiera polski kitesurfing od 2006 roku. Branżowymi sponsorami pozostają firmy North Kiteboarding i Ion, a energii zawodnikom doda jak co roku firma Red Bull.

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów będą Freestyle oraz Kiteracing, oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association).

Tradycyjnie rywalizacja rozpocznie się od zawodów w Chałupach, które odbędą się w dniach 23 – 25 maja na kempingu Chałupy III. Na pierwszych zawodach na pewno nie zabraknie czołówki  polskich zawodników, spragnionych rywalizacji po długiej przerwie. Będzie to niepowtarzalna okazja aby sprawdzić, jak zawodnicy przepracowali zimę oraz przekonać się kto z nich będzie w najlepszej formie.

Drugi przystanek Pucharu Polski Ford Kite Cup będzie rozgrywany w Rewie w dniach 19 – 22 czerwca, na malowniczo położonym cyplu, który stwarza niepowtarzalne warunki zarówno do rozgrywania konkurencji freestyle’owych jak i do ścigania się w konkurencji Kiteracing.

Na półmetku Pucharu Polski zawodnicy spotkają się w Łebie w dniach 10 – 13 lipca. Zawodom w Łebie zawsze towarzyszą ogromne emocje. Kibice tłumnie zgromadzeni na plaży, słońce, wiatr i fale, z jakimi przyjdzie zmierzyć się zawodnikom sprawiają, że w tym miejscu wszystko się może zdarzyć. Tutaj faworyci nigdy nie mogą czuć się pewni zwycięstwa, a walka o czołowe lokaty trwa zawsze do samego końca. Zawody w Łebie po raz pierwszy w historii będą miały rangę Mistrzostw Polski w Kiteracingu.

Sezon zakończy się zawodami w Jastarni, gdzie w dniach 29 – 31 sierpnia odbędzie się ostatni przystanek Pucharu Polski oraz rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w konkurencji Freestyle. W Jastarni bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja w konkurencji Kiteracing. Zawody nie tylko wyłonią zdobywcę Pucharu Polski, ale będą także ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które rozegrają się we wrześniu w Mielnie. Szykuje się zatem niesamowity finał sezonu, na którym nie powinno nikogo zabraknąć. 

Ford Kite Cup to nie tylko zawody profesjonalistów,  to także ,,Liga Szkół Kitesurfingowych” w której młodzi zawodnicy pod okiem starszych i doświadczonych kolegów przygotowują się do przyszłych startów w zawodach krajowych i międzynarodowych. Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która, jak co roku gościć będzie znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Kalendarz zawodów Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup 2014:

  • 23-25 Maja - Chałupy
  • 19-22 Czerwca - Rewa
  • 10-13 Lipca - Łeba  (Mistrzostwa Polski w konkurencji Course Racing)
  • 29-31 Sierpnia - Jastarnia (Mistrzostwa Polski w konkurencji Freestyle)

Dostępne w kategoriach

kiteboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności