FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Robbie Madison przeskoczył na...

News

Robbie Madison przeskoczył na motocyklu Kanał Koryncki

Od:
alik 
Data:
25 maja 2010, 20:33
Ocena:
Ocena 5.00
8 kwietnia Robbie Madison przeskoczył na motocyklu Kanał Koryncki. Australijczyk pokonał dystans 85 metrów, a w najwyższym punkcie osiągnął wysokość 95 metrów n.p.m.!

Kanał Koryncki to kanał wodny żeglugi morskiej w Grecji, łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Wybudowany w 1893 wielokrotnie inspirował do ekstremalnych wyczynów sportowych, jednak to Maddison jest pierwszym zawodnikiem, któremu udało się przeskoczyć motocyklem nad kanałem i wylądować bezpiecznie po drugiej stronie. W czwartkowy poranek przeleciał swoją Hondą 500 z prędkością 125 km/h dystans 85 metrów, lecąc na wysokości 95 metrów n.p.m.!

"Skok przez Kanał Koryncki był dla mnie wyzwaniem, które musiałem podjąć. Ten skok wiązał się z olbrzymimi konsekwencjami. Najgroźniejszą przeszkodą było pokonanie strachu. Wierzę, że należy podejmować w życiu nowe wyzwania i stawiać im czoło. Jestem podekscytowany, że udało mi się tego dokonać, jak pewnie wiecie miałem tylko jedną szansę by wykonać ten skok najlepiej jak się da" - powiedział Maddison.

Na koncie Rabbiego znajdują się m.in.: trzy Światowe Rekordy Guinessa, ustanowione w długości skoku na motocyklu. Najdłuższy z nich wyniósł 107 metrów. W ramach projektu Red Bull. New Lear: No Limits w 2009 roku skoczył motocyklem na 32 metry wzwyż i wylądował na replice Łuku Triumfalnego, znajdującej się przed hotelem Paris w Las Vegas. W lipcu ubiegłego roku Australijczyk wykonał backflipa nad otwartym mostem Tower w centrum Londynu. Przeleciał wówczas nad Tamizą na wysokości ponad 30 metrów. Robbie Maddison prosto z Grecji jedzie do Meksyku, gdzie 16 kwietnia rozpocznie się seria Red Bull X-Fighters. W ubiegłym roku “Maddo” zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejnym celem Robbiego jest zajęcie pierwszego miejsca podczas tegorocznych zawodów.

Dostępne w kategoriach

moto motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności