FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Relacja Rocker Ski Test na lodowcu...

News

Relacja Rocker Ski Test na lodowcu Hintertux

Od:
marylka 
Data:
7 listopada 2012, 15:42
Ocena:
Ocena 4.00
W dniach 24-28 października br. na lodowcu Hintertux odbył się Rocker Ski Test.

Jego celem było zaprezentowanie i rozwianie wszelkich wątpliwości jakie nagromadziły się wokół nowej konstrukcji nart o nazwie rocker. W imprezie wzięło udział ponad 90 testerów, a towarzyszyli im Karolina Riemen oraz Andrzej Osuchowski - zawodnicy z teamu Salomon.

Rocker Ski Test w Hintertux Foto: Rocker Ski Test w Hintertux
Uczestnicy testów mogli powiedzieć, że kilka dni w dolinie Zillertal i na lodowcu Hintertux zabrały ich w podróż przez wszystkie pory roku. Najpierw przywitało ich jesienne słońce i niezbyt przyjazne warunki śnieżne na lodowcu, a następnie aura zmieniła się na zupełnie zimową. Świeży śnieg pozwolił więc testerom nie tylko sprawdzić w akcji narty przeznaczone do jazdy po trasie i wyposażone w rocker, ale także te, gdzie rocker już od dawna jest normą, czyli modele freeride'owe. Próbom zostało poddanych ok. 170 modeli nart, w tym aż 36 modeli marki Salomon oraz 17 modeli marki Atomic. Testerzy na specjalnych kartach wyrażali swoje opinie na temat poddawanych próbom modeli.

Rocker Ski Test w Hintertux Foto: Rocker Ski Test w Hintertux
Obecnym na testach zawodnikom wspieranym przez markę Salomon, Karolinie Riemen i Andrzejowi Osuchowskiemu,  najbardziej przypadły do gustu modele z linii Enduro. Nie jest przypadkiem, że akurat ta seria znalazła tak wielu entuzjastów. Narty te doskonale wypadły także podczas najpoważniejszych testów o nazwie World Ski Test, gdzie sprzęt poddawany jest najsurowszej ocenie przez zawodników, instruktorów, trenerów narciarstwa oraz wyśmienicie jeżdżących amatorów o dużym doświadczeniu w sprawdzaniu właściwości nart. Stanowi to ostateczny dowód, że zastosowana w tych modelach konstrukcja rocker świetnie sprawdza się w narcie typu all-mountain przeznaczonej głównie do jazdy po trasie. Więcej szczegółowych informacji o nagrodzonych w testach wyposażonych w rocker nartach Salomon z serii Enduro można uzyskać odwiedzając salony sieci INTERSPORT.

Rocker Ski Test w Hintertux Foto: Rocker Ski Test w Hintertux
Poza intensywnie spędzonym czasem na stokach lodowca Hintertux, goście testów organizowanych przez sieć Intersport brali także udział w różnych prelekcjach dotyczących nowych trendów w konstrukcji nart, takich jak np. rocker oraz mogli sprawdzić jak wyglądają klasyczne austriackie imprezy aprés ski.

Dostępne w kategoriach

freeskiing sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności