FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  BMX Masters 2010 - Relacja

News

BMX Masters 2010 - Relacja

Od:
alik 
Data:
18 lipca 2010, 23:53
Ocena:
Ocena 5.00
W miniony weekend 12 000 fanów przyjechało do Jugendpark w Kolonii, aby oglądać BMX Masters 2010.

Mistrzostwa w Kolonii były najważniejszym BMX-owym wydarzeniem roku.  Przyjechało 400 rajderów – Amatorów i Pro z 30 krajów. Zawodnicy startowali w kategoriach Dirt, Park, Flat oraz Super Ramp. Na mistrzostwach można było także oglądać zawodniczki w specjalnej klasie Girl.

Pierwszą niespodzianką weekendu był Adam Kun (HUN), wygrywając w kategorii Pro Flat w sobotnich finałach, z Matthiasem Dandoisem (FRA), który uważany jest za najlepszego rajdera Flat na świecie. Matthiasowi udało się jednak powrócić z pełnymi siłami w niedzielę, wygrywając  Suzuki’s Best Combo Contest.

15-letni Brett „Mad Dog” Banasiewicz (USA) wylądował perfekcyjnie Cashroll w finałach Pro Park, który nigdy wcześniej nie został wylądowany w zawodach BMX. Mimo, że złoty medalista X-Games Daniel Dhers (VEN) zrobił niesamowite  Barspin to Lookdown Corked 720, nie był w stanie powstrzymać Bretta, który zdobył pierwsze miejsce.

Finały w kategorii Dirt w BMX Masters są zawsze najważniejszym wydarzeniem BMX-owego roku i tym razem nie było inaczej. Park pięknie prezentował się przy zachodzącym słońcu nad pobliskim Renem. Na końcu TJ Ellis (USA), wykręcając perfekcyjnego Tailwhip Frontflip znalazł się na pierwszym miejscu podium.

Kolejną wielką niespodzianką okazał się Alex Coleborn (ENG), który wygrał w kategorii Super Ramp robiąc 900 Air i Flarę to Footjam na sub box. Ondra Selz (CZE) nie załapał się na podium, jednak z pomocą dopingu kibiców, zdecydował się na swojego pierwszego Frontflipa na minirampie.

Podczas zawodów nie zabrakło także nocnych atrakcji. Rajderzy i kibice bawili się w klubach do białego rana!

Organizatorzy z niecierpliwością czekają już na BMX Masters 2011.


Pełne wyniki

Dostępne w kategoriach

bike bmx sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności