FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Mistrz Świata Monster Jam na...

News

Mistrz Świata Monster Jam na wrocławskim Stadionie Miejskim

Od:
pawelec 
Data:
5 sierpnia 2011, 15:14
Ocena:
Ocena 2.00

Charlie Pauken, zdobywca tytułu Mistrza Świata w kategorii freestyle za kierownicą półciężarówki Monster Mutt, podczas zawodów we Wrocławiu usiądzie za kierownicą ikony Monster Jam, czyli Grave Diggera. Zbliża się druga polska edycja imprezy, która odbędzie się na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu już 3 września.

Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger Foto: Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger
Charlie Pauken rozpoczął swoją przygodę z Monster Truckami aż 24 lata temu. Wszystko zaczęło się na Monster Jam w Richmond (stan Virginia, USA), na który Charlie przyszedł ze starszym bratem. Filmował występy kierowców oraz pomagał mechanikom w prostych naprawach. Wtedy był już pewien, że chce być częścią tego środowiska i zdobywać sukcesy na torze. Karierę kierowcy rozpoczął od TNT Race – po udanym występie trafił do Monster Jam podczas zawodów w Nowym Jorku i od tego czasu już pozostał w podstawowym składzie zawodników.

Grave Digger wraz ze swoim kierowcą, oprócz zawodów na wrocławskiej arenie, wezmą udział w Pit Party, czyli imprezie poprzedzającej wieczorne wydarzenie. Od godz. 15:00 Charlie Pauken oraz pozostali kierowcy będą rozdawać autografy oraz prezentować swoje Monster Trucki w parku maszyn. Wstęp na Pit Party tylko z limitowanymi wejściówkami, które bezpłatnie można otrzymać wraz z zakupem min. 3 biletów na trybuny.

Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger Foto: Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger
Odwiedziłeś już Polskę podczas pierwszej edycji Monster Jam w 2009 roku. Jak podobała Ci się impreza w Chorzowie?

To było niesamowite wydarzenie. Szczególnie zapadło mi w pamięć Pit Party, podczas którego paddock totalnie wypełnił się podekscytowanymi widzami. Do tego komplet publiczności na stadionie – to motywacja nie do opisania by dać z siebie maksimum.
W wyścigu wygrał wtedy Mark McDonald w trucku VERVA. Osobiście bardziej skłaniam się ku dyscyplinie freestyle, przyjechałem do Chorzowa by wygrać i udało się.

Czy wyznaczyłeś sobie do osiągnięcia jakieś cele podczas Monster Jam we Wrocławiu?

Oczywiście. Przede wszystkim koncentruje się na tym, by każdy mój przejazd wykonać jak najlepiej. W dniu przed zawodami na pewno będzie można mnie znaleźć podczas studiowania trasy na Stadionie Miejskim.

Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger Foto: Monster Jam Charlie Pauken - GraveDigger
Którego z teamów najbardziej się obawiasz w rywalizacji?

Zarówno w wyścigu równoległym jak i freestyle'u największym moim rywalem jest Maximum Destruction. Jednak nie można lekceważyć nikogo z zawodników, bo wtedy niespodziewanie zostawią cię w tyle. Poza tym będę miał oko na George'a Balhana w Mohawk Warrior. To świetny kierowca i jest na fali świetnej formy.

Jak zachęciłbyś Polaków do wzięcia udziału w Monster Jam?

Myślę, że impreza bije rekordy popularności na świecie ze względu na rozmiary Monster Trucków oraz wariackie ewolucje, które wykonują. To przerasta ludzkie pojęcie! Trzeba to zobaczyć na własne oczy, żeby zrozumieć, o czym mówię!

Dostępne w kategoriach

auto moto sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Pokazy Winterland Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020
Freestyle Heroes 2020


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności