FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Mystic Skate Cup 2010 - relacja

News

Mystic Skate Cup 2010 - relacja

Od:
pablo 
Data:
6 lipca 2010, 15:33
Ocena:
Ocena 5.00
Pierwsze zawody Mystic Skate Cup odbyły się w 1994 roku. Od tego czasu skaterzy z całego świata na początku wakacji odwiedzają Pragę, aby wziąć udział w jednej z najlepszych imprez deskorolkowych. Mystic Cup od szesnastu lat nie odbył się tylko raz w 2009 roku. Na szczęście Czesi nie odpuścili i pokazali, że ich impreza nadal rządzi w Europie. Zawody Mystic Sk8 Cup wyróżniają się od innych tego typu contestów niesamowitym klimatem i publiką, która żywo reaguję na wszystkie triki, czy gesty skaterów.

W tym roku zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: Street oraz Bowl, który na Mystic Cup odbywa się dopiero od kilku lat. Wcześniej zamiast Bowla skaterzy mieli do dyspozycji dużą rampę. Impreza rozpoczęła się w piątek od europejskich pre eliminacji Streetu, w który udział wzięło kilku skaterów z Polski. Niestety bez sukcesów. Cieszyć mogliśmy się za to w sobotę, gdy do pierwszej szóstki w Bowlu zakwalifikował się Szymon Stachoń. W sobotę poza eliminacjami w Bowlu odbyły się eliminacje i półfinał Streetu. Po części sportowej rozpoczęły się koncerty oraz impreza, która odbywała się na terenie Skateparku Mystic.

Jak zawsze najatrakcyjniejszym dniem jest niedziela. Finał Bowlu, Streetu i najlepsze wieczorne party. Nas najbardziej interesował Bowl, w którym startował Szymon Stachoń. Razem z nim o zwycięstwo walczyło 5 skaterów - Guillaume Mocquin z Francji, Marcos Silveira z Brazylii, Micky Iglesias ze Szwajcarii, Martin Jurášek z Czech i Hiszpan Ivan Rivado. Poziom finałowej szóstki był bardzo wyrównany, oczyma widza trudno było wyłonić zwycięzcę. Oczywiście wszyscy chcieliśmy, aby został nim Szymon. Niestety, nie w tym roku. Simon Stachoń, Polak z Zakopanego mieszkający na stałe w Belgii, wygrał Mystic Cup w 2007 roku. W 2010 musiał zadowolić się 4 miejscem. Dla naszego skateboardingu jest to ogromny sukces. Najlepszym zawodnikiem w Bowlu w 2010 roku został Ivan Rivado, a wśród pań najlepiej radziła sobie młodziutka Brazylijka Leticia Bufoni.
Po Bowlu rozpoczęły się zawody na skateparku dla pań. Na Streecie zwyciężczyni Bowla Leticia Bufoni także zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce. Pierwsze miejsce wywalczyła Lacey Baker z USA.

Na koniec przyszedł czas na finał Streetu i best trick mężczyn. W pierwszej piątce znalazło się aż czterech Brazylijczyków. Maxim Habanec, który ewidentnie miał swój dzień wykosił wszystkich stylową jazdą. Za swój przejazd zdobył największe uznanie sędziów, a jako lokalny zawodnik wielki aplauz publiczności. Osiemnastoletniego Maxima od drugiego tego dnia Brazylijczyka Diego Fioresa dzieliły zaledwie 2 punkty przyznane od sędziów. Za swój przejazd zgarnął 6 000 dolków i na wieczornym afterze miał się za co zabawić, czemu sprzyjała atmosfera zawodów. Kolejnych trzech zawodników to także reprezentanci Brazylii Rodil Jr. był trzeci, Rodolfo Ramos czwarty, a Tiago Lemos piąty.

Best trik wygrał Milton Martinez z Argentyny, który zrobił lipslide. Trik może nie zbyt trudny, ale biorąc po uwagę, że wybijał się z piramidki, która była oddalona o kilka metrów od raila robił wrażenie. Kozackich trików było więcej między innymi hardflip 5-0, ogromny frontside kickflip wykonywany z wybicia piramidki, ale ładowany już za nią na płaskim.

Mystic Skate Cup poza samymi zawodami ma sporo do zaoferowania wszystkim, którzy zdecydują się odwiedzić Pragę. Już samo miejsce jest ciekawe bo cały teren imprezy położony jest na wyspie. W ciągu dnia rozstawione są stoiska sponsorów oraz patronów, na których można zobaczyć nowe kolekcje ciuchów, najnowsze wydania magazynów czy po prostu pojeździć na przeszkodach (przy stoisku Volcom stała mini rampa). Stoją ściany dla miłośników graffiti. Są miejsca, w których można zjeść i napić się dobrego czeskiego piwka. Wieczorem natomiast cały teren zamienia się w wielką imprezę, gdzie są dwie niezależne sceny, na których odbywają się koncerty.

Dostępne w kategoriach

skate skateboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • FreeStar
  od:
  FreeStar
  data
  6 lipca 2010, 17:42
  eee, jest jeszcze billabong mad morzem:)
 • argas
  od:
  argas
  data
  6 lipca 2010, 16:30
  Mystic rządzi! Najgorsze jest to, że najlepszy weekend wakacji mam już za sobą.....

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Roadless
Mistrzostwa Świata SuperEnduro - Kraków 2019


Najnowsze  


Ostatnio dołączyli

Co się dzieje na FREESTYLE'u

 • alik
 • Skejcik
 • VIENIO
 • Forfiter
 • mgl
 • Redakcja
 • lotar
 • Jakub Kosmowski
 • Macko
 • SundayXvip
 • ursula5198
 • Titangel
 • aybnb51
 • troy5166
 • margeles
 • ysqaz62
Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności