FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Beskid HERO 2023: Wielki powrót...

News

Beskid HERO 2023: Wielki powrót górskiego Hard Enduro

Od:
Redakcja 
Data:
9 marca 2023, 12:17
Ocena:
Ocena 0.00
Beskid HERO 2023 - Wierchomla Edition

Powrót, który wszyscy wyczekiwaliśmy… Po czterech latach przerwy wracamy do Was z nową edycją zawodów Beskid HERO – największego, trzydniowego wyścigu Hard Enduro w Polsce!

Już 2-4 czerwca na wszystkich entuzjastów ekstremalnej, górskiej rywalizacji czekać będzie kolejna odsłona naszego wydarzenia! To właśnie wtedy kilkuset zawodników zmierzy się w karkołomnej walce z nowym, wymagającym terenem oraz głodnymi zwycięstwa rywalami. W tym roku zawody odbędą się nie tylko w nowym miejscu, ale także na całkowicie nowej trasie.

Gospodarzem największego i najtrudniejszego polskiego wyścigu Hard Enduro będzie Wierchomla. Trasa zawodów przebiegać będzie przez Beskid Sądecki i już dziś po wizjach lokalnych wiemy, że będzie ona długa, urozmaicona i że zmiana lokalizacji nie będzie oznaczać zmiany jakości czy trudności naszego wyścigu.

Beskid HERO Foto: Beskid HERO
Jaki teren czeka na uczestników wydarzenia?

„Wierchomlę odwiedziłem w ubiegłym roku dwukrotnie, aby dokładnie eksplorować tereny, na których zorganizujemy Beskid HERO. Teren jest zróżnicowany, będzie dużo potoków/wąwozów oraz kilka bardzo ciekawych podjazdów i zjazdów. Będą również elementy szybsze, na których złapiecie flow i oddech przed kolejnymi technicznymi sekcjami. Z wstępnego wytyczenia wychodzi nam pętla o długości około 20 kilometrów.” – zdradził Tomasz Gagat, organizator wydarzenia.

Jakie klasy startowe są przewidziane?
Łącznie, uczestnicy zmierzą się ze sobą w sześciu kategoriach startowych:
- PRO – kategoria dla profesjonalnych zawodników, bardzo trudna trasa,
- EXPERT, EXPERT MASTERS – kategoria dla zaawansowanych, trudna trasa,
- HOBBY, HOBBY MASTERS, KOBIETY – łatwiejsza trasa

Jak wyglądać będzie formuła zawodów?
Zawody składać się będą z trzech dni rywalizacji. Pierwszy dzień to prolog, który ma za zadanie określić kolejność startową przed dalszą rywalizacją /czas prologu wliczany będzie do wyniku końcowego zawodnika/. Prolog będzie do przejechania dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej będzie liczyć się lepszy czas.
Drugiego dnia na uczestników czekać będzie pętla o długości około 20 kilometrów, którą będziecie musieli pokonać trzykrotnie. W niedzielę z kolei odwracamy kierunek – trasa prowadzić będzie w drugą stronę – klasy Hobby i Kobiety będą miały do pokonania dwie pętle – pozostałe kategorie czekają trzy kółka.

Czy przewidziane są jakieś udogodnienia?
Na miejscu na uczestników czekać będzie zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz paddock z możliwością ustawienia kamperów czy namiotów teamowych.

Kiedy ruszają zapisy?
Zapisy na zawody ogłosimy w najbliższych tygodniach. W poprzednich latach wolne miejsca znikały jak świeże bułeczki, a listy startowe zapełniały się w ciągu kilku minut. Bądźcie więc czujni!

Beskid HERO 2023 - Wierchomla Foto: Beskid HERO 2023 - Wierchomla

Dostępne w kategoriach

motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności