FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Taddy na podium czwartej rundy...

News

Taddy na podium czwartej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro!

Od:
Redakcja 
Data:
3 marca 2023, 14:13
Ocena:
Ocena 0.00

Wczorajszego wieczoru historia zatoczyła piękne koło! Dokładnie tak jak w ubiegłym roku, na najwyższym stopniu podczas Izraelskiego przystanku Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro stanął Billy Bolt. Podium ponownie uzupełnili Jonny Walker oraz Taddy Błażusiak!

podium klasy Prestige, fot. ABC Communication Foto: podium klasy Prestige, fot. ABC Communication
Czwartkową, Jerozolimską rundę motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro rozpoczęły wyścigi SuperPole, podczas których, najlepszy czas okrążenia wykręcił (zdaje się już, że tradycyjnie) aktualny lider cyklu – Billy Bolt.

Brytyjczyk zdecydowanie poczuł wiatr w żagle i sprawnie objął prowadzenie zaraz po starcie pierwszego finału. W pogoń za nim ruszył Taddy Błażusiak, który przez pierwsze metry szedł z Boltem łeb w łeb. Wkrótce jednak na drugą pozycje wysunął się Jonny Walker. Po małych problemach Taddiego na sekcji kamieni wyminął go Cody Webb, spychając tym samym Polaka na czwartą pozycję. Bolt mimo błędów na trasie coraz mocniej odjeżdżał swoim przeciwnikom pewnie wygrywając pierwszy wyścig wieczoru. 

Start w odwróconej kolejności i swoją pozycję w pierwszej linii w 100% wykorzystał Dominik Olszowy, który zdobył hole-shot’a, prowadzenie w wyścigu oraz najszybszy czas okrążenia! Dominik złapał świetny rytm, przez połowę wyścigu zajmował miejsce w Top3, w drugiej połowie nieco osłabł, ale pod koniec wyścigu znów odzyskał swoje mocne tempo.

Przez problemy na trasie, początkowo goniący naszego rodaka Walker spadł z drugiego na szóste miejsce, pozostawiając na czele duet Bolt-Olszowy. Dominik, ostatecznie dojechał na metę na piątej pozycji.

Bardzo konsekwentną jazda wykazał się Błażusiak, dzięki czemu ukończył wyścig na trzecim miejscu. Na ostatnich okrążeniach Bolt zaliczył groźnie wyglądający kontakt z Diogo Vieira, jednak jego bezpieczna przewaga pozwoliła mu utrzymać prowadzenie do końca wyścigu. Sumiennie odrabiający starty Walker zameldował się drugi.

Ostatni finał wieczoru był pokazem niesamowitych umiejętności Bolta, który linię mety minął z miażdżącą przewagą 17.528 sekundy nad drugim Walkerem. Przez problemy z motocyklem Webb niespodziewanie wycofał się z wyścigu, co pozwoliło Olszowemu na zajęcie trzeciego miejsca zaraz przed Błażusiakiem, który pomimo kiepskiego startu sumiennie piął się w górę stawki. Niestety kary czasowe nałożone na obu naszych reprezentantów sprawiły, że trzecia lokata trafiła w ręce Diogo Viera.

Niepełny skład w klasie Prestige oraz brak zawodników z klasy Junior w trakcie Izraelskiego przystanku pozostawił niedosyt zarówno w uczestnikach jak i fanach cyklu halowych zmagań. Krajowe wyścigi zdawały się uzupełniać „luki w programie” jednak zdecydowanie nie był to poziom widowiska do jakiego przywykliśmy podczas Polskich, Niemieckich czy Węgierkich rund.

Na najwyższym stopniu podium w Jerozolimie, podobnie jak w ubiegłym roku, stanął aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt. Na kolejnych miejscach zameldowali się: aktualny Mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker oraz sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro - Taddy Błażusiak.

Pełne wyniki dostępne są pod adresem:

https://www.infomega.gr/superenduro/

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:

  • 10 grudnia – Kraków / Polska
  • 7 stycznia – Riesa / Niemcy
  • 4 lutego – Budapeszt / Węgry
  • 2 marca – Jeruzalem / Izreal
  • 18 marca – Gliwice / Polska

Cztery rundy za nami – pora więc rozpocząć odliczanie do najważniejszego, finałowego przystanku cyklu, podczas którego zostaną rozdane medale dla Mistrzów sezonu 2023… Czas na wielki finał Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Arenie Gliwice18.03.2023!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919  

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712  Organizator: Agencja Sport UP

https://www.facebook.com/sportupagencja

Dostępne w kategoriach

motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Podobne  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności