FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Billy Bolt nie do zatrzymania!

News

Billy Bolt nie do zatrzymania!

Od:
Redakcja 
Data:
6 lutego 2023, 11:37
Ocena:
Ocena 0.00
Dominik Olszowy goni czołówkę klasy Prestige! Pechowy wieczór dla Błażusiaka

Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro 2023 r. była prawdziwym festiwalem emocjonujących wyścigów oraz potężnych wypadków. Polacy po raz kolejny pokazali klasę – mocny występ Dominika Olszowego oraz podium Pucharu Europy dla Grzegorza Kargula! Duży pech prześladował natomiast Tadeusza Błażusiaka!

Tego wieczoru dużo się działo w Budapeszcie! 

Zmagania na Węgrzech niewątpliwie zdominował Billy Bolt zdobywając komplet punktów (1-1-1) i tym samym umacniając swoją pozycję przed GP Izraela. Na drugim stopniu stanął depczący swojemu rodakowi po piętach Jonny Walker (2-3-2) a podium dopełnił Coddy Webb (6-2-3).

Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro 2023 r. była prawdziwym festiwalem emocjonujących wyścigów oraz potężnych wypadków Foto: Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro 2023 r. była prawdziwym festiwalem emocjonujących wyścigów oraz potężnych wypadków
Tegoroczne Grand Prix Węgier zapisało się w historii SuperEnduro bardzo technicznym torem jak również sporą ilością wypadków w wyniku których aż trzech zawodników tor opuściło na noszach.

Tego wieczoru bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Olszowy który na Węgrzech pokazał podczas całego wyścigu, że jak równy z równym potrafi ścigać się z najlepszymi zawodnikami świata. W pierwszym wyścigu aktualny Mistrz Świata Juniorów już na pierwszym zakręcie po starcie wyszedł na pozycję lidera i nie zamierzał łatwo oddać prowadzenia ani agresywnie atakującemu Boltowi ani niestrudzenie napierającemu Walkerowi. Dominikowi problemy ewidentnie stwarzały potrójne belki na matrixie i ta przeszkoda, którą z wyścigu na wyścig pokonywał lepiej i szybciej, spowodowała że ostatecznie nie mógł liczyć się w walce o podium. Kosztowny błąd, właśnie na tej przeszkodzie, spowodował że pierwszy wyścig ukończył dopiero na siódmej pozycji. W kolejnych wyścigach Dominik jechał równo i pokazał, że nie boi się walki łokieć w łokieć z czołowymi zawodnikami zaliczając przez moment prowadzenie w drugim wyścigu i ocierając się o holeshota w wyścigu numer trzy. Ostatecznie Dominik zajął 5 miejsce z wynikiem (7-4-4).

Dominik Olszowy goni czołówkę klasy Prestige! Foto: Dominik Olszowy goni czołówkę klasy Prestige!
Ogromnego pecha na Węgrzech miał niewątpliwe Taddy Błażusiak. Potężny upadek podczas SuperPole, groźny wypadek na matrixie czy dwa poważne błędy na początku drugiego wyścigu zmuszały mocno poobijanego 6-krotnego Mistrza Świata do szaleńczej pogoni za rywalami czasem nawet z końca stawki.  W ostatnim biegu po najechaniu przez Coopera Abotta, w motocyklu Taddiego została wyrwana dźwignia sprzęgła bez którego na tak technicznym torze Błażusiak nie był w stanie kontynuować jazdy i musiał wycofać się z wyścigu.  

Pechowy wieczór dla Błażusiaka Foto: Pechowy wieczór dla Błażusiaka
Gratulacje należą się również dla Polaków rywalizujących w klasie EUROPA – na Węgrzech Grzegorz Kargul na metę dojechał czwarty, kończąc sezonu Pucharu Europy na miejscu trzecim! Dwa miejsca za nim, na szóstej pozycji na Węgrzech uplasował się natomiast Maciej Więckowski.

W klasie JUNIOR najlepszym z Polaków podczas trzeciej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro został Kacper Dudzik, zajmując szóstą pozycję.

Klasyfikacja generalna GP Węgier SuperEnduro 2023:

 1. Billy Bolt
 2. Jonny Walker
 3. Cody Webb
 4. Cooper Abbott
 5. Dominik Olszowy
 6. Diogo Vieira
 7. Tadeusz Błażusiak

Przed nami 2 marca Grand Prix Izraela oraz 18 marca długo oczekiwany przez polskich kibiców FINAŁ Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2023 w Gliwicach!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919  

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712  Organizator: Agencja Sport UP

https://www.facebook.com/sportupagencja

Dostępne w kategoriach

motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!
 • Szefowa102
  od:
  Szefowa102
  data
  22 lutego 2023, 18:35
  wow super

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności