FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  20. KFG - już w najbliższą sobotę!

News

20. KFG - już w najbliższą sobotę!

Od:
Redakcja 
Data:
8 grudnia 2022, 21:47
Ocena:
Ocena 0.00

20. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego tuż, tuż!

Od 20 lat Krakowski Festiwal Górski jednoczy środowisko górskie, bardziej niż jakiekolwiek forum, grupa czy serwis wspinaczkowy. To okazja do spotkania na żywo, rzecz warta podkreślenia w dzisiejszych czasach. Tu nie liczy się ilość odsłon czy like’ów, ani nawet cyfra, bo przecież łączy nas frajda, jaką czerpiemy z ruchu, z dotyku skały, ostrza dziaby siadającego w lodzie, a także ambicje, wyzwania i koczowniczo-buntowniczy styl życia. KFG to unikalny festiwal filmowy i wspinaczkowe podsumowanie roku.

***

20. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w formule tradycyjnej w dniach 10-11 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dodatkowo po festiwalu w dniach 12.12 do 15.01.2023 będzie działała festiwalowa platforma online na playkrakow.com.

Informacje na temat różnych rodzajów karnetów znajdziecie tutaj:

https://kfg.pl/20-kfg/bilety-20-kfg/

Od początku istnienia festiwalu za stronę merytoryczną i pieczołowitą selekcję festiwalowych wydarzeń odpowiada największy w Polsce serwis wspinaczkowy, Wspinanie.pl. Jednak okrągła rocznica zobowiązuje. Czy organizatorom KFG uda się przeskoczyć poprzeczkę, podnoszoną systematycznie przez 20 lat? Zobaczmy najważniejsze punkty programu.

20. Krakowski Festiwal Górski – GOŚCIE

W tym roku festiwal odwiedzi ponad 20 gości, w tym z zagranicy: Mélissa Le Nevé, Hans Kammerlander, Stefan Glowacz, Michaił Fomin i Nikita Bałabanow, Peter Peru Chrzanowski oraz bohater filmu Slegato – Alfredo Webber. O swoich tegorocznych wyczynach opowiedzą również Polacy, między innymi: Karolina Ośka i Michał Czech, Maciej Bedrejczuk, Paweł Karczmarczyk, Piotr Sułowski, Wadim Jabłoński, Filip Babicz, Maciej Kimel, Piotr Krzyżowski i Mariusz Hatala.

20. Krakowski Festiwal Górski. Filmy

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędą się dwa konkursy filmowe, polski i międzynarodowy. Na dużym ekranie i z polskimi napisami zobaczymy ponad 40 filmów. Najciekawsze produkcje otrzymają prestiżową nagrodę filmową KFG w poszczególnych kategoriach. Filmy będą oceniane przez znamienite jury – w jego składzie znajdziemy dwóch lauretatów International Alliance for Mountain Film Grand Prize – Dariusza Załuskiego i Kietha Partridga, których wspierać będą Piotr Głowacki, Marcin Polar i Monika Witkowska. Publiczność wyłoni też swój ulubiony film.

Repertuar znajdziecie tutaj:

https://kfg.pl/20-kfg/filmy/miedzynarodowy-konkurs-2022/

https://kfg.pl/20-kfg/filmy/polski-konkurs-filmowy-2022/

20. Krakowski Festiwal Górski. Nagrody

Kraków Mountain Award i Kraków Climbing Award to wyróżnienie dla wspinaczy, przyznawane autorom ciekawych przejść (wspinaczkowych i górskich) w minionym sezonie, ale również podkreślające dokonania w dotychczasowej karierze. Festiwal nagradza również legendy wspinaczki skalnej – Lifetime Achievement 2022 powędruje w tym roku do Stefana Glowacza. Poprzedni laureaci tej nagrody to Jerry Moffat i Ben Moon.

20. Krakowski Festiwal Górski. Warsztaty, kiermasz

Jak co roku, ważnym elementem KFG będą również warsztaty: wspinaczkowe, alpinistyczne, lawinowe, skitourowe oraz te z autoratownictwa i pierwszej pomocy. W tym roku ratownicy górscy i wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą łącznie około 15 warsztatów i szkoleń.

Miłym uzupełnieniem festiwalowego weekendu jest również kiermasz, który od chwili przeniesienia KFG do przestronnych wnętrz ICE Kraków ma coraz więcej do zaoferowania – to świetna okazja do przedświątecznych zakupów prezentów dla wspinaczy i górskich pasjonatów.

***

 

20. KFG odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2022 w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE Kraków (fot. ICE Kraków)

Po więcej informacji zapraszamy na:

https://kfg.pl

https://www.facebook.com/FestiwalGorski

Informacja organizatora

Dostępne w kategoriach

sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO23

Najnowsze  


Podobne  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności