FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  VIII EDYCJA PURE POWDER TOUR

News

VIII EDYCJA PURE POWDER TOUR

Od:
Redakcja 
Data:
7 października 2022, 14:56
Ocena:
Ocena 0.00

Rusza już VIII edycja cyklu Pure Powder Tour – serii festiwali dedykowanych entuzjastom jazdy na nartach i snowboardzie poza trasą. Wydarzenia odbędą się w czterech miastach w Polsce: Kraków, Katowice, Wrocław i Warszawa. Na uczestników czeka szeroki i zróżnicowany program filmowy – dla wielu produkcji będzie to europejska premiera, a także wystawcy z najnowszym sprzętem freeride’owym i skitour’owym. Mocnym punktem będą również spotkania  - Andrzej Bargiel opowie o swojej najnowszej wyprawie na Mount Everest, a Zuza Witych wtajemniczy nas w swoje plany powrotu do czołówki Freeride World Tour.

Po pandemicznej przerwie w roku 2020 oraz pojedynczym przystanku w Krakowie w roku 2021, Pure Powder Tour powraca z pełnym cyklem 4 wydarzeń. Już 14 października w Krakowie odbędzie się inauguracyjny przystanek Pure Powder Tour 2022 – tradycyjnie w Kinie Kijów. Centrum. Kolejne imprezy odbędą się w Katowicach (15 października), Wrocławiu (27 października) oraz Warszawie (28 października).

Na tegorocznej edycji swoją obecność mocno zaznaczy Skandynawia. Daleką północ Norwegii odwiedzimy m.in. w filmie „Eulogy Of A Steep Skier”, gdzie w akcji zobaczyć będzie można Nikolaia Schirmera. Jest on również autorem filmu „Wavy 2 – A Voyage To The End Of The World” o dalekim Svalbard na Spitsbergenie, gdzie zostało pokazane narciarstwo przeplatane ucieczkami przed niedźwiedziami polarnymi.

Do tego norweskiego zestawienia dołącza również „A Part Of Us” – film przedstawiający tamtejsze góry podczas rekordowej zimy, gdzie Jacob Wester i jego żona Sofia Sjoeberg odkrywają dziewicze szczyty.

Przenosząc się nieco dalej – w swojej najnowszej produkcji pt. „Magic Hour” wytwórnia Teton Gravity Research prezentuje takie klasyki narciarskie jak  Alaska, Kolumbia Brytyjską, Jackson Hole z ujęciami kamery na najwyższym poziomie.

Austriacka ekipa Whiteroom Productions, którą gościliśmy na poprzednich edycjach Pure Powder Tour, przygotowała materiał ze swojej narciarskiej wyprawy do Kirgistanu. Równolegle, ich koledzy z regionu Arlberg zaprezentują film „Arlberg Effect” opowiadający o freeride’owych przygodach w najśnieżniejszym rejonie Alp.

Na ekranach nie zabraknie również innych tuzów narciarskiego Hollywood - Matchstick Productions – ekipy, która od ponad 30 lat jest mocno związana z narciarską sceną filmową, a to doświadczenie i profesjonalizm będzie można zobaczyć w „Anywhere From Here”.

Perełką filmowa jest „Nexus”, za którego produkcją stoi w pełni damska ekipa – zarówno jak chodzi o riderki, jak i ekipę filmową. Tłem do ich jazdy będą góry Kanady i USA.

Podczas serii festiwali nie zabraknie także spotkań z narciarskimi gośćmi specjalnymi, którymi w tym roku będą: skialpinista Andrzej Bargiel – świeżo po powrocie opowie o swojej wyprawie na Mount Everest, Zuza Witych – jedyna polska narciarka biorąca udział w cyklu zawodów Freeride World Tour oraz Jacob Wester & Sofia Sjöberg – twórcy filmu „A Part Of Us” – skandynawskiego dokumentu prezentowanego na ekranach podczas Pure Powder Tour.

Niezmiennym elementem festiwali są także wystawy sprzętowe. Wystawcy i partnerzy Pure Powder Tour zaprezentują najnowszy sprzęt freeride’owy i skitour’owy, odzież techniczną oraz akcesoria. Dodatkowo organizatorzy egzotycznych wyjazdów narciarskich i snowboardowych opowiedzą i przedstawią swoje oferty na nadchodzący sezon.

VIII EDYCJA PURE POWDER TOUR Foto: VIII EDYCJA PURE POWDER TOUR
Kiedy i gdzie:

 • 14 października: Kraków, kino Kijów.Centrum
  Bilety online: KLIK
  Wydarzenie na Facebooku: KLIK
  Start: 17:00
 • 15 października: Katowice, kino Kosmos

Bilety online: KLIK

Wydarzenie na Facebooku: KLIK

Start: 15:00

 • 27 października: Wrocław, kino Nowe Horyzonty
  Bilety online: KLIK
  Wydarzenie na Facebooku: KLIK
  Start: 17:30
 • 28 października: Warszawa, kino Luna
  Bilety online: KLIK
  Wydarzenie na Facebooku: KLIK
  Start: 17:30

Zachęcamy do śledzenia informacji o wydarzeniu na stronie www.pure.powder.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebook & Instagram.

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności