FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Tadeusz Błażusiak wygrywa...

Tadeusz Błażusiak wygrywa pierwszą rundę Mistrzostwa USA!

Data:
19 września 2022, 11:32
Ocena:
Ocena 0.00
„Taddy” wraca w mistrzowskim stylu w Salt Lake City – w zawodach otwierających nowy sezon AMA EnduroCross 2022 w Stanach Zjednoczonych

W minioną sobotę za oceanem wystartował kolejny sezon AMA Endurocross 2022, na którego bramkach startowych mogliśmy ponownie zobaczyć 5-krotnego triumfatora tej serii – Tadeusza Błażusiaka.

W najmocniejszej kategorii EX PRO „Taddy” zajął 1 miejsce, meldując się na szczycie tabeli przed Trystanem Hartem oraz zajmującym trzecią pozycję Blakem Gutzeitem.

Dla Polaka start w Salt Lake City miał być kolejnym krokiem w powrocie do pełni zdrowia, po kontuzji nadgarstka, której uległ podczas Grand Prix Niemiec w końcówce sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro.

Po przebytej operacji oraz intensywnych czterech miesiącach rehabilitacji „Taddy” udowodnił w ten weekend, że jest w najwyższej formie, a jego start w Mistrzostwach USA to nie tylko zapowiadana rozgrzewka przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata FIM, które wystartują w TAURON Arenie Kraków 10.12.2022, ale również mocna zapowiedź, że będzie walczył o laury i swój szósty Mistrzowski tytuł w AMA EnduroCrossie!

W pierwszym biegu Tadek od razu objął prowadzenie i nie oddał go do końca wyścigu, który podobnie jak na Mistrzostwach Świata trwa 6 minut plus jedno okrążenie.

Drugi wyścig to zawsze duże emocje i mocne roszady podczas ścigania, gdyż zawodnicy startują w odwróconej kolejności. Oznacza to, że na bramce startowej Tadek jako zwycięzca pierwszego wyścigu ustawiony został w drugim rzędzie w najgorszym miejscu. Tuż po starcie Błażusiak został z tyłu za słabszymi zawodnikami, natomiast Trystian Hart i Jonny Walker przebili się od razu do przodu i szybko objęli prowadzenie. Walker popełnił kilka błędów i spadł na dalszą pozycję. Taddy konsekwentnie wyprzedzał zawodnika po zawodniku i finalnie doszedł do drugiej pozycji zbliżając się mocno do Harta.

W trzecim wyścigu, Taddy zdobył holeshot i do końca wyścigu nie oddał prowadzenia! Tym samym, z wynikiem 1-2-1, Tadeusz Błażusiak wygrał pierwszą rudę AMA EnduroCross w USA.

Dużym zaskoczeniem jest słaby wynik Amerykanów – byłych Mistrzów Świata: Colton Haaker z wynikiem 6-6-6 uplasował się na szóstym miejscu, a jego odwieczny rywal Coddy Webb nie ukończył wyścigu poprzez problemy z motocyklem.

Zdziwienie wśród kibiców wywołała również mocna, trzecia pozycja pochodzącego z RPA Blake Gutzeit, który po kilku latach przerwy powrócił do ścigania w SuperEnduro.