FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Zakończenie sezonu Enduro MTB...

News

Zakończenie sezonu Enduro MTB Series w Srebrnej Górze

Od:
Redakcja 
Data:
13 września 2022, 09:09
Ocena:
Ocena 0.00

Zakończenie sezonu wyścigów enduro mtb w Polsce zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie dość, że zawody z cyklu Enduro MTB Series wracają do Srebrnej Góry, to jeszcze organizatorzy zapowiedzieli wyścig enduro dla dzieci.

W sobotę 8 października odbędzie się finałowy wyścig cyklu, czyli Bosch Enduro MTB Series. Po dwóch latach przerwy impreza wraca do Srebrnej Góry. Gmina Stoszowice gościła już trzykrotnie tę imprezę, która w 2018 roku miała rangę Mistrzostw Polski. W tym sezonie na uczestników czeka rywalizacja na trasach, które będą połączeniem istniejących linii oraz kilku nowych wariantów. Z przebiegiem odcinków specjalnych można będzie się zapoznać kilka dni przed wyścigiem, ale ich ostateczny przebieg będą wyznaczały taśmy i oznaczenia w dniu zawodów. Za przygotowanie tras odpowiadają twórcy i gospodarze tras enduro w Srebrnej Górze, czyli Piotr Kurczab i Marek Janikowski z PM Bike Experts. Zaplanowane są 4 odcinki specjalne. Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie OS-y, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 28 km, co da w sumie ok. 1400 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania trzy odcinki specjalne. Ich rywalizacja zakończy się po około 23 km i pokonaniu ok. 1100 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend oraz Kresto. Tradycyjnie po wyścigu na zawodników czeka posiłek regeneracyjny oraz możliwość umycia roweru, w czym pomogą z pewnością produktu Bike on Wax. Sobotę pełną wrażeń zakończymy dekoracją zwycięzców,  losowaniem nagród i wieczornym ogniskiem. Podczas losowania jak zwykle sporo „łakomych  kąsków” np. vouchery na badania wydolnościowe i bike fitting do SGR Lab, bony na zakup kół Dandy Horse, bidony i uchwyty na telefon Fidlock i wiele innych.

Rejestracja na wyścig już trwa i można jej dokonać na  Zapisy internetowe na BOSCH Enduro MTB Series – Datasport.pl. Limit miejsc wynosi 280 osób, z czego 10 grup (200 osób) to Race, a 4 grupy (80 osób) to Hobby.  

Z kolei w niedzielę 9 października zapraszamy na Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci. Zawody zaplanowane są dla dzieci od 5 do 12 roku życia (podział na cztery kategorie wiekowe: 5-6, 7-8, 9-10 oraz 11-12 lat, osobno dla chłopców i dziewczynek). Przygotowane będą 2 różne trasy, z którymi dzieci i ich rodzice będą mogli się zapoznać już w sobotę. Szczegóły rywalizacji oraz regulamin mają zostać opublikowane za kilka dni i wtedy też ruszą zapisy na o wydarzenie. Dla starszych kategorii szykuje się wjazd „tarpanem”, dla młodszych, krótsza runda przy samym miasteczku zawodów.

Ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Przez cały weekend będzie możliwość bezpłatnego testowania rowerów dziecięcych Puky oraz Eightshot. Na dorosłych z kolei czekać będą elektryczne rowery KTM. Oprócz tego naszą imprezę odwiedzą eksperci z Bosch, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, oczywiście na bazie systemów Bosch. Pojawią się także przedstawiciele Elements Hotel & SPA ze Świeradowa-Zdroju, oraz producent odzieży 3biker ze swoimi świetnymi produktami i możliwe że ktoś jeszcze… :) 

Warto też przypomnieć, że zawody Bosch Enduro MTB Series będą czwartą i ostatnią edycją Polskiej Serii Enduro. Zapowiada się więc dodatkowa motywacja dla uczestników do walki o każdą sekundę.

Bosch Enduro MTB Series - banner Foto: Bosch Enduro MTB Series - banner
Więcej informacji znaleźć można na  www.enduromtbseries.pl oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Tak było w Srebrnej Górze w 2019 roku > www.facebook.com/100063475246387/videos/1196855577173154

Jak będzie w tym roku – przekonajcie się osobiście.

Plan imprezy wygląda następująco:

  • piątek, 7 października - odbiór pakietów w biurze zawodów, możliwość zapoznania się z trasą
  • sobota, 8 października - wyścig Bosch Enduro MTB Series, dekoracja zwycięzców, ognisko
  • niedziela, 9 października - Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności