FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  11 edycja Red Bull Skim It w...

News

11 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze za nami

Od:
Redakcja 
Data:
4 sierpnia 2022, 11:31
Ocena:
Ocena 0.00
Grzegorz Kuta po raz czwarty wygrywa Red Bull Skim It w Łodzi

W sobotę 30 lipca 2022 r. Łódź już po raz 11. stała się skimboardową stolicą Polski. Na rynek Manufaktury stawiło się 29 zawodników, którzy przez ponad 4 godziny zapewnili świetne show, pokazując bardzo wysoki poziom trików. Na zawody przyjechali reprezentanci m.in. Trójmiasta, Wrocławia, Katowic i Warszawy, a także przylecieli najlepsi riderzy z Niemiec. Event był imprezą towarzyszącą do obchodów 599. urodzin Łodzi, a także czwartym przystankiem European Skimboarding Cup.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Red Bull Skim It, są to największe oraz najdłużej odbywające się zawody skimboardowe nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Podczas sobotnich zawodów, uczestnicy wykonywali ewolucje na 30 metrowym sztucznym torze, rywalizując ze sobą w trzech kategoriach: amator, girls oraz pro. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w organizacji imprezy, a tylko ostudziła gorące emocje, które towarzyszyły 11. edycji. Poziom zawodów, a co za tym idzie trudność trików, była bowiem na najwyższym poziomie!

W kategorii Amator pojawiło się kilkoro nowych riderów pełnych zajawki i determinacji aby znaleźć się na podium. Jeden z nich czekał 3 lata, aby skończyć 16 lat i wystartować w zawodach. Cieszy fakt, że skimboarding nadal zdobywa nowych fanów, którzy chcą robić progres. Najlepszy okazał się Jakub Czembor z Katowic.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Połfinały wśród 6 profesjonalistów odbyły się w formie pojedynków „jeden na jeden”. Ich poziom był niezwykle wyrównany. Można śmiało powiedzieć, że półfinał był jak finał. Emocje sięgały zenitu. Pierwszy pojedynek była to „walka młodości z doświadczeniem”, drugi był rywalizacją reprezentanta Polski i Niemiec, natomiast w trzecim, naprzeciw siebie stanęło dwóch przyjaciół z Wrocławia.

Finał z kolei opierał się o deskorolkową grę w SKATE’a – zawodnik rzucał pozostałym dwóm przeciwnikom wyzwanie w postaci tricku, który musieli powtórzyć. Jeśli nie udało się odzwierciedlić żadnej ewolucji dany zawodnik otrzymywał kolejne litery z nazwy wydarzenia „Skim It”. Aby więc trafić na podium w kategorii PRO potrzebne były spryt, kondycja, silna psychika oraz wszechstronność pływania. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Michał Kopka z Łodzi, który rok wcześniej zajął pierwsze miejsce w kategorii Amator. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Grzegorzem Kutą a Tomkiem Adamskim. Grzegorz jednak nie miał sobie równych. Dzięki wyborze trudnej przeszkody ollie-on i konsekwencji wykonywania na niej zaawansowanych tricków, pokonał reprezentanta Wrocławia i zdobył pierwsze miejsce.

W kategorii Girls pierwsze miejsce zajęła zawodniczka z Niemiec, która pokazała bardzo wysoki poziom zarówno na flacie jak i na przeszkodach. Drugie miejsce trafiło do Agaty Opory, a tuż za nią na podium stanęła Agata Kotlenga. Obie dziewczyny reprezentują Trójmiasto.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Wyniki:

PRO:

1. Grzegorz Kuta

2. Tomek Adamski

3. Michał Kopka

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
AMATOR:

1. Kuba Czembor

2. Kacper Batko

3. Jan Szczuraszek

GIRL:

1. Lydia Blanke

2. Agata Opora

3. Agata Kotlenga

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Nagrody dla najlepszych zawodników sponsorowali: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Smmash, Black Dots Streetwear, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, SeventyOne, HOOD, WayVee oraz ZIMNO.

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności