FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  11 edycja Red Bull Skim It w...

News

11 edycja Red Bull Skim It w Manufakturze za nami

Od:
Redakcja 
Data:
4 sierpnia 2022, 11:31
Ocena:
Ocena 0.00
Grzegorz Kuta po raz czwarty wygrywa Red Bull Skim It w Łodzi

W sobotę 30 lipca 2022 r. Łódź już po raz 11. stała się skimboardową stolicą Polski. Na rynek Manufaktury stawiło się 29 zawodników, którzy przez ponad 4 godziny zapewnili świetne show, pokazując bardzo wysoki poziom trików. Na zawody przyjechali reprezentanci m.in. Trójmiasta, Wrocławia, Katowic i Warszawy, a także przylecieli najlepsi riderzy z Niemiec. Event był imprezą towarzyszącą do obchodów 599. urodzin Łodzi, a także czwartym przystankiem European Skimboarding Cup.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Red Bull Skim It, są to największe oraz najdłużej odbywające się zawody skimboardowe nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Podczas sobotnich zawodów, uczestnicy wykonywali ewolucje na 30 metrowym sztucznym torze, rywalizując ze sobą w trzech kategoriach: amator, girls oraz pro. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w organizacji imprezy, a tylko ostudziła gorące emocje, które towarzyszyły 11. edycji. Poziom zawodów, a co za tym idzie trudność trików, była bowiem na najwyższym poziomie!

W kategorii Amator pojawiło się kilkoro nowych riderów pełnych zajawki i determinacji aby znaleźć się na podium. Jeden z nich czekał 3 lata, aby skończyć 16 lat i wystartować w zawodach. Cieszy fakt, że skimboarding nadal zdobywa nowych fanów, którzy chcą robić progres. Najlepszy okazał się Jakub Czembor z Katowic.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Połfinały wśród 6 profesjonalistów odbyły się w formie pojedynków „jeden na jeden”. Ich poziom był niezwykle wyrównany. Można śmiało powiedzieć, że półfinał był jak finał. Emocje sięgały zenitu. Pierwszy pojedynek była to „walka młodości z doświadczeniem”, drugi był rywalizacją reprezentanta Polski i Niemiec, natomiast w trzecim, naprzeciw siebie stanęło dwóch przyjaciół z Wrocławia.

Finał z kolei opierał się o deskorolkową grę w SKATE’a – zawodnik rzucał pozostałym dwóm przeciwnikom wyzwanie w postaci tricku, który musieli powtórzyć. Jeśli nie udało się odzwierciedlić żadnej ewolucji dany zawodnik otrzymywał kolejne litery z nazwy wydarzenia „Skim It”. Aby więc trafić na podium w kategorii PRO potrzebne były spryt, kondycja, silna psychika oraz wszechstronność pływania. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Michał Kopka z Łodzi, który rok wcześniej zajął pierwsze miejsce w kategorii Amator. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Grzegorzem Kutą a Tomkiem Adamskim. Grzegorz jednak nie miał sobie równych. Dzięki wyborze trudnej przeszkody ollie-on i konsekwencji wykonywania na niej zaawansowanych tricków, pokonał reprezentanta Wrocławia i zdobył pierwsze miejsce.

W kategorii Girls pierwsze miejsce zajęła zawodniczka z Niemiec, która pokazała bardzo wysoki poziom zarówno na flacie jak i na przeszkodach. Drugie miejsce trafiło do Agaty Opory, a tuż za nią na podium stanęła Agata Kotlenga. Obie dziewczyny reprezentują Trójmiasto.

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Wyniki:

PRO:

1. Grzegorz Kuta

2. Tomek Adamski

3. Michał Kopka

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
AMATOR:

1. Kuba Czembor

2. Kacper Batko

3. Jan Szczuraszek

GIRL:

1. Lydia Blanke

2. Agata Opora

3. Agata Kotlenga

Red Bull Skim It vol. 11 Foto: Red Bull Skim It vol. 11
Nagrody dla najlepszych zawodników sponsorowali: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Smmash, Black Dots Streetwear, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, SeventyOne, HOOD, WayVee oraz ZIMNO.

Dostępne w kategoriach

skimboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności