FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Pierwsza edycja Enduro Sprintów w...

News

Pierwsza edycja Enduro Sprintów w Dąbrowie Górniczej za nami

Od:
Redakcja 
Data:
13 czerwca 2022, 09:29
Ocena:
Ocena 0.00

Piękna pogoda, ekstremalne emocje i ryk silników unoszący się w powietrzu… Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami! 

Gorąca atmosfera i sportowa adrenalina panująca w niedzielę na kompleksie tras MXDG w Dąbrowie Górniczej udzieliła się po równi doświadczonym zawodnikom jak i młodszym uczestnikom. Najszybszymi wśród najmłodszych amatorów jednośladów okazali się Franek Harazin w klasie Junior 65 oraz Michał Laska w klasie Junior 85.

Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami Foto: Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami
W klasie Junior 21 na najwyższym stopniu podium stanął Filip Gacek, zaś tuż za nim zameldowali się Olivier Michalski oraz Arkadiusz Marmul.

Kategorię Kobiet zdominowała doświadczona zawodniczka Hard Enduro Joanna Paluch, udowadniając, że jej umiejętności znajdują swoje odzwierciedlenie również w innych dyscyplinach motocyklowych. Kolejne miejsca należały do Julii Gacek oraz Marty Wieczorek.

Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami Foto: Pierwsza edycja zawodów Enduro Sprinty w Dąbrowie Górniczej za nami
Zwycięzcą klasy Masters 40+ został Tadeusz Wąsiński, którego już trzeci raz w tym sezonie widzieliśmy na podium zawodów organizowanych w Dąbrowie Górniczej. Najlepszą trójkę dopełnili Sebastian Baklarz oraz Cyprian Moskwa.

Klasa Masters 40 Foto: Klasa Masters 40
W klasie S2 rządził Artur Rychter. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Rusek, a na trzeciej Tomasz Jasiewicz. TOP3 kategorii S1 stanowili Maksymilian Dzidek, Michał Korol oraz Arkadiusz Brynarski.

Klasa S2 Foto: Klasa S2
Wśród zawodników z Licencją o dużym pechu może mówić Kacper Baklarz, który przez awarię motocykla stracił prowadzenie na ostatnich okrążeniach plasując się finalnie na czwartej pozycji. Na brak szczęścia może również narzekać Gabriel Chętnicki, który pomimo uzyskania dobrych czasów na kilku próbach z tego samego powodu ostatecznie znalazł się na szóstym miejscu. Najszybszym zawodnikiem czwartej rundy Pucharu Śląska i Opolszczyzny został Adam Tomiczek. Podium dopełnili Oskar Kaczmarczyk oraz Artur Borucki.

Klasa Licencja Foto: Klasa Licencja
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, zaś zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy! To dzięki Wam kurz po pierwszej odsłonie Enduro Sprintów w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w powietrzu. To była piękna niedziela, wypełniona ekstremalnymi emocjami i zaciętą rywalizacją. 

Pełne wyniki: https://mxdg.pl/enduro-sprinty/.

Facebook: https://www.facebook.com/MotocrossDG

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/420676029491347

Organizatorzy Agencja Sport UP oraz Stowarzyszenie Moto Dąbrowa

Dostępne w kategoriach

motor sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności