FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Międzynarodowa rywalizacja w...

News

Międzynarodowa rywalizacja w Górach Izerskich

Od:
Redakcja 
Data:
9 czerwca 2022, 15:08
Ocena:
Ocena 0.00

Już w najbliższą sobotę, czyli 11 czerwca w Świeradowie-Zdroju odbędzie się Cat® Enduro MTB Series czyli pierwsza, tegoroczna edycja cyklu zawodów w kolarskim enduro. Na zamkniętej już liście startowej niemal 300 zawodników, z Polski, Czech, oraz Niemiec. Niemniej równie ciekawie zapowiadają się niedzielny mini-wyścig dla dzieci oraz wycieczki z lokalnymi przewodnikami.

Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy odliczają już godziny do najbliższego weekendu, podczas którego Świeradów-Zdrój zostanie zdobyty przez kolarzy. Na liście startowej wiele „mocnych nazwisk”, wśród nich medaliści krajowych mistrzostw enduro. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na 14 grup startowych zostaną zaprezentowani w miasteczku zawodów, gdzie odbiorą chip pomiaru czasu, mapę oraz podpiszą listę startową, po czym ruszą zgodnie z harmonogramem na start pierwszego odcinka specjalnego. W sumie rywalizacja odbędzie się na czterech OS-ach, na których rywalizacja odbywać się będzie w formule „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Każdy z nich ma swój wyjątkowy, ale i zróżnicowany charakter, stąd też różne ich nazwy:

 • OS 1 – Makita Trail    
 • OS 2 – Elements        (dla najlepszych na tym OS voucher do Elements Hotel & SPA)
 • OS 3 – Varta Power   (dla najlepszych na tym OS specjalne nagrody od Varty)
 • OS 4 – Izerriders       

Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, umiejscowiony w miasteczku zawodów, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free. W tym samym miejscu, po zakończeniu zawodów na uczestników czekać będzie posiłek regeneracyjny.

Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie dekoracja zwycięzców, która rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorzy zapowiadają losowanie atrakcyjnych nagród – również wśród kibiców, więc warto przyjść do Parku Zdrojowego i nagrodzić brawami tych najlepszych a przy okazji może coś także wygrać. Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Do tego stoisko fundacji Boskie Karkonoskie, brytyjskie rowery Whyte, oraz testowy kamper-van Randger R560 4x4.

Harmonogram startów - Świeradów Foto: Harmonogram startów - Świeradów
W niedzielę zapraszamy na mini-wyścig dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Udział jest bezpłatny, a jedynym wymogiem jest sprawy rower i kask. Zapisy prowadzone będą w miasteczku zawodów od godziny 10:00, a sam wyścig dla najmłodszych wystartuje punktualnie w południe. Równolegle o 10:00 miejscowy fani enduro, zabiorą przyjezdnych na wycieczkę po nieznanych, izerskich ścieżkach.

Plakat Enduro MTB Series - Świeradów-Zdrój Foto: Plakat Enduro MTB Series - Świeradów-Zdrój
Harmonogram imprezy:

10 czerwca 2022 - piątek

 • 17:00-22:00 - odbiór pakietów startowych - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)

11 czerwca 2022 - sobota

 • 8:00 - 11:00 - odbiór pakietów startowych - Zespół Szkół (ul. M. C. Skłodowskiej 2)
 • 9:00 - odprawa techniczna (live na naszym Facebook)
 • 9:30 - start grupy Race 1 z miasteczka zawodów - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
 • 9:40 - start grupy Race 2
 • 11:40 - start ostatniej grupy z miasteczka zawodów
 • 18:00 - rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i losowania nagród - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

12 czerwca 2022 - niedziela

 • 10:00 – wycieczka MTB z lokalnymi przewodnikami
 • 10:00-11:30 – zapisy na mini-wyścig rowerowy dla dzieci - Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)
 • 12:00 – start mini-wyścigu dla dzieci Park Zdrojowy (róg ul. Parkowej i ul. Zdrojowej)

Wyścig dla dzieci Foto: Wyścig dla dzieci
Więcej informacji znajdziecie na stronie www (www.enduromtbseries.pl) oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności