FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Cat Enduro MTB Series w...

News

Cat Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Od:
Redakcja 
Data:
26 maja 2022, 09:08
Ocena:
Ocena 0.00

W dniach 11-12 czerwca 2022 pasjonaci rowerowego enduro i ich rodziny ponownie zawitają w Góry Izerskie. Ściganie dla dorosłych, mini-wyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Izerriders i atrakcje na stoiskach wystawców – zapowiada się ciekawy, aktywny weekend.

Dobry plan na weekend 11-12 czerwca

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, która w Świeradowie-Zdroju zgromadziła 300 uczestników i drugie tyle osób towarzyszących, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Cieszy nas ten fakt, ale nie jesteśmy zaskoczeni – mówi Grzegorz Miedziński, organizator imprezy. Bardzo dobra współpraca z Miastem, Miejskim Zespołem Szkół oraz Nadleśnictwem, wsparcie ze strony Dolnego Śląska, oraz niezwykle cenne zaangażowanie ze strony lokalnej społeczności – na czele z ekipą Izerriders, pozwoliły zorganizować rok temu bardzo dobrą imprezę. Jesteśmy przekonani, że już za kilka dni Świeradów-Zdrój będzie ponownie żył kolarskim enduro, goszcząc setki zawodników i ich rodziny – dodaje organizator. Warto dodać, że na liście startowej oprócz Polaków z całego kraju są także Czesi i Niemcy. To potwierdza, że region od dawna stawia na aktywny wypoczynek i poszerza swoją ofertę, skutecznie zapraszając do siebie coraz większą rzeszę turystów, wśród których liczba rowerzystów stale wzrasta. Aby impreza miała wymiar rodzinny i integrujący środowisko MTB, organizatorzy zdecydowali się na dwudniowy charakter imprezy oraz umiejscowienie miasteczka zawodów w ścisłym centrum miasta, czyli w Parku Zdrojowym. Plan imprezy wygląda następująco:
- piątek, 10 czerwca - odbiór pakietów w biurze zawodów
- sobota, 11 czerwca – wyścig enduro, atrakcje w miasteczku, dekoracja zwycięzców
- niedziela, 12 czerwca – wycieczka rowerowa z przewodnikami, mini-wyścig dla dzieci

Nowy regulamin, nowe standardy

Osoby, które jeszcze nie dokonały rejestracji zapraszamy do lektury nowego regulaminu, w którym zmieniły się kategorie wiekowe i punktacja. Wynika to z ujednolicenia przepisów przez kilku organizatorów imprez enduro w Polsce, w celu stworzenia wspólnej klasyfikacji generalnej pod nazwą Polska Seria Enduro MTB. Warto także dodać, że zmienione zapisy
są aktualnie takie same jak w Pucharze Świat, czyli cyklu Enduro World Series.

Link do zapisów: online.datasport.pl
Limit miejsc wynosi 280 osób, tak więc warto się śpieszyć, gdyż już blisko 200 miejsc jest zajęte, a tylko do końca tygodnia można zamówić pakiet startowy z koszulką od 3biker.

Trasy to podstawa

Jak powszechnie wiadomo podczas imprez kolarskich fajna jest ta cała otoczka, miasteczko, kibice, nagrody, ale tą najważniejszą sprawą są trasy. Te zaś organizatorzy wyznaczają i przygotowują we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów oraz przy ogromnym wsparciu miejscowej grupy rowerzystów Izerriders. Góry Izerskie mają niesamowity klimat i charakterystykę, można tu przygotować niezwykle zróżnicowane trasy, które dadzą wiele przyjemności z jazdy – zarówno tym wytrawnym, jak i początkującym kolarzom – mówi Maciej Bała z Izerriders.

Organizatorzy przygotowują 4 Odcinki Specjalne (czyli tzw. OSy), które zawodnicy będą pokonywać „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Taka formuła wbrew pozorom jest bezpieczniejsza, bo zawodnicy z większym respektem podchodzą do trasy, a ponadto jest w pewien sposób bardziej sprawiedliwa, bo wyrównuje szanse w rywalizacji „miejscowych i przyjezdnych”.

OS 1 – Makita Trail (całkiem nowa trasa, w sam raz na rozgrzewkę)
OS 2 – Elements (klimatyczny las, izerska ściółka i wiele zakrętów)
OS 3 – Varta Power (najdłuższy OS, który sprawdzi Waszą moc)
OS 4 – Izerriders (deser dla koneserów enduro)

Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free.

Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, zgromadzone w ich Demo Car, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat®, zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz
Hotel Buczyński. Mamy przecieki, że szykują się jeszcze jakieś atrakcje, oraz goście specjalni ale o tym za kilka dni.
Więcej informacji znajdziecie na stronie www (www.enduromtbseries.pl) oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności