FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP...

News

Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII

Od:
Redakcja 
Data:
31 stycznia 2022, 19:35
Ocena:
Ocena 0.00

Młodzi zawodnicy zdominowali trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest! Wszyscy riderzy z listy startowej pokazali bardzo wysoki poziom, ale zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa! Wszyscy panowie to reprezentanci nowego pokolenia polskich snowboardzistów, którzy zaczynają dominować na lokalnej scenie.

Krzysztof Owczarek fot MK Foto: Krzysztof Owczarek fot MK
W sobotę 29 stycznia 2022 roku, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w historii polskiego snowboardingu. Trzynasta edycja zawodów OSCYP Snowboard Contest wyłoniła trzech snowboardzistów będących przyszłością lokalnej sceny. Poziom trików na tegorocznych zawodach był jednym z najwyższych w historii zawodów, a wszystko dzięki dużej skoczni, na której najlepsi w kraju riderzy mogli pokazać trudniejsze do wykonania triki.

Wszystko zaczęło się w okolicach 11:00 przy słonecznej pogodzie z piękną panoramą Tatr w tle. OSCYP Contest wystartował po raz trzynasty w historii i z pewnością nie była to pechowa edycja. Już podczas treningów można było zobaczyć, że duża skocznia uruchomiła duże pokłady kreatywności wśród wszystkich zawodników z listy startowej. Wystarczy spojrzeć na listę wykonanych przez zwycięzców trików, aby zrozumieć jak wysoki poziom dominował podczas tegorocznej edycji.

Kamil Knop zrobił na skoczni między innymi backside 900 i double backflipa, a na przeszkodach jibbowych wejście z rotacją 270 przy wejściu i 450 przy zejściu z przeszkody. Do tego dorzucił wejście 180 na piramidzie i frontflipa przy zejściu.

Janek Jaromin wyskakał backside 540 chwytając przy rotacji stylowego stalefish graba i dorzucił do tego backflipa. Pokazał także dobry komplet trików jibbowych wykonując frontside bluntslide’a z rotacją 450 przy wyjściu z piramidy, transfer na backside lipslide na łamanej rurze, wejście fronside 180 na piramidzie przy zejściu z rotację 540 i bardzo stylowe frontside 360 z podwójnym grabem.

Trzeci na podium Krzysiu Owczarek zakręcił się między innymi dwoma pełnymi rotacjami w kierunku frontside, a także rotacją 540 na backside i wykazał się wielką kreatywnością jeśli chodzi o wykonywanie backflipa layout na tak dużej skoczni. Do tego dorzucił noseslide z przejściem do backside lipslide na rurce i na piramidzie frontside bluntslide z rotacją 270 na wyjściu – tak zwany „danish”.

Warto też zauważyć obecność w dzisiejszym konkursie jednej snowboardzistki. Kasia Rusin, swoimi stylowymi trikami na dużej skoczni stworzonej przez ekipę Park Pirates, udowodniła, że może rywalizować z chłopakami i godnie reprezentowała płeć piękną w konkursie. OSCYP Contest to zawody ponad podziałami ze względu na wiek czy płeć. Musisz tylko jeździć na odpowiednio wysokim poziomie.

Na kanałach social media pojawia się obecnie mnóstwo relacji i zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Ich autorom przypominamy o możliwości wzięcia udziału w konkursie Red Bull Mobile, w którym do wygrania jest nowy telefon iPhone SE. Wystarczy odpowiednio oznaczyć swoją relację, aby być wziętym pod uwagę przez specjalne grono jury.

To nie koniec snowboardowego weekendu w Białce Tatrzańskiej. Już jutro organizowany jest konkurs dla młodszych riderów – OSCYPek. Najmłodsi zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o cenne nagrody na specjalnym snowparku przygotowanym na stoku Kotelnica. Organizowany będzie także slalom między tyczkami, gdzie o zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas przejazdu. 

Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII Foto: Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII
Zatem przed nami kolejne OSCYPowe emocje, w odrobinę młodszej odsłonie. Największe w Polsce zawody snowboardowe zostały przejęte przez młode pokolenie!

PEŁNE WYNIKI OSCYP SNOWBOARD CONTEST 2022

  1. Miejsce – Kamil Knop
  2. Miejsce – Janek Jaromin
  3. Miejsce – Krzysztof Owczarek

Dostępne w kategoriach

snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności