FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Rusza trzynasta edycja OSCYPa!

News

Rusza trzynasta edycja OSCYPa!

Od:
Redakcja 
Data:
29 stycznia 2022, 09:31
Ocena:
Ocena 0.00

Przed nami ostatnie chwile przygotowań do trzynastej edycji największych zawodów snowboardowych – OSCYP Snowboard Contest 2022! W Białce Tatrzańskiej obserwujemy solidny opad śniegu, który szybko zamieniany jest w tor przeszkód na stoku Kotelnica. Jutro od godziny 11:00, najlepsi w Polsce snowboardziści powalczą na nim o tytuł mistrza tegorocznej edycji. Poznaj pełny harmonogram snowboardowego weekendu.

Ekipa organizatorów OSCYP Snowboard Contest od kilku dni intensywnie pracuje w Białce Tatrzańskiej nad niezbędnymi elementami do rozegrania największego w Polsce wydarzenia snowboardowego. Od kilku dni ratraki kierowane przez Park Pirates i specjalistów z ośrodka Kotelnica, rzeźbią jedną z największych skoczni w historii zawodów. Na stoku ustawione zostały już przeszkody jibbowe – rurka z elementami wallride’a i dwie rurki z łamaniem do góry przy łączeniu. Przygotowywany jest także tor dla dzieciaków pod niedzielną edycję OSCYPka – dodatkowych zawodów kończących snowboardowy weekend w Białce Tatrzańskiej.

Niestety z powodów bezpieczeństwa i sytuacji pandemiologicznych, odwołane zostały testy desek snowboardowych w ramach Burton Demo Tour. Prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku będzie możliwość sprawdzenia nowych systemów bezpaskowych wiązań Step On i desek Burton Snowboards, uznawanych za jedne z najlepszych w branży.

Przypominamy, że w trakcie jutrzejszych zawodów będzie można stworzyć video do konkursu organizowanego przez Red Bull Mobile. Najlepszy materiał z zawodów opublikowany i odpowie, w którym do wygrania będzie telefon iPhone SE. Wkrótce więcej szczegółów. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco oficjalnych kanałów zawodów na Facebooku oraz Instagramie.

Już jutro poznamy kolejnych zwycięzców największej i najdłużej organizowanej serii zawodów snowboardowych. Kto zostanie mistrzem OSCYPa XIII? Śledźcie nasze kanały social media – będziemy na bieżąco relacjonować wydarzenia z Białki Tatrzańskiej.

HARMONOGRAM OSCYP XIII – 29.01.2022 (sobota)

  • 11:00 – otwarcie parku dla zawodników
  • 11:30 – start zawodów
  • 13:30 – zakończenie rywalizacji
  • 14:00 – rozdzanie nagród

HARMONOGRAM OSCYPek – 30.01.2022 (niedziela)

  • 10:00 – 14:00 – Burton Riglet
  • 10:30 – 12:30 – Mini Slalom
  • 11:30 – 13:00 – Junior SnowPark
  • 13:00 – 13:30 – The Riots Best Trick
  • 14:00 – Rozdanie nagród

OSCYP contest 2022 Foto: OSCYP contest 2022

Dostępne w kategoriach

snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności