FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Czeskie ośrodki narciarskie...

News

Czeskie ośrodki narciarskie inaugurują sezon

Od:
Redakcja 
Data:
10 grudnia 2021, 15:46
Ocena:
Ocena 0.00

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów i miłośników narciarstwa zjazdowego, snowboardu, biegówek i innych sportów zimowych: czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu, intensywnie zaśnieżają trasy zjazdowe.

Sprawdź #ZimoweVademecum

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC inauguruje sezon 3 grudnia

Karkonoski sezon narciarski rozpocznie się, tak jak zwykle, na Černej horze. Otwarta zostanie trasa zjazdowa Anděl (1100 m), trasa Zalomená (1100 m), a jeśli warunki pogodowe pozwolą, także dziecięca trasa zjazdowa Sport 1 (250 m) i być może górny odcinek trasy Černohorská (1600 m). W piątek 3 grudnia do dyspozycji narciarzy powinno być 2,5 – 4 km tras. SkiResort uruchomił już sprzedaż skipassów online. Można je zakupić na stronie skiresortcard.cz. Przez te stronę można także zarezerwować sprzęt w wypożyczalni SkiResort Live lub miejsce parkingowe.

www.skiresort.cz/pl/cenik/

Ośrodek narciarski Klínovec otwiera się w sobotę 4 grudnia

W sobotę 4 grudnia w ośrodku narciarskim Klínovec ruszy kolejka linowa Dámská wraz z niebieską trasą zjazdową o tej samej nazwie. W ośrodku trwa intensywne naśnieżanie, więc warunki do szusowania będą znakomite. Obecnie ośrodek oferuje promocyjne ceny. Całodniowy skipass kosztuje 590 Kč (ok. 100 zł), trzy godziny szusowania kosztują 490 Kč (ok. 83 zł).

Klínovec Foto: Klínovec
klinovec.cz/ceniky-skipasu/

Na trasę zjazdową wjedziemy nowoczesną kolejką linową z ogrzewanymi siedzeniami i osłoną. Tylko do 12 grudnia można zakupić w eshopie ośrodka Klínovec sezonowe skipassy ze znaczną zniżką lub całodzienny skipass do wykorzystania w głównym sezonie za 850 Kč (ok. 144 zł).

Sezon zimowy w ośrodku Dolní Morava rozpocznie się już w ten weekend

W najbliższy weekend 4 grudnia zainauguruje sezon popularny ośrodek sportów zimowych w Dolni Moravie. W sobotę i niedzielę pierwsi narciarze będą mogli szusować na trasie  Slamník. W cenie skipassu będzie przejazd kolejką Sněžník i wyciągiem Slamník. Cena skipassu w ten weekend wyniesie  560 Kč (ok. 95 zł), od 9 grudnia 880 Kč (ok. 149 zł) (przez eshop 790 Kč – 

www.dolnimorava.cz Foto: www.dolnimorava.cz
W sobotę 11 grudnia planowana jest uroczysta inauguracja sezonu, Grand Opening.

Ski opening zainauguruje sezon w Szpindlerowym Młynie

Špindl SkiOpening to tradycyjna impreza, która inauguruje sezon narciarski w Szpindlerowym Młynie. W stacji Święty Piotr priorytetem jest zaśnieżenie tras Turistická 2, Hromovka II (1a), Červená 3. Na Medvědínie: Červená 12a, Horní Mísečky – Turistická 13a, Cvičná louka 14.

Ski opening w Szpindlerowym Młynie Foto: Ski opening w Szpindlerowym Młynie
SkiOpening jest planowany na piątek 10 grudnia. Ośrodek zaoferuje wówczas promocyjne ceny. Jednodniowy skipass można będzie zakupić za 990 Kč (ok. 168 zł)w kasie lub za 660 Kč (ok. 112 zł) przez eshop GoPass. Im wcześniej zakupimy skipass, tym taniej. Już teraz można kupić jednodniowe skipassy na sobotę 11 grudnia i niedzielę 12 grudnia za 620 Kč (ok. 105 zł).

www.skiareal.cz/pl/cennik/denni-skipasy

W trzeci grudniowy weekend rozpocznie sezon Ještěd

W ośrodku narciarskim Ještěd zostanie otwarta nowa trasa zjazdowa Skalka. Przed poprzednim sezonem zimowym poszerzone zostały trasy zjazdowe Slalomák, Liberecká i Beranova cesta. Na Ještědzie działa nowy system  naśnieżania Snow Factory, który jest w stanie produkować śnieg, bez względu na panujące temperatury. Dzięki temu rozpoczęcie sezonu jest zaplanowane na sobotę 18 grudnia.

https://www.skijested.cz/flexi-cenik-1

Ośrodek oferuje 5 kolejek linowych i 6 wyciągów. Trasy zjazdowe są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, ale także dla doświadczonych narciarzy. Gdy śnieg dopisze, będzie można korzystać także z toru saneczkowego, który rozpoczyna się przy górnej stacji kolejki linowej Skalka.

Jakie obostrzenia czekają na narciarzy w Czechach?

Zgodnie z rozporządzeniem rządu z ośrodków narciarskich mogą korzystać osoby posiadające certyfikat ozdrowieńca (ważny do 180 dni) lub potwierdzający szczepienie (od ostatniej dawki musi upłynąć co najmniej 14 dni). To rozporządzenie nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. U dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jest uznawany, oprócz certyfikatu ozdrowieńca lub potwierdzającego szczepienie, także test PCR, nie starszy niż 72  godziny.

We wszystkich pomieszczeniach obowiązuje noszenie maseczek.

„Oficjalne, rządowe informacje dotyczące sytuacji pandemicznej:
www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx


Foto: materiały prasowe Czech Tourism/ośrodek narciarski Šachty Foto: Foto: materiały prasowe Czech Tourism/ośrodek narciarski Šachty
Foto materiały prasowe Czech Tourism Foto: Foto materiały prasowe Czech Tourism
Czeskie Vademecum narciarskie 2021/2022 Foto: Czeskie Vademecum narciarskie 2021/2022

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności