FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  BangProof – polski producent...

News

BangProof – polski producent innowacyjnych kasków-czapek

Od:
Redakcja 
Data:
17 listopada 2021, 16:45
Ocena:
Ocena 0.00
BangProof rusza z kampanią crowdfundingową celem rozpoczęcia produkcji!

Zwycięzca Impact CEE na Najgorętszy Startup Europy i laureat Nagrody Głównej Prezesa Rady Ministrów jest gotowy do wejścia na globalny rynek sportów wodnych ze swoim stylowym i innowacyjnym kaskiem.

Czapka jako kask – jak to działa?

Ochronę głowy w produktach BangProof spełnia kompozyt składający się z zaawansowanych technologicznie materiałów absorbujących energię uderzenia, oraz warstw materiałów odpornych na przecięcia. Produkty łączą funkcję skutecznej ochrony głowy z wyglądem zwykłej czapki z daszkiem lub modnego obecnie kapelusza.  Aby czapka nie zsuwała się z głowy wyposażona jest w pasek i klamrę do jej mocowania. Szczególną cechą użytego materiału pochłaniającego energię uderzenia jest to, że w normalnych warunkach jest miękki natomiast podczas uderzenia utwardza się absorbując energię kinetyczną.

BangProof - water sports helmet hats Foto: BangProof - water sports helmet hats
Rozpoczęcie produkcji certyfikowanych kasków-czapek do sportów wodnych to efekt trwających kilka lat prac badawczo rozwojowych. Jak zdradzają pomysłodawcy a zarazem właściciele firmy, nawiązanie współpracy z partnerami zza granicy umożliwiło im pozyskanie odpowiedniego know how  oraz wstępną certyfikację produktu zgodną z normami EN. Te dwa fakty w połączeniu ze wsparciem wybitnych zawodników rozmaitych sportów wodnych otworzyły drogę do globalnej ekspansji tej polskiej marki. Jeszcze w tym roku BangProof planuje produkcję  i certyfikację swoich produktów na tym rynku a w najbliższych planach firmy jest stworzenie kasków dla sportów takich jak narciarstwo czy jazda na rowerze.

Informacje dodatkowe

Założyciele BangProof, w tym główny pomysłodawca projektu – Przemysław Drosik, są aktywnymi sportowcami zarówno sportów wodnych jak i zimowych. Przemek jest m.in. wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski w konkurencji wakeskate. Pomysł na produkt pojawił się jako rozwiązanie problemu – kaski są brzydkie, niewygodne i ciężkie a w związku z tym osoby uprawiające sporty (w tym ekstremalne) nie chcą ich nosić. Dotyczyło to także wspólników tego projektu.

Prototypy czapek-kasków testowali światowej klasy zawodnicy wakeboardingu (Sam De Haan - v-ce mistrz Europy i Afryki 2019, wielokrotny mistrz Niderlandów), wakeskate’ingu (Maxime Giry - Mistrz Świat, wielokrotny mistrz Fracji) czy kajakarstwa (Bartosz Czauderna - V-ce Mistrz Europy 2018, wielokrotny mistrz Polski) . Produkty BangProof zebrały świetne opinie i budzą ogromne zainteresowanie osób uprawiających te sporty. Zapisy na kampanię crowdfundingową, podsycane filmami, zdjęciami oraz wypowiedziami sportowców objętych już wsparciem BangProof przebiegły bardzo zadowalająco a sama kampania może okazać się jedną z najskuteczniejszych w dziejach polskich firm.

BangProof - water sports helmet hats Foto: BangProof - water sports helmet hats
BangProof oferuje dwa modele kasków: klasyczną czapkę z daszkiem (SnapBack) oraz wyjątkowo modny kapelusz (Bucket). Oba modele mają logo BangProof z przodu i pasek pod brodą do mocowania go na głowie.

Istnieje także możliwość indywidualnych zamówień… 

Więcej informacji o firmie, jej produktach oraz aktywności związanej z kampanią crowdfundingową można znaleźć na stronie www.bangproof.com

 

Dostępne w kategoriach

sport wakeboarding

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności