FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  BangProof – polski producent...

News

BangProof – polski producent innowacyjnych kasków-czapek

Od:
Redakcja 
Data:
17 listopada 2021, 16:45
Ocena:
Ocena 0.00
BangProof rusza z kampanią crowdfundingową celem rozpoczęcia produkcji!

Zwycięzca Impact CEE na Najgorętszy Startup Europy i laureat Nagrody Głównej Prezesa Rady Ministrów jest gotowy do wejścia na globalny rynek sportów wodnych ze swoim stylowym i innowacyjnym kaskiem.

Czapka jako kask – jak to działa?

Ochronę głowy w produktach BangProof spełnia kompozyt składający się z zaawansowanych technologicznie materiałów absorbujących energię uderzenia, oraz warstw materiałów odpornych na przecięcia. Produkty łączą funkcję skutecznej ochrony głowy z wyglądem zwykłej czapki z daszkiem lub modnego obecnie kapelusza.  Aby czapka nie zsuwała się z głowy wyposażona jest w pasek i klamrę do jej mocowania. Szczególną cechą użytego materiału pochłaniającego energię uderzenia jest to, że w normalnych warunkach jest miękki natomiast podczas uderzenia utwardza się absorbując energię kinetyczną.

BangProof - water sports helmet hats Foto: BangProof - water sports helmet hats
Rozpoczęcie produkcji certyfikowanych kasków-czapek do sportów wodnych to efekt trwających kilka lat prac badawczo rozwojowych. Jak zdradzają pomysłodawcy a zarazem właściciele firmy, nawiązanie współpracy z partnerami zza granicy umożliwiło im pozyskanie odpowiedniego know how  oraz wstępną certyfikację produktu zgodną z normami EN. Te dwa fakty w połączeniu ze wsparciem wybitnych zawodników rozmaitych sportów wodnych otworzyły drogę do globalnej ekspansji tej polskiej marki. Jeszcze w tym roku BangProof planuje produkcję  i certyfikację swoich produktów na tym rynku a w najbliższych planach firmy jest stworzenie kasków dla sportów takich jak narciarstwo czy jazda na rowerze.

Informacje dodatkowe

Założyciele BangProof, w tym główny pomysłodawca projektu – Przemysław Drosik, są aktywnymi sportowcami zarówno sportów wodnych jak i zimowych. Przemek jest m.in. wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski w konkurencji wakeskate. Pomysł na produkt pojawił się jako rozwiązanie problemu – kaski są brzydkie, niewygodne i ciężkie a w związku z tym osoby uprawiające sporty (w tym ekstremalne) nie chcą ich nosić. Dotyczyło to także wspólników tego projektu.

Prototypy czapek-kasków testowali światowej klasy zawodnicy wakeboardingu (Sam De Haan - v-ce mistrz Europy i Afryki 2019, wielokrotny mistrz Niderlandów), wakeskate’ingu (Maxime Giry - Mistrz Świat, wielokrotny mistrz Fracji) czy kajakarstwa (Bartosz Czauderna - V-ce Mistrz Europy 2018, wielokrotny mistrz Polski) . Produkty BangProof zebrały świetne opinie i budzą ogromne zainteresowanie osób uprawiających te sporty. Zapisy na kampanię crowdfundingową, podsycane filmami, zdjęciami oraz wypowiedziami sportowców objętych już wsparciem BangProof przebiegły bardzo zadowalająco a sama kampania może okazać się jedną z najskuteczniejszych w dziejach polskich firm.

BangProof - water sports helmet hats Foto: BangProof - water sports helmet hats
BangProof oferuje dwa modele kasków: klasyczną czapkę z daszkiem (SnapBack) oraz wyjątkowo modny kapelusz (Bucket). Oba modele mają logo BangProof z przodu i pasek pod brodą do mocowania go na głowie.

Istnieje także możliwość indywidualnych zamówień… 

Więcej informacji o firmie, jej produktach oraz aktywności związanej z kampanią crowdfundingową można znaleźć na stronie www.bangproof.com

 

Dostępne w kategoriach

sport wakeboarding

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
SUPERENDURO
La Liste


Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności