FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Tyrolskie lodowce - radość do...

News

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Od:
Redakcja 
Data:
22 września 2021, 18:17
Ocena:
Ocena 0.00
Rośnie radosne oczekiwanie na rozpoczęcie sezonu narciarskiego.

Już niebawem będziemy mogli pozostawić ślady nart na śniegu najwyżej położonych ośrodków narciarskich na lodowcach Tyrolu, w Austrii.

Pięć potężnych terenów narciarskich na lodowcach Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux to połączenie największej radości z jazdy na nartach z wyjątkowo długim sezonem i absolutną gwarancją śniegu na wysokości ponad 3.000 metrów. Zabawa na nartach do potęgi 5.

stubai-zoo-lifestyle © Stubaier Gletscher, Steffen Vollert Foto: stubai-zoo-lifestyle © Stubaier Gletscher, Steffen Vollert
Każdy z 5 tyrolskich lodowców przygotował się skrupulatnie do nowego sezonu.

Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai i Hintertux oferują wspólnie ponad 300 kilometrów tras i 75 kolejek narciarskich. Trasy każdego z lodowców dostępne są w ramach lokalnych karnetów a dostęp do wspólnej, pełnej oferty możemy otrzymać w jednym karnecie White 5, który obowiązuje już od 1 października! Karnet White 5 możemy wykorzystywać przez dowolne 10 dni – aż do 15 maja 2022 roku.

Co nowego na wspaniałej piątce Tyrolu?

Każdy z pięciu lodowców przygotował na ten sezon nowe atrakcje. Niezmiennie towarzyszyć nam będą piękno natury, szacunek do tradycji i doświadczenie prawdziwej Alpejskiej zimy. Tyrolscy gospodarze przywiązują ogromną uwagę do bezpieczeństwa gości. Koncepcja zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz obowiązujące przepisy dla 5 tyrolskich lodowców dostępne są tutaj: www.tirolergletscher.com/sicheres-skifahren oraz na www.willkommen.tirol.

© Hintertuxer Gletscher Foto: © Hintertuxer Gletscher
Lodowiec Hintertux (1.500 do 3.250 metrów):

W nadchodzącym sezonie Hintertux zaprasza narty oraz na niezwykłą wycieczkę do Spannagel, jedynej marmurowej jaskini w Alpach Środkowych. Zwiedzanie jaskini zakończymy ucztą z rozgrzewającego fondue, serwowanym w przytulnym budynku Spannagelhaus. Po atrakcjach kulinarnych przygoda na ratraku - 600 koni mechanicznych zabierze nas z powrotem do stacji wyciągu, a dalej gondole przetransportują nas do doliny.

© Hintertuxer Gletscher, becknaphoto Foto: © Hintertuxer Gletscher, becknaphoto
Lodowiec Stubai (1.750 do 3.210 metrów):

Lodowiec Stubai, znany jest jako "Królestwo Śniegu". To największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, jego królestwo to aż 65 kilometrów tras. Lodowiec Stubai jest znany ze swej sympatii do najmłodszych narciarzy, dzieci do 10 roku życia dostają tu karnety gratis! W tym sezonie lodowiec Stubai dodaje dzieciom i dorosłym nową radość – w Snowparku Stubai Zoo pojawi się 300 metrowy jibline!

© Stubaier Gletscher, Andre Schoenherr Foto: © Stubaier Gletscher, Andre Schoenherr
Sezon narciarski na lodowcu Stubai rozpoczyna się - w zależności od warunków śniegowych –z końcem września.

Sölden (1.350 do 3.340 metrów):

Sölden zaprasza na nowe doznania kulinarne! Prestiżowy ośrodek otwiera przy stacji pośredniej dwie nowe, nowoczesne restauracje położone bezpośrednio przy stoku. Restauracja Á-la-Carte na pierwszym piętrze, oprócz doskonałej kuchni z regionalnymi produktami i austriackimi winami, zachwyca jasnymi, wysokimi pomieszczeniami i dużymi, panoramicznymi przeszkleniami.

© Bergbahnen Sölden, Christoph Nösig Foto: © Bergbahnen Sölden, Christoph Nösig
Sölden przypomina narciarzom o swojej przygodzie z Jamesem Bondem. Lodowiec zagrał ważną rolę w popularnym Spectre i upamiętnia tę filmową przygodę oferując swoim gościom Muzemu Bonda położone tuż przy stacji wyciągu. W tym sezonie, celebrując premierę kolejnego filmu z Bondem – Muzeum wzbogaca swoją ofertę dla zwiedzających o nowe atrakcje.
Ze względu na dobre warunki śniegowe, sezon narciarski w Sölden rozpoczął się już 10 września.

© Bergbahnen Sölden, Christoph Nösig Foto: © Bergbahnen Sölden, Christoph Nösig
Pitztal (1.640 do 3.440 metrów):

Tu sezon narciarski rozpoczyna się 18 września. Pitztal to prawdziwy „dach Tyrolu”. Szerokie, naturalnie naśnieżone stoki ale również pierwszy w Austrii zabezpieczony Park Skiturowy pod patronatem marki DYNAFIT, dla tych którzy kochają free ride i jazdę poza trasą.
Niezapomniane wrażenia- kulinarne i wizualne zapewnia kultowa cukiernia Cafe 3440, gdzie kawa i tort gryczany oraz niezapomniane widoki z pewnością osłodzą narciarski dzień.

Kaunertal (1.273 do 3.113 metrów):

Lodowiec Kaunertal uruchamia w nadchodzącym sezonie swoją wielką dumę – kolejkę niezwykle nowoczesną i co najważniejsze przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

Ważnymi kwestiami przy projektowaniu nowej kolejki był brak barier architektonicznych i zrównoważony rozwój. Dzięki temu wszystkie wejścia do stacji i wagonów kolejki są łatwe do pokonania dla niepełnosprawnych narciarzy poruszających się na monoski oraz dla osób na wózkach inwalidzkich. Pasja nie zna granic i barier. W trosce o zrównoważony rozwój nowa kolejka Weißseejochbahn korzysta z energii elektrycznej pochodzącej z paneli słonecznych. Zastosowano także specjalną technologię solarną, która w tej formie jest nowością w kolejach linowych: powłoka budynku z nasłonecznionej strony składa się z innowacyjnych modułów fotowoltaicznych, które nie odbijają światła. Produkuje ona energię elektryczną przez 365 dni w roku, dzięki czemu nowa kolej linowa jest praktycznie samowystarczalna.
Miejscem, w którym trzeba być, dla przedstawicieli sceny freestyle'owej jest w tym roku Snowpark Kaunertal, który dzięki długości dwóch kilometrów jest jednym z największych tego typu parków w Europie. W dniach 8-10 października już po raz 36. odbędzie się tu tradycyjne, coroczne otwarcie sezonu Kaunertal Opening (KTO). Cały weekend będzie stał pod znakiem freestyle’u.

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego na lodowcu Kaunertal planowane jest na 25 września.

© Stubaier Gletscher, Andre Schoenherr Foto: © Stubaier Gletscher, Andre Schoenherr
Austria zaprasza, by cieszyć się się zimą i nartami w Tyrolu – wielka piątka lodowców to aż pięć powodów, by z radością powitać nowy narciarski sezon.

Więcej informacji o ośrodkach narciarskich i bazie hotelowej na www.tyrol.pl oraz www.gletscherhotels.at

Dostępne w kategoriach

freeskiing snowboarding sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel się


Reklama-Jak zamawiać?
Godspeed Los Polacos

Najnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności