FREESTYLE.pl: logo [F -ka] FREESTYLE.pl: logo

Tu jesteś: FREESTYLE.pl >  Sport >  News >  Joy Ride Days 2021

News

Joy Ride Days 2021

Od:
Redakcja 
Data:
13 września 2021, 15:44
Ocena:
Ocena 0.00

To właśnie od Harendy wszystko się zaczęło. Małe zawody, które jeden z ziomków zorganizował dla swoich rowerowych kumpli, odbywały się w Zakopanem przez 15 lat. 15 lat ścigania, imprezowania, skakania na poduchę, zwożenia śniegu z wysokich partii gór – na tym stoku wydarzyło dosłownie wszystko. Przez 15 lat zrobiliśmy razem kilka naprawdę niezwykłych i szalonych rzeczy. Ścigaliśmy się po ciemku i imprezowaliśmy do białego rana, by po krótkiej regeneracyjnej drzemce, następnego dnia znów szybko wrócić na rower. 15 lat minęło i nadszedł czas, na ostatnie w historii Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Wiemy, że impreza w Zakopanem to piękna rowerowa tradycja, ale decyzja jest ostateczna. Nie zostało nam nic innego jak pożegnać się z kolejnym sezonem i legendarną miejscówką, z należnym dla niej szacunkiem. Jak na riderów przystało, 17 – 19 września spotkamy się w Zakopanem, by po raz ostatni wspólnie polatać na rowerach i stuknąć się na barze szklankami z różnokolorowymi napojami nawadniającymi. Wierzymy, że w Zakopanem pojawią się wszyscy – emerytowani zjazdowcy, którzy brali udział w pierwszych edycjach zawodów, riderzy, którzy przesiedli się na endurówki, profesjonalni zjazdowcy i amatorzy, którzy poza ściganiem, cenią sobie dobrą zabawę z rowerową ekipą. W tym roku poza rowerowymi atrakcjami zaplanowaliśmy dla was również kozacki afterek w Vavavoom. O szczegółach poinformujemy was jeszcze w najbliższym czasie, ale szykujcie się na naprawdę gruby melanż. Trzeba pożegnać się z Harendą z mocnym przytupem w rowerowym stylu!

Zdecydowana większość riderów harmonogram imprezy zna na pamięć. „W piątek ściganie w Dualu, w sobotę konkurs na przebranie, whip contest i nocny zjazd, a w niedzielę, ten kto wcześniej skończył balować na afterze, ściga się bez łańcucha.” – Bezbłędnie. Zawody na Harendzie od lat wyglądają niemal identycznie. Niektórzy mogliby się przyczepić, że impreza powinna się rozwijać, ale naszym zdaniem, to właśnie jej oldschoolowy klimat sprawia, że co roku w Zakopanem pojawiają się setki rowerzystów z całej Polski. Nie przeciągając, poniżej przedstawiamy kompletny harmonogram imprezy:

Joy Ride Days Foto: Joy Ride Days
Piątek 17.09.2021:

 • 11:00 – 19:00 – Treningi OC1 Downhill
 • 9:00 – 12:00 – KÄRCHER Dual Slalom – Treningi
 • 12:00 – 13:30 – KÄRCHER Dual Slalom – Eliminacje
 • 14:30 – 16:30 – Finały roczniki 2007-2016 – Finały (single run) (minuta jeden przejazd czasowo)
 • 16:30 – 18:30 – Finały roczniki 2006+ – Finały (single run) (minuta jeden przejazd czasowo)
 • 20:00 – Rozdanie nagród Karcher Dual Slalom
 • 9:00 – 18:00 Godziny funkcjonowania biura

Sobota 18.09.2021:

 • 9:00 – 13:00 – Treningi OC1 Downhill
 • 13:00 – 14:00 – Treningi  OC1 Downhill – TYLKO dla zawodników licencjonowanych
 • 14:30 – 17:00 – Eliminacje OC1 Downhill
 • 17:30 – 18:00 – Konkurs na najlepsze przebranie
 • 19:00 – 20:00 – Best Whip Contest
 • 20:30 – 22:00 – Finały OC1 Downhill
 • 22:30 – Rozdanie nagród
 • 9:00 – 12:00 –  Godziny funkcjonowania biura

Niedziela 19.09.2021:

 • 09:00 – 14:00 – Luźne przejazdy DH w cenie wpisowego
 • 14:00 – 16:00 – RED BULL Zjazd Bez Łańcucha
 • 17:00 – Dekoracja Red Bull Bez Łańcucha i uroczyste zakończenie imprezy
 • 9:00 – 13:00 – Godziny funkcjonowania biura zawodów Red Bull Bez Łańcucha

Joy Ride Days 2021 Foto: Joy Ride Days 2021
Niezbędnik Zawodnika (Najważniejsze informacje)

Taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka! To właśnie ona jest absolutnie kluczowa w przypadku naszej imprezy. Jeśli ktoś planuje wpaść na Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu, musi pamiętać żeby dobrze zaplanować cały weekend. „Czy będę startował w zawodach, czy odpuszczę i na luzie “pobujam” się po trasie?” To pierwsze pytanie, które trzeba sobie zadać, ponieważ jak wiadomo, najważniejsza część zawodów odbywa się w kompletnych ciemnościach. Oczywiście, na stoku jest skromne oświetlenie z wyciągu, ale spora część trasy poprowadzona jest przez las, w którym kompletnie nic nie widać.

Koniecznie trzeba przygotować konkretne latarki, które pomogą pokonać trasę zjazdową po ciemku. Jeśli nigdy wcześniej nie braliście udziału w takich zawodach i nie uczestniczyliście w tak zwanych night-ride’ach, to będzie to dla Was coś naprawdę niezwykłego. Gdy zapada noc zmienia się wszystko – inaczej czuje się prędkość, odległość, perspektywa zmienia się o 180 stopni. Trasa, na której trenowaliście cały dzień, staje się zupełnie inna, a najprostsze elementy zaczynają sprawiać bardzo poważne trudności. Do zawodów zostały jeszcze niecałe 3 tygodnie, więc jeśli macie trochę wolnego czasu na trening, wykorzystajcie go na nocne sesje…

Taktycznie trzeba też podejść do imprez. Wiemy z doświadczenia, że rowerzyści lubią balować, a górski klimat bardzo sprzyja wspólnym wyjściom na miasto i organizacji posiedzeń w wynajętym lokum. Ważne, żeby odpowiednio wyważyć proporcje i „wiedzieć, kiedy ze sceny zejść…”. Tak żeby pojeździć na rowerze i pobalować, bo właśnie o to chodzi w naszej imprezie!

Dostępne w kategoriach

mtb sport

Komentarze

:     :    
Chcesz się wychylić i skomentować? - zaloguj się! ...a jak nie masz konta to dołącz do nas!

Podziel sięNajnowsze  


Ostatnie komentarze

Najczęściej oglądane

Co się dzieje na FREESTYLE'u

Serwis używa plików cookies, aby mógł lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Zamknij i nie pokazuj więcej tego komunikatu
Więcej informacji w naszej Polityce prywatności